Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 66

Тема: Уточнения и въпроси

Haawa's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    37

Уточнения и въпроси

Цитат Публикувано от Райчев
    PIONEER A702R-Качествен усилвател с транспортни контузии ,възможност за дистанционно-720w 2Х150W-8крайни,моторизирани- селектор на входовете и усилването-само 290лв.

Имал съм такъв усилвател и има 2 хубави страни, голяма изходна мощност и практически пълна липса на шум. Звука не струва като детайл обаче.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Milen_haskovo mbg's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    30
    След освежаване с нови електролити по пътя на сигнала трябва да стане дзвер Не че сега не е, изглежда наистина внушително

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    74
    Цитат Публикувано от Milen_Haskovo
    След освежаване с нови електролити по пътя на сигнала трябва да стане дзвер Не че сега не е, изглежда наистина внушително
    Милене,точно това не трябва да се прави.Виж от коя фирма са кондензаторите и какво пише на предния панел!
    Haawa-като говориш за детайл,освен усилвател са необходими и доста други неща !
    Райчев

Фен Angel's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    56
    Кольо, кои са тези електролитни кондензатори, които имат гарантиран живот >20 години и се вграждат в битова техника?

Да не забравяме, че и в големите корпорации има счетоводители... а точно там те имат решаващата дума при избор на доставчици и компоненти.

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    74
    Цитат Публикувано от Angel
    Кольо, кои са тези електролитни кондензатори, които имат гарантиран живот >20 години и се вграждат в битова техника?

Да не забравяме, че и в големите корпорации има счетоводители... а точно там те имат решаващата дума при избор на доставчици и компоненти.
    Ангеле,поне десетина такива усилватели са минали и нито един от тях е имал проблеми с кондензатори.
    Хората си ги слушат и им се радват .
    За да не съм голословен-ще го отворя и ще измеря електролитите,но не ми се вярва да са паднали.А като гледам 22000мф.счетоводителите доста са се поотпуснали.
    Имам и американски стъпала-SAE 2300,PHASE LINEAR и други,там съм мерил защото съм си ги слушал
    и винаги са в плюс,независима че са от седемдесетте години.
    Имам и случаи-от Фишер,който от 10000мф е станал на 3400мф-запазил съм си го за спомен-
    Райчев

Фен Angel's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    56
    Пък аз наскоро изхвърлих в кофата няколко шепи Elna Cerafine от едно "върхово" изделие, които бяха на не повече от 5 години, но ушеизвадно бяха замътили звука. Сега свири като ново.

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    74
    Пък аз наскоро изхвърлих в кофата няколко шепи Elna Cerafine от едно "върхово" изделие, които бяха на не повече от 5 години, но ушеизвадно бяха замътили звука. Сега свири като ново.
    Така е с новите производства
    Райчев

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    За информация, при стареенето на електролитите промяната /падането/ на капацитета не е нито единствения, нито първия белег. Първо се качва ESR, а това без сложна и коректна постановка трудно се хваща. Иначе с мултицет съм мерил китайски кондер, надут от импулсно захранване, което с него не работеше, и си показваше над 1050uF при капацитет 1000. ESR му се беше качил до над 1-2 ома
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    39
    Цитат Публикувано от Райчев

Ангеле,поне десетина такива усилватели са минали и нито един от тях е имал проблеми с кондензатори.
    Хората си ги слушат и им се радват .
    За да не съм голословен-ще го отворя и ще измеря електролитите,но не ми се вярва да са паднали.А като гледам 22000мф.счетоводителите доста са се поотпуснали.
    Имам и американски стъпала-SAE 2300,PHASE LINEAR и други,там съм мерил защото съм си ги слушал
    и винаги са в плюс,независима че са от седемдесетте години.
    Имам и случаи-от Фишер,който от 10000мф е станал на 3400мф-запазил съм си го за спомен-
    Ама при теб има ли и техника ,която да работи от първия път,че съм слушал бая хора дето са идвали по 10 пъти докато има подкараш това което си им продал
    А това често надвишава, като гориво само,цената на плеър за 100лв.
    Без лоши чувства ама проверявай си повече техниката и я профилактирай преди продажба.

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    74
    pioneer

МнениеПуснато на: Сря Юни 11, 2008 10:56 pm Заглавие: Отговорете с цитат
    Много ламаринено шаси има басовия!

Николайчо,не ми спами обявите-не си ми интересен
    Райчев

Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    39
    Не става въпрос за спам,а за факти.Не казвай на черното-бяло.Приеми го като съвет, щото аз и мои приатели ти оставихме доста пари за техника,която далеч не беше изрядна.
    Що се отнася до шасито на въпросния говорител-ами да ЛАМАРИНЕНО Е!То се вижда.Просто изразих очудване като за говорител от толкова "висок "клас.
    Не знам защо реши, че съм Николайчо?

Верно имаш много тенника,ама рядко работи от първия път.Това поне от моя опит и този на познати.

ctef's Avatar
    Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    59
    Всеки който купува техника 2ра ръка каквато и да е,трябва да е наясно че поема известни рискове.
    А в Ибей,продавачи които не искат да бъдат обвинени в измама просто пишат някъде отдолу в анонса си:техниката е употребявана и не нося отговорност за евентуални дефекти.Други пък,които искат по-високи цени дават гаранции и възможност за връщане в 1месечен срок.Та там все пак има възмовност за избор.Докато унас тия въпроси май още не са регламентирани.Но това не би ме отказало от техниката 2ра ръка

siv's Avatar
    Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    34
    Цитат Публикувано от pioneer
    Що се отнася до шасито на въпросния говорител-ами да ЛАМАРИНЕНО Е!То се вижда.Просто изразих очудване като за говорител от толкова "висок "клас.
    Може би само аз съм нещо тъп, ама не говорим ли все пак за Усилвател?
    А иначе Пайнерите макар и референтни са далеч от хубав звук. Много надежди имах и аз към тези усилватели, но бях сериозно разочарован.
    [/b]
    "Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първото не съм много сигурен..."
    А.Айнщайн

ctef's Avatar
    Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    59
    Имам чувство че унас е позната далеч не цялата продукция на Пайнер.

Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    39
    Аз също съм превърженик на втора ръка техника,защото смятам че и цената и качетвото и е по-добро от новатите боклуци които се правят.
    Стига да попаднеш на коректен продавач
    Цялата ми аудио техника в къщи е купувана на старо.
    Що се отнася до търговците,мисля че е редно да проверяват какво предлагат на клиентите си.Наи-малко защото се предполага,че са компетентни в тази област след като с това си вадят хляба.Нищо не пречи на техника втора оптреба да е изправна,стига да има търговеца интерес от това.
    Верно човека дава гаранция,ама като го посетиш няколко пъти с един и същ проблем и все не става както трябва-сещате се ,че това струва време и пари.Най-лошо е накрая да ти каже след 5 разкарвания уж да ти оправи "гаранционния"уред: "ми ти кво искаш тва да не ти е плеър за 500лв.За 100лв толкоз.И не ме занимавай вече с тоя плеър ако обичаш!"
    И си тръгваш.Плеъра вече далеч не ти е излязъл 100лв а поне с 30-40 отгоре,щот колата ти иска горива и т.н.
    Най-кофти като пак не е свършил нищо и машината ти все така не работи,ама си 150 лв. назад

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    74
    pioneer-извинявай,че съм ти сгрешил името,но както и да е.
    Това,което съм ти казал,че плейър от 100лв.не може да свири като от 500-пак ти го казвам.
    Смених ти оптиката,след това каза,че като свири по дълго време прескача ти смених и мотора,който върти диска-при това съвсем безвъзмездно.
    Моято кола а и колата на техника ми също вървят с бензин.Ако мислиш,че като купиш нещо от мен ще имаш безплатна пожизнена подръжка-това няма как да стане!
    Райчев

Васил Запрянов muhaha's Avatar
    Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    31
    Аз ще изкажа точно обратното на потребител pioneer мнение.
    Г-н. Райчев е много точен . Купувал съм някои неща от него на добри цени и нямам никакви проблеми с тях.

Banned
    Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    48
    Моля коментарите да се ограничават до предлаганата от търговеца стока. Ако има недоволни клиенти от когото и да било, има нарочен раздел, в който всеки има право аргументирано да постави конкретният проблем заради който е недоволен.
    Благодаря.

Членува от
    Jul 2008
    Възраст
    43
    Кольо, Кольо не е нужно да се опитваш да лъжеш като дрът ром. Оставих ти 850 лв. накуп, после се наложи да идвам 7 (СЕДЕМ!) пъти до Марково за да установя за пореден път ,че нищо не си оправил. Никаква оптика не си сменял- плеърът в момента чак е за подмяна на оптика. Надявам се повече никога да не ползвам ''услугите'' да шарлатанин като теб!

П.С. Айде и да не разправям за историята с прекрасните ти DANTAX-и, че е дълга тема и не ми се занимава в момента.

Та това е само малка част от Райчевата ''коректност".

Banned
    Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    48
    metfan_bg,
    Имаш възможност да се издъниш след първият си пост.
    Прочети внимателно мнението преди твоето. И ограничавай квалификациите в постовете си.
    Да повторя, ако някой е недоволен от някого има нарочен за целта раздел. В конкретните теми това не е допустимо.
    metfan_bg.
    При желание от твоя страна това е раздела
    http://www.bgaudioclub.org/forum/viewforum.php?f=70

Администратор DAY's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от metfan_bg
    Кольо, Кольо не е нужно да се опитваш да лъжеш като дрът ром. Оставих ти 850 лв. накуп, после се наложи да идвам 7 (СЕДЕМ!) пъти до Марково за да установя за пореден път ,че нищо не си оправил. Никаква оптика не си сменял- плеърът в момента чак е за подмяна на оптика. Надявам се повече никога да не ползвам ''услугите'' да шарлатанин като теб!

П.С. Айде и да не разправям за историята с прекрасните ти DANTAX-и, че е дълга тема и не ми се занимава в момента.

Та това е само малка част от Райчевата ''коректност".
    @metfan_bg - Виждам, че си нов и това е първият ти пост във форума, моля да аргументираш горенаписаното и разкажеш (ако искаш) цялата история в нарочния за това раздел: "Възход и падение" , ако обаче не го направиш, този пост се тълкува като заяждане и оплюване със съответните последици Моля модератора да разчисти тази тема.
    ДА СЕ ПУКАТ ДУШМАНИТЕ!

Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    39
    Какво значение има Г-н Райчев дали един плеър е 100 или 500 лв.Той или работи или не.Никога не е ставало дума за качеството на звука или за доживотна гаранция.Изопачаваш много лошо цялата случка с плеъра на въпросния човек.Той просто не работеше от самото начало и ти не пожела да спазиш гаранцията и да го оправиш в крайна сметка.НЕ СИ ПРОВЕРЯВАШ ТЕХНИКАТА,КОЯТО ПРОДАВАШ и това не е извод само от този случай.Мисля,че няма смисъл да пиша и аз колко пъти съм идвал до Марково докато се уцели нещо дето работи. Пък и други хора имат този опит.
    Muhaha,завиждам ти на късмета

Съжалявам,че на там тръгна темата но това е в интерес на всички бъдещи клиенти на въпросния търговец!

Членува от
    Jul 2008
    Възраст
    43
    Не се заяждам и не оплювам никого. Случката (случките) са реални, има свидатели. Ако модератора желае може да премести темата. При интерес за повече подробности съм готов да ги предоставя пред форума.

Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    39
    Май по-добре модератора да премести темата в правилния раздел.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Речено - сторено! Отцепвам мненията, които не са обект на търговския раздел.
    Затова, моля за сериозни и достоверни аргументи! Нямам намерение да вземам ничия страна, но хубаво е, когато нещо се подхвърля във виртуалното пространство да е подкрепено с доказателства, защото иначе може подхвърлянето да се окаже бумеранг.
    Наскоро май имаше подобен случай. Бъдете точни и конкретни!
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени