Страница 1 от 25 1 2 3 4 5 11 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 622

Тема: Психология на аудиофила

Психология на аудиофила

Едва ли има човек, който да не разбира важността на това да бъдем добри и позитивни в отношенията си, както и да предпоставяме всички хора за равни.* Хармоничният съвместен живот в едно общество като съвременното изобщо не би бил възможен от други позиции, но все пак, истината е, че хората далеч не винаги са мотивирани само от добри чувства в поведението си.* Къде се нарежда аудиофила сред различните общности? Защо аудиофилското его е толкова голямо? За можещите, за по-малко можещите и не можещите аудиофили!

Нека заедно направим характеристика на аудиофилската среда, от музиката, която се слуша, през техниката на която се слуша до това, как изглежда днешния аудиофил

Предварително искам да помоля L.K да съблюдава за провокативни включвания и спам, БЛАГОДАРЯ!
    Редактирано от L.K.; 2 August 2017 в 09:28.
    Живота е твърде кратък, за да слушаме лошо hi-fi...

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

НАЧАЛОТО

Психологически, всеки от нас живее в своя собствена вселена и център на тази вселена е самият той.
    При аудиофилите е същото и може би всичко си има логично обяснение

С развитието ни тази вселена се разширява и „отваря” все повече, но винаги в дъното й остава нашата собствена ценност като непоколебимо условие за нейното равновесие. Всеки човек за себе си е най-добрият, най-важният, най-заслужаващият щастие и най-назаслужаващият нещастие, дори и когато разбира, че според постъпките му това не винаги е така. Ценността в собствените ни очи е важна за нас сама по себе си, също както и за това как мислим, че ни възприемат другите. Тя представлява едно толкова важно условие за равновесието на нашия вътрешен свят, че ако се случи да влезе в противоречие с опита от реалността, в много случаи с повече готовност се жертва валидността на този опит, отколкото съзнанието за собствената доброта и непогрешимост.
    С разбирането за тази ценност като основен психологически мотив за поведение е лесно да се обясни завистта. Самото съществуване на можещия човек вече нарушава баланса на света на неможещия, като принизява и без това крехкия образ на неговата собствена значимост. Затова, неможещият човек е в състояние да приема самото присъствие на можещия като лично оскърбление.

По тази причина, неможещият може да разглежда принизяването на можещия като една своя особено важна цел и да стигне далеч в разрушаващото си поведение по отношение на него. Отстрани такова поведение може да изглежда немотивирано и не носещо печалба за неможещия, но всъщност то е психологически оправдано и е жизненоважно за оцеляването на собствената му значимост. Завиждащият човек има вътрешното разбиране, че принизяването на можещия за него е единственият начин да възвърне баланса на своя свят, тъй като обратното решение - издигането си до неговото ниво - той предварително е преценил като непостижимо.

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    64
    Поредната провокативна тема на Сашо Фена ! Чудя се какво общо имат съжденията за можещи и неможещи с психологията на аудиофила ?
    Докога ще ни изнася своите странни лекции ? Оставете го сам да си пише тук , да си каже приказката, нищо , че уж "заедно" сме щели да правим тази характеристика, пък дано миряса ! Или модераторите да се сезират, че форума от DIY, се обърна на Психо-форум !

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Колкото по-малко внимание му обръщаме толкова ще е по-малко щастлив.

"Психология на аудиофила" си е отлична тема за докторска дисертация.
    И адаша може просто да е обекта на изследването.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от SandyTodorov Покажи мнения
    ...И адаша може просто да е обекта на изследването.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Цитат Публикувано от rope Покажи мнения
    Поредната провокативна тема на Сашо Фена ! Чудя се какво общо имат съжденията за можещи и неможещи с психологията на аудиофила ?
    Докога ще ни изнася своите странни лекции ? Оставете го сам да си пише тук , да си каже приказката, нищо , че уж "заедно" сме щели да правим тази характеристика, пък дано миряса ! Или модераторите да се сезират, че форума от DIY, се обърна на Психо-форум !
    Тезата, която ще се опитам да развия е тясно свързана с аудиофилските усещания, като съвкупност от емоции, звук и психическа нагласа

image-0-02-05-09698cbb25c2a13e31fcd13222cf1bfbbf163a5d070b0f698c3306c0a7b048ac-V.jpg

Итересни факти се наблюдават във всяка една общност, а аудиофилската е една от най-интересните. Разглеждането на тази общност може да даде много отговори, на въпроси които все още не са поставяни тук. Досиетата Х са точното място.

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Колкото по-малко внимание му обръщаме толкова ще е по-малко щастлив.
    Какво знаеш за щастието по принцип? Дали можеш да си представиш и 10% от това, което ми е в главата?
    В тази тема ще намериш отговори на въпроси, които тайно си търсил. Знаеш ли, кой е единственият прецедент в историята, където населението от един остров е подчинило населението на континента?
    Фактологията и това, какво мислим са много показателни.

"Психология на аудиофила" си е отлична тема за докторска дисертация.
    И адаша може просто да е обекта на изследването.
    Един твой градски е дипломиран психолог, а и много успешен аудиофил.Виждай се и комуникирай с него, има какво да научиш

Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    Значи не изключваш възможността да съм аудиофил?

Banned
    Членува от
    Aug 2014
    Възраст
    47
    постарах се да бъда откровен
    New Bitmap Image.jpg
    Ставам ли за аудиофил?

Mental Health Assessment
    Стандартно, извадете топки* и покажете на тея хора що за психопати сте, каквито там 'фили се водите.

*рядко срещано явление тука.

Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    50
    Не се сдържах и си позволявам да публикувам откъси от една статия :

"
    Със сигурност ти се е случвало да общуваш с някой нарцисист. Това не са просто хора с голямо его. Нарцисизмът е разстройство на личността, при което хората се чувстват прекалено важни, искат непрекъснато да им се възхищаваш, и не проявяват емпатия към останалите. Ето някои съвети, които да използваш, ако ти се наложи да общуваш с нарцисит:

Нарцисистите нямат срам от нищо
    Те са много чувствителни на тема неадекватност, срам и страх, и не си позволяват да изпитват срам при никакви обстоятелства. Ако някой ги критикува, показва разочарованието си от тях, или иска нещо, което те не могат да дадат, те напълно изключват, отдалечават се и се намръщват, или пък свръхкомпенсират, ставайки враждебни.

Нарцисистите всъщност са крехки и несигурни, и това се дължи на детството им
    Смята се, че нарцисизмът е смес от ген и възпитание, като възпитанието има по-съществена роля. Обикновено нарцисисти стават хората, които като деца не са били ценени и обичани, и са се чувствали изолирани. Това ги кара да се държат грубо и надменно с околните, или като жертви, ако ги обвинят в нещо. Другият вариант е да им се е отделяло твърде голямо внимание, да са били свръхобгрижвани, и никога нищо да не им е отказвано като деца.

Били са обект на огромни очаквания като деца
    Може би от тях са очаквали да се справят с всичко на най-високо ниво, или пък са били принудени да се грижат от малки за родител или брат/сестра. При такива случаи като възрастни те се опитват да се докажат, да бъдат център на внимание, и непременно да спечелят одобрение.

Нарцисистите изпитват отчаяна нужда да бъдат най-добрите
    Те реагират остро на всеки, който притежава нещо, което те нямат. Тук не става въпрос за „аз съм добър, и ти си добър”, а единствено и само за ”аз съм по-добрият”, винаги трябва да превъзхождат.

Нарцисистите полагат неимоверни усилия, за да се разграничат от истинското си аз
    Тези хора винаги искат ти да знаеш, че те притежават най-хубавите неща, че знаят най-полезната информация. Те напълно потъват в напомпаната представа за себе си, която често няма нищо общо с реалността. Преувеличават постиженията и талантите си, и очакват ти да им се възхитиш, без да им пука, че не са това, за което се представят.

"

------------------

В очакване на поредната доза 10 минутни самомнения и самонапомняния за величието на Краля и неговия слуга Фена все повече се убеждавам, че Буки е един прекрасен човек и вече наистина започва да ми липсва
    в изчакване на по-добри времена ...

Цитат Публикувано от Sasho_fenna Покажи мнения
    Един твой градски е дипломиран психолог, а и много успешен аудиофил.Виждай се и комуникирай с него, има какво да научиш
    А аз и онколози имам познати, единия даже почина от рак.

А аз и онколози имам познати, единия даже почина от рак.
    Този е голям аудиофил и разбира от техника. Ако не го знаеш си загубил много.

Цитат Публикувано от userone Покажи мнения
    ------------------

В очакване на поредната доза 10 минутни самомнения и самонапомняния за величието на Краля и неговия слуга Фена все повече се убеждавам, че Буки е един прекрасен човек и вече наистина започва да ми липсва
    Всъщност не ми стана ясно, защо не си се сдържал?

Ако имаш да напишеш нещо по темата с радост ще го прочета.
    ПП: Мислех за случка преди 8г. но не можах да се сетя кой си.

Абе много хора не знам, ама мисля че ще го преживея де.

Да не излезе само :
    Като се знам какъв съм инженер та ме страх да ида на доктор.

Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    57
    Цитат Публикувано от userone Покажи мнения
    Не се сдържах и си позволявам да публикувам откъси от една статия :

"
    Със сигурност ти се е случвало да общуваш с някой нарцисист. Това не са просто хора с голямо его. Нарцисизмът е разстройство на личността, при което хората се чувстват прекалено важни, искат непрекъснато да им се възхищаваш, и не проявяват емпатия към останалите. Ето някои съвети, които да използваш, ако ти се наложи да общуваш с нарцисит:

Нарцисистите нямат срам от нищо
    Те са много чувствителни на тема неадекватност, срам и страх, и не си позволяват да изпитват срам при никакви обстоятелства. Ако някой ги критикува, показва разочарованието си от тях, или иска нещо, което те не могат да дадат, те напълно изключват, отдалечават се и се намръщват, или пък свръхкомпенсират, ставайки враждебни.

Нарцисистите всъщност са крехки и несигурни, и това се дължи на детството им
    Смята се, че нарцисизмът е смес от ген и възпитание, като възпитанието има по-съществена роля. Обикновено нарцисисти стават хората, които като деца не са били ценени и обичани, и са се чувствали изолирани. Това ги кара да се държат грубо и надменно с околните, или като жертви, ако ги обвинят в нещо. Другият вариант е да им се е отделяло твърде голямо внимание, да са били свръхобгрижвани, и никога нищо да не им е отказвано като деца.

Били са обект на огромни очаквания като деца
    Може би от тях са очаквали да се справят с всичко на най-високо ниво, или пък са били принудени да се грижат от малки за родител или брат/сестра. При такива случаи като възрастни те се опитват да се докажат, да бъдат център на внимание, и непременно да спечелят одобрение.

Нарцисистите изпитват отчаяна нужда да бъдат най-добрите
    Те реагират остро на всеки, който притежава нещо, което те нямат. Тук не става въпрос за „аз съм добър, и ти си добър”, а единствено и само за ”аз съм по-добрият”, винаги трябва да превъзхождат.

Нарцисистите полагат неимоверни усилия, за да се разграничат от истинското си аз
    Тези хора винаги искат ти да знаеш, че те притежават най-хубавите неща, че знаят най-полезната информация. Те напълно потъват в напомпаната представа за себе си, която често няма нищо общо с реалността. Преувеличават постиженията и талантите си, и очакват ти да им се възхитиш, без да им пука, че не са това, за което се представят.

"

------------------

Той е на припек някъде на Халкидики

Психоаналитика Сашо на 8 пост влезна в Атака а увода му беше за разбирателство сред Хората. Някой спомена че той трябва да е главния обект за психо анализ. И е много прав. Няма терапия за случай като неговия. Единственото което трябва да го лекува е всички заедно да започнем да викаме "да живее КРАЛЯ". Ама може и да е вярно че е имал трудно детство дори и никой от нас да не е виновен за това. Лошото е че след като не го оценяваме става все по злобен и злъчен. Типично за хора с посредствена реализация. Аз предлагам да се направи педагогическа стая и да се завежда от Сашо. Който не слуша при него и ако пак не слуша -Белене. Предлагам да се създаде и комитет на Активните Борци за Аудиофилство и Сашо да го направим председател. Не че това ще го промени. Аз поне до сега не усетих в нито един негов пост да мисли и подпомага Аудиофилството. Единствен негов стремеж е да се покатери на раменете на другите и да вика - Аз съм Велик. Да живее КРАЛЯ

Цитат Публикувано от Sasho_fenna Покажи мнения
    Точно така, може да се сезира Хелзинския комитет и да ме съдите за дискриминация. Или може да покажете данъчните си декларации и да защитите покупките на техника Най-доброто за форумните герой е г-н АудиоИдиота да наеме стая на експото, да подреди класическите и емблематични черни, алуминиеви и дървени кутии. Нека да задоволи интереса на форумците. Колекцията на АудиоИдиота е впечатляваща и достойна да се покаже пред по-широка аудитория!
    Това е един от последните постове на нашия Психоаналитик и Духовен Водач Сашо. Можете да си представите колко струва и какво може да очакваме от него.И той ще ни говори за разбирателство и взаимопомощ, можещи ,неможещи и прочее. Злобата и завистта са го изяли. Айнщайн ще се обърне в гроба си ако знае кой се е маскирал зад лика му. Оня череп в предишния аватар по му отиваше на Сашо -почти адекватно с неговата същност.
    Редактирано от АудиоИдиот; 2 August 2017 в 17:53.

Абе много хора не знам, ама мисля че ще го преживея де.

Да не излезе само :
    Като се знам какъв съм инженер та ме страх да ида на доктор.
    Този е добър психолог и много знаещ аудиофил. Минали са му много техники през ръцете, чува и е доста добре ориентиран в аудиото. Нищо чудно и да го знаеш

Мда, интересено дали ще може да се направи някакво обобщение за вътрешния живот на аудиофилите,
    които се подвизават в този форум, ако се посъберат повече данни. Ето моите:

01.png

Сашо вместо да тровиш атмосферата с твоите остроумия, по добре ни замервай с готини парчета и ни покажи колко знаеш. Аз ще те замеря първи пък нека някой каже че не е готино:

https://www.youtube.com/watch?v=xTeI65yrhGw

Цитат Публикувано от АудиоИдиот Покажи мнения
    Това е един от последните постове на нашия Психоаналитик и Духовен Водач Сашо. Можете да си представите колко струва и какво може да очакваме от него.И той ще ни говори за разбирателство и взаимопомощ, можещи ,неможещи и прочее. Злобата и завистта са го изяли. Айнщайн ще се обърне в гроба си ако знае кой се е маскирал зад лика му. Оня череп в предишния аватар по му отиваше на Сашо -почти адекватно с неговата същност.
    Уважаеми г-н АудиоИдиоте този пост беше по повод на призива да се сезират компетентни органи, но понеже те не бяха назовани и се наложи да ги гадая. Аз не се маскирам зад лика на дядо, но тази символика не ще я разбереш.
    Отвори тема за завистта, но дали знаеш

ПРИ КАКВИ УСЛОВИЯ СЕ ПОЯВЯВА ЗАВИСТТА**?

Както знаем, далеч не всяко превъзходство буди завист у по-малко облагодетелствания.* Преди всичко, както вече отбелязахме, неможещият трябва да има осъзната потребност от това, което не му достига.* В случай, че *това условие не е налице, то тази част от живота на човека е не празна, а е просто липсваща.* Например, един учен не може да завижда на един художник за неговите картини, доколкото рисуването на картини не съществува като част от живота на учения.* Той обаче би могъл да завижда на художника за неговия успех, тъй като успехът представлява една потребност също така и за учения.***

Това означава, че необходимо условие е неможещият да може да се идентифицира с можещия, в смисъл да може си представи себе си като облагодетелстван вместо него.* Ако не може да се види на негово място, то и ценността в собствените му очи не би се променила от неговото присъствие.* Ние не сме склонни да завиждаме на хора, които не познаваме, или в чиято ситуация ни се струва невъзможно да попаднем сами.**
    *** *
    Решаващо значение за това дали ще се появи завистта имат някои черти от характера на неможещия.* Преди всичко, любовта и завистта са несъвместими.* Човек се радва, а не завижда на успехите на тези, които обича.* Знаем, че любовта и страха са отрицание едно на друго, а завистта представлява всъщност страх за собствената ценност.* Затова човек, който обича не може да завижда, независимо дали обичта му се дължи на близост или на това блажено състояние на душата, излъчващо любов, което наричаме доброта.* (Все пак, всички знаем, че неравностойните обстоятелства поставят на изпитание отношенията и можем да се сетим за не едно приятелство не издържало такъв изпит.)* Затова, липсата на любов е необходимо* условие за да се появи завистта.* Друга много важна предпоставка е прекалената амбиция, дори алчността, в характера на неможещия – яростното желание да се получи повече, тласкано от едно силно его.* Тази нагласа и изобщо силното его са важни в случая с това, че те правят човека да се чувства винаги недооценен.* По този начин, ценността в собствените му очи, свързана с реализацията му, ще остава винаги ниска и затова уязвима при съпоставяне с реализацията на други хора.* Не бива също да се забравя, че човек, който се чувства неудовлетворен и нещастен, е като цяло по-податлив на всякакви негативни чувства.* Но дори и с всички тези условия налице, една здрава морална, религиозна или културна основа не би позволила завистта да се развие или поне да подтикне към действия.

Някои особености на можещия също могат да спомогнат за поява на завист към него.* Такова е всяко негово поведение, съзнателно или несъзнателно, с което той поставя по-малко облагодетелстваните в още по-неизгодна или застрашена позиция - себеизтъкването, критичността, високомерието, липсата на такт, изразената амбиция, нежеланието да се сподели благото.* Както казахме, на човек му е по-лесно да завижда на тези, които не обича.* Затова допускането на едно недотам добро отношение от страна на можещия, или допълнителното подчертаване на разстоянието по какъвто и да било начин, могат да допринесат за това везните да се наклонят в полза на завистта.*
    *
    В комуникацията обаче между можещ и неможещ има също и много място за недоразумения, на основата на разликите, за които стана дума по-горе.* Така например, както казахме, можещият ще бъде склонен да използва по-голямата част от времето и вниманието си, за да се ползва от моженето си, а неможещият – за наблюдение на другите.* Тъй като всеки от тях гледа на другия от своята собствена вселена, естественото поведение на можещия може погрешно да бъде изтълкувано от неможещия като пренебрежение, докато можещият, от своя страна, получава една добра база за критичност към неможещия.* (Тоест, и двата случая недоразуменията в комуникацията биха спомогнали за появата на завист.) *А ако към едно такова неразбиране се добави и зрънце истинско високомерие или нетактичност, то разстоянието между двамата се увеличава още повече.* **

*

И това е поздрав за Сашо. Желая му да се успокои и да започне да се държи като нормален човек от Форума;

https://www.youtube.com/watch?v=Jl5vi9ir49g

Погледни се само - колко време губиш да се опитваш да ми доказваш нещо което не ме интересува. По добре чуй и това вместо да драскаш.

https://www.youtube.com/watch?v=Mb3iPP-tHdA
    Редактирано от АудиоИдиот; 2 August 2017 в 18:11.

Страница 1 от 25 1 2 3 4 5 11 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени