Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 31 от 31

Тема: Активен суббас абсорбер

Цитат Публикувано от Subsonic Покажи мнения
    Отново много интересна тема, започната от Георги Диомов, както и интересни симулации.

Още не съм стигнал до суба, но съм предвидил такъв за акомпанимент на съраунд барчето, защото силата му съвсем не е в ниските.

Мислех да мина с един суб, но след като си свалих въпросния тул и симулирах помещението и мястото за слушане, работата е доста трудна. Вероятно ще трябва да добавя още един.

4 или 8 бр. със закъснение наистина изглаждат доста графиката, но са извън бюджета и слушателските ми нужди .
    Старая се да отварям интересни теми и да ги водя с по-малко субективизъм и повече инженерно-практично инфо .
    Бюджета и ентусиазма в почти всички DIY проекти е водеща сила . С пари всеки може.... да се сдобие с куп техника от която да се разочарова ...
    Относно един суб ето и моето, както винаги малко изчанчено мнение .
    1 сдобили сме се с меко аудиофилско диванче - то ще работи отлично като абсорбер за първите модални в централно за помещението място . Едно запълване на вътрешността с тежка каменна вата ще усили ефекта . Такова положение на диванчето/фотьойла в едно жилищно помещение е проблем , но едни готини колелца биха го решили елегантно .
    2 поставяне на суба в непосредствена близост до въпросното диванче/фотьойлче ( отново колелцата могат да помогнат ). Това драстично увеличава съотношението пряк/отразен сигнал и доста неглежира модалните проблеми како драстично намалява необходимия SPL и свързаните с него разходи и изкривявания. Вупросното решение носи най-малко 3 проблема -
    стиковане с основните ОТ - нужда от закъснение .
    съотношение звук/виброзвук идващ от развивибриране на диванчето - непбходимо е прецизно отдалечаване до добиване на адекватно съотношение
    супата от хармоници , която щедро бълва всеки суб - говорителя трвбва да е насочен към широколентово поглъшаш абсорбер .
    Който иска да направи нещо намира начин , който не иска - намира причини !

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Каменната вата не замирисва ли лошо след известно време?

Имах един подобен опит и след месец започна да мирише неприятно в стаята. Ако знаете някаква вата, която да не изпуска миризма, споделяйте. Иначе ефекта от поставянето и беше добър
    Музиката е много повече от звук.

"Здравите хора не страдат от Хай-енд".
    Минимал

"Извинете, звукът в главата ми пречи ли ви?"
    колегата Багер

Стъклената е ефективна и не мирише ( за минералната също нямам спомен а и след 5 години тази в къщи продължава да няма проблем, но щом казваш ...) Проблема е рязането и по-точно хилядите миниатюрни парченца стъклофибри , които се разлитат навсякъде - препоръчвам само готови пана или рязане навън и обработка на разреза с латекс . Панелите ми от минерална вата са в платнени еластични калъфи с цип . Имат някаква естетика , но и те в началото пускаха власинки .
    Редактирано от Георги Диомов; 3 August 2017 в 21:34.

Здравейте, аз също обмислям някакви акустични абсорбери, които да сложа зад ОТ, които макар и с преден рефлекс са доста близо до задната стена, която е пдч и предполагам, че има рефлексия. Това, което съм измислил като най-подходящо решение е две платна от канава, които да разпъна върху каменна вата. Да питам колко би била подходящата дебелина и дали ако я импрегнирам с нещо, примерно ц200, за да я запечатя и избегна евентуална миризма ще се нарушат акустичните й свойства?

Според мен ако е само за бас абсорбер, боядисването не би трябвало да се отрази на поглъщането, особено щом е отзад. Нека колегите да кажат.

Предлагам ти даже да ги направиш картини. Грундираш платното в бяло и го даваш на някой да се упражнява с боички и се получава модернистично произведение, за което жена ти, за да го изтърпи може да ти изкрънка я нови ботуши, я палто, я екскурзия в чужбина...
    Музиката е много повече от звук.

"Здравите хора не страдат от Хай-енд".
    Минимал

"Извинете, звукът в главата ми пречи ли ви?"
    колегата Багер

Цитат Публикувано от jean-philippe Покажи мнения
    Според мен ако е само за бас абсорбер, боядисването не би трябвало да се отрази на поглъщането, особено щом е отзад. Нека колегите да кажат.

.
    За съжаление за да могат да работят ефективно абсорберите, трябва пориозната им структура да е открита както към "пристигащата" звукова вълна , така и към продължаващата при отстояние от повърхност . Това поставя неприятни изисквания към финишния материал - хем да е достатъчно микропорест та да не пропуска микровласинки от кофти материали като стъклена , каменна и минерална вати , хем да е достатъчно звукопрозрачен . Плътните мембрани имат както звукопропускащо , така и звукоотразяващи свойатва свързани с масата им и "силата" , която ги подпира .т.е поставяйки такава мембрана пред вата намаляваме функциялността й по неясен начин .
    Стабилизирането със сълноразредено C200 ми се струва интересно решение - бих пробвал .
    И още нещо - размерите на препятствията , които звука заобикаля са свързани с дължината на вълната . т.е препятствие с най-малък напречен размер примерно 34 cm би било заобиколено от честоти под около 1 kHz( дължина на вълната 34cm) - това е важно за определяне на типа абсорбер , който да поставим зад ОТ .
    Редактирано от Георги Диомов; 6 August 2017 в 18:55.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени