Резултати 1 до 10 от 10

Тема: Musical Fidelity mf-200

Musical Fidelity mf-200

Здравейте,някой има ли впечатления от тези слушалки: http://www.musicalfidelity.com/mf-200

В нета преобладават мнения ,че слушалките са сравнително линейни, без превес на определени честоти и с леко уморяващ требъл. Питам само за звука. Дизайна и екстри не ме интересуват. Не слушам дълго време със слушалки и удобството и ергономията не са ми приоритет.

Ще се радвам ,ако някой направи сравнение с някои от по-популярните слушалки,ако намира сходство с тях.
    Благодаря!
    Редактирано от casper0141; 11 July 2017 в 18:07.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Feb 2010
    Възраст
    41
    За какви пари става въпрос ?

Стартовата им цена е била около 250 паунда. Сега отделни търговци ги предлагат много по евтино ,тройно надолу. Ясно е ,че не е популярен модела. Не се е наложил особено и затова е нормално да пада цената. Това е втората версия на тези слушалки. Първата е MF-100,които са и първия опит на британците в слушалковия таргет. Обясненята в нета ми харесват, не са се повлияли от модата да усилват басите и претендират за вярно възпроизвеждане . Всичко това ,както и ниската цена към момента и престижната марка възбуди любопитството ми ....

Членува от
    Feb 2010
    Възраст
    41
    Защо не стиснеш малко зъби и да си вземеш от Thomann едни К701, поне е нещо изпитано.

Цитат Публикувано от pifski Покажи мнения
    Защо не стиснеш малко зъби и да си вземеш от Thomann едни К701, поне е нещо изпитано.
    За отворени слушалки ползвам няколко модела на Градо. За мен са най-добри. Трябват ми някакви по затворени, но не напълно,за да се запази поне малко сцената. Тези Musical Fidelity ги дават затворени, но с отвори на гърба на чашите ,които уж вентилирали частично задната камера и наподобявали малко звука от отворен тип слушалки.. Цената е доста примамлива,все пак си мисля,че Music Fidelity не биха си сложили името на някакви супер боклуци,особено в прохождащ таргет и ми стана интересно,но явно са супер неизвестни в БГ.

Не бих казал че са затворени слушалки това с тази решетка на гърба - да ги наречем "полузатворени" Може би са ги проектирали като затворени първоначално, но после са видяли че няма как да им с получи и са ги понадупчили Бях ги загледал по едно време защото се предлагаха в комплект с дак/усилвател на същата фирма който може да се ползва отделн от тях, но се отказах... иначе можеше да споделя впечатления. Засега мога да споделя само мнение Щом не ти пречи че не са особено удобни и цената те устройва (гледам че може да се намерят за 60 паунда, без доставката) и ти харесва дизайнът им - може да си ги вземеш - за тези пари ще са ОК. Предполагам че ще ги ползваш като мобилни а пък тези са метални и доста здрави май. Освен това явно имат (прекалено) добре изразени високи като тези Градо които ти допадат, а soundstage характеристиката много се надценява и трудно се оценява... понякога ми се струва че е отчасти и самовнушение. Аз в момента като затворени ползвам Audio-Technica ATH-A2000z - те май че вече наистина имат soundstage (макар че и тук са малко разделени мненията, но за мен са повече от ОК в това отношение - то това зависи и от източника и от усилвателя, може би, не само от слушалките май че, та затова има различни мнения по въпроса, предполагам), и освен това са наистина напълно затворени и супер удобни със сравниелно равна АЧХ (може би отново малко с акцент към високите, но без явни или дразнещи артефакти, каквито доколкото разбирам има при МФ-200), но е съвсем друг ценови клас (въпреки че ги взех почти на половин цена - леко употребявани).

Благодаря за мнението, предполагах по подобен начин и именно защото и аз направих малка връзка с Градо, затова и ги загледах.

Според мен са повече затворени с оглед тази картинка:

image.jpg

Както и да е за мен е важно да не ме чуват от другата стая ,че слушам музика-)))

Другия модел ,който съм загледал и който също е с много изгодна цена в момента е AKG K551.Чист затворен модел,претендиращ за добра сцена ,въпреки затворения дизайн. И за него прочетох,че е сравнително линеен, с лек недостик в ниските честоти. Слушам предимно рок музика и не ме интересуват Басхед модели, но все пак искам бас удара подобен да Градото-))) Слушалките са същите като K550, само е добавен по-къс кабел с микрофон. Цената е 80 паунда. http://www.headfonia.com/akgs-new-reference-the-k550/2/

И третия вариант са ми Ultrasone HFi-450 - http://almar.bg/product/studio-headphones/159 или малко по-скъпия модел HFI-580 ( Модела DJ1 го дават идентичен с HFI-580) - http://almar.bg/product/studio-headphones/149
    Тук също се претендира за сцена, заради тяхната им система S-LOGIC, но с доста по-подчертани баси,особено за HFI-580.

Това са само моделите ,които съм набелязал, не искам да се разводнявам с други. Просто тези модели мога към момента да ги купя на добри цени.
    Ще се радвам на мнения единствено по тях,моля не ми предлагайте други-стават много и няма смисъл. Благодаря.
    Редактирано от casper0141; 17 July 2017 в 10:50.

Сподeлям инфо по въпроса.В крайна сметка купих Musical Fidelity MF-200.

Слушалките са с невероятно качествено изпълнение-направо бижу! Изключително висококачествени материали! 2 чифта падове, едните от кожа-другите алкантра. Мемори пяна отвътре. Хромирана стомана и естествена кожа на диадемата. Хромирани съединителни болтове с вътрешен шестостен.Самите кутии на драйверите са от някаква леко гумирана синтетика по която не остават следи от пръсти! Изобщо уникална изработка-като произведение на изкуството са....НООО,...На звук са чисто Grado SR125! Само че с по-дълбок бас. Имам доста слушалки Градо ,харесвам ги безкрайно, но все пак исках малко по различно звучене за разнообразие. Плюс това нямат добра звукоизолация и не ме устройват..Вероятно заминават за продажба.

Да, за звукоизолацията на мф-200 си пише навсякъде че не е добра като за затворени слушалки, въпреки красивата картинка - явно тази дупчица по средата на задната рамка пропуска доста. А като комфорт как са? Навсякъде пише че са изключително некомфртни... но впрочем ти, като потребител на Градо, сигурно си обръгнал вече към подобни неудобствата

Иначе, от тези модели които си изброил, най-перспективен ми се вижда HIFI-580 - не съм пробвал такива за съжаление, но пише че са със светъл звук, и достатъчно детайлни, и което е важно за теб - с добра изолация... т.е. колкото може да е добра дори и при затворените модели, които са наистина затворени... ако искаш наистина перфектна звукоизолация ще трябва да ползваш от тези слушалки които се пъхат в ухото (IEM). А за басите - може пък да ти допадне малко повече бас, а и след 5 минути слушане мозъкът се приспособява към звука, а след няколко дни вече така свиква че всякакви други слушалки ще му звучат странно По-страшното е ако си чувствителен към високите и слушалките имат проблеми там - тогава няма приспособяване, за щастие с възрастта тази чувствителност намалява

Принципно нямам проблем с удобството при слушане със слушалки, защото както казах не правя целодневни сесии, нито работя в студио ,че постоянно да са ми на главата. Това с "неудобните" слушалки Градо ,за мен е мит. Те са доста популярни слушалки ,макар не и тук и обикновено конкуренцията ги атакува с различни недостатъци и рядко от към звук, защото е тъпо да напишеш,че Градо не свири-))). Факт е ,че Градо е с ретро дизайн и особено по-евтините модели са толкова зле от към материали,че си спомням първоначалното ми впечатление когато ги видях за първи път- имах чувството ,че са от Лъки Бой с тая евтина пластмаса, прост дунапрен и една тънка наелонова лента опитваща се плахо и неуспешно дори да имитира изкуствена кожа-) Всичко това се изпари в момента в който ги сложих на главата си! За мен всички слушалки от подобен тип ( върху ухото) са сходни по удобство. Всико опира до вида на материала, който контактува с ушите и силата на притягане на диадемата! Ако са хлабави е по-добре от към удобство, но по стегнатия им хват е по-подходящ за използване при движение-- по-стабилни са и не е необходимо постоянно да се наместват.
    Musical Fidelity MF-200 за мен си е един красив и изящен тунинг на Градо! Толкова са изпипани,че е удоволствие само да ги гледаш и докосваш. Предполагам,че като нова фирма на слушалковия пазар са обърнали голямо внимание на конкуренцията и е неизбежно да са се възползвали от текущи модели с оглед черпене на идеи. Според мен доста внимание са обърнали на Градо и са се насочили към подобен вид звучене и дизайн. Вероятно с оглед по затворената им конструкция имат лек превес в ниските честоти, за сметка на по-малко сцена ,което е напълно адекватно да е така.

Да вярно...,Musical Fidelity MF-200 са със сравнително стегната диадема. Явно са наблегнали на мобилността,за което свидетелства и вграждането на микрофон и бутон за управление на разговорите. За сметка на това падовете (и двата вида-кожа и алкантра) са толкова качествени, че до голяма степен компенсират стегнатия хват. Всичко това ме кара да мисля, че в крайна сметка са искали да пригодят Градо към мобилно използване и леко са напомпали басите,без да прецакат другите честоти, с оглед рояка от бас почитатели в по-младото поколение.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени