Резултати 1 до 24 от 24

Тема: Избор на ресийвър Onkyo TX-SR608 vs TX-NR515

Избор на ресийвър Onkyo TX-SR608 vs TX-NR515

Здравейте, колеги! От известно време си търся ресийвър и се спрях на тези два модела (разбира се от ръка), но нещо ми е трудно да направя избора, за което Ви моля за съвет. Колебая се между Onkyo TX-SR608 и TX-NR515, но приемам и други предложения. Към ресивъра ще се свързва XBOX и Лаптоп. Изходните точки са едно ТV 49" 4K LG с ARC подръжка, a за звука разполагам с предна линия Mission 734i (2x90W), център Yamaha (50W), 75W суб на JBL и 2х35W съраунд тонколонки отново на Yamaha. Та идеята ми е да мога да се наслаждавам както на 5.1, така и в стерео режим (до колкото е възможно). Цената и на двата модела е приблизително 300лв и не ми се иска някак си да се "пускам по надолнището" с по-по-най модели. Благодаря Ви предварително за съветите и предложенията. Поздрави!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

И още един вариянт Denon AVR-2808. Благодаря, още веднъж!

Вече 132 прегледа и нито едно предложение или мнение. Denob-a вече си замина, очаквам мнения и предложения, колеги

Членува от
    Feb 2010
    Възраст
    40
    Какво се търси от ресивъра - декодиране на нови цифрови формати или качество на звука? Не съм много впечатлен от дълговечноста на Onkyo. Бих препоръчал и за други марки да се огледате.

Re

Търси се да кажем 70/30 качество/подръжка на нови формати. Имам оферта и за Онкио 609 с гаранционно подменена платка на HDMI?

Тогава провери по телефона колко ще струва негаранционно подменена платка на HDMI?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    39
    Може би ямаха са едни от по-стабилните и функционални неща в този клас продукти. Не че им харесвам сакатите крайни стъпала и малките филтриращи кондери, но като работа и удобство са що годе ОК. Аз поне ползвам някакъв RX-V667 , пипал съм и др. подобни. Дефектите им са леки/оправими. За деноните един приятел толкова да не ги харесва, че не смея да кажа нищо хубаво и аз
    Онкио са с готини стъпала от 7-ма серия нагоре, но тия дефекти с HDMI платки и чипове - надали ще го ползваш дълго
    Остава някой пионер .....
    Та за протокола аз може би съм за ямаха + външно стерео стъпало за L/R като ъпгрейд за след време.
    Виж си колоните какви импеданси имат и ако са под 6-8 ома трябва много да се внимава, че по принцип всичките ресивъри /до 2к лева - нови/ са много кекави, с тия измислени мощности дето се напъват да им изкарат.
    Редактирано от machinow; 14 July 2017 в 08:08.
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    63
    Аз имам Onkyo NR609-по скопен от към звук ресивър не съм очаквал да чуя. На моя също дефектира HDMI модула и аз си включих отново дъртия Харман AVR 4500. Разликата в звука е толкова голяма, че след като си взех Онкиото от сервиза, го метнах под леглото и вече близо година си стои там и си слушам Хармана.
    На Онкио-то му изкарах pre-amp out на предните канали и слушам на 3-канални активни Revox agora и пак свири плоско и сухо. А NR 515 предполагам е още по-зле от 609.
    За ХДМИ- цялата серия ХХ9 са са със сбъркан чип на моторола, който винаги гори и затова имат удължена гаранция до 2018, със съвсем нов чип и поне там проблеми не създавали.

Цитат Публикувано от Мони Покажи мнения
    ...За ХДМИ- цялата серия ХХ9 са са със сбъркан чип на моторола, който винаги гори и затова имат удължена гаранция до 2018, със съвсем нов чип и поне там проблеми не създавали.
    Лека корекция на фолклора - чипът който дефектира е на TI. Заменя се с по-нова ревизия на същия чип. Твърди се, че с него няма проблем.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    Лека корекция на фолклора - чипът който дефектира е на TI. Заменя се с по-нова ревизия на същия чип. Твърди се, че с него няма проблем.
    Къде е проблема? Дали си светнат или да те отворя?
    Живота е твърде кратък, за да слушаме лошо hi-fi...

dedo pop's Avatar
    Членува от
    Sep 2007
    Възраст
    45
    Имам Onkyo TX-SR608. Декодира почти всичко. Звукът никак не ми допада. Има вентилатор, който почва да се чува по някое време, това явно е решението на Онкио срещу прегряването и дефектирането. Досега не е напъван сериозно и явно затова работи безотказно при мен.
    Православни филми http://www.vimeo.com/album/82354

Цитат Публикувано от dedo pop Покажи мнения
    Имам Onkyo TX-SR608. Декодира почти всичко. Звукът никак не ми допада. Има вентилатор, който почва да се чува по някое време, това явно е решението на Онкио срещу прегряването и дефектирането. Досега не е напъван сериозно и явно затова работи безотказно при мен.
    Onkyo е част от Pioneer към днешна дата. Всички ресивъри греят много, но проблемите им не бяха свързани с топлината. Новите ресивъри са оптималния вариант между цена и качество. Не се лъжете да купувте втора ръка, защото за да се отремонтира гаранционно е необходимо да се представи документ за произход от БГ.

Цитат Публикувано от Sasho_fenna Покажи мнения
    ...Не се лъжете да купувте втора ръка, защото за да се отремонтира гаранционно е необходимо да се представи документ за произход от БГ.
    Нема такива неща. Достатъчно е ресивъра да е в програмата за удължена гаранция.

Нема такива неща. Достатъчно е ресивъра да е в програмата за удължена гаранция.
    Виж, тука просто бъркаш. Иван Гергов и Динакорд вкарват официално Onkyo в България. На Иван сервиза е при Митко на Красно село имам повече информация от теб. Анатоли от Богомил бяха вкарали доста дефектирали ресивъри, нали се сещаш, че няма балъци да им ги оправят безпалатно. Всеки може да го провери!
    Както може да опита в Динакорд, те точно това чакат в сервиза.

Спор с теб е абсолютна загуба на време, затова не смятам да продължавам тоя.
    А твърдението ти, че "имаш повече информация от мен", след като няма как да си запознат аз с каква информация разполагам, буди единствено снизходителна усмивка...

dedo pop's Avatar
    Членува от
    Sep 2007
    Възраст
    45
    Онкиото ми е старо, гаранцията отдавна е изтекла, купих го ибей. Ако се развали, тогава ще го мисля. Значи, ако колегата се спре на същия модел, въпросът с гаранцията не е актуален.
    Като цяло съм доволен, особено когато си прочете HD-MA. Но пак казвам - като звук не ми допада.
    Православни филми http://www.vimeo.com/album/82354

Спор с теб е абсолютна загуба на време, затова не смятам да продължавам тоя.
    А твърдението ти, че "имаш повече информация от мен", след като няма как да си запознат аз с каква информация разполагам, буди единствено снизходителна усмивка...

Ами тогава да ти дам 25 ресивъра, които са в програмата и да ми ги оправиш?

Ами тогава да ти дам 25 ресивъра, които са в програмата и да ми ги оправиш?
    За тая работа има сервизи. Обърни се към тях...

За тая работа има сервизи. Обърни се към тях...
    Ще ти дам серийните номера, а ти ще ми доставиш платките. Имаш информация, но дали само тя ще ти е достатъчна.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    39
    Ех и аз съм виждал 608 и там страхотния безшумен вентилатор не духа, а смуче, и то от горещите драйверни части на усилвателите, не от HDMI платката. Според мен са имали проблем с надеждността и жегата на усилвателната част и са го решили по този начин .....
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

...Имаш информация, но дали само тя ще ти е достатъчна.
    Кое те кара да мислиш че бих се занимавал с подобни дивотии?
    Всъщност, коя част от това което си цитирал не ти стана ясна?

Кое те кара да мислиш че бих се занимавал с подобни дивотии?
    Всъщност, коя част от това което си цитирал не ти стана ясна?
    Всъщност разбрах следното, имаш информация и даваш акъл, имаш претенции, че аз съм в грешка. Ок,
    просто ти давам шанс да докажеш, че не се флакон със сгъстен въздух. Понеже е лесно да се пише, а ти освен да пишеш май на нищо друго не си способен. Нали е лесно да се поръчат HDMI модулите? И понеже имаш много достоверна информация, дали знаеш от какво се прецакват?
    Иначе всичко съм разбрал, но е добре и другите да го разберат. Чичо Ицо, най-добре информираният екземпляр, който освен да пише май друго не може!
    Редактирано от Sasho_fenna; 30 July 2017 в 14:37.

Всъщност разбрах следното, имаш информация и даваш акъл, имаш претенции, че аз съм в грешка. Ок,
    просто ти давам шанс да докажеш, че не се флакон със сгъстен въздух. Понеже е лесно да се пише, а ти освен да пишеш май на нищо друго не си способен. Нали е лесно да се поръчат HDMI модулите? И понеже имаш много достоверна информация, дали знаеш от какво се прецакват?
    Иначе всичко съм разбрал, но е добре и другите да го разберат. Чичо Ицо, най-добре информираният екземпляр, който освен да пише май друго не може!
    Няма вариант при който да се ангажирам с каквато и да било услуга към твоята светла и лъчезарна персона.
    Не се предвижда и такъв, свързан с обмяна на информация.
    И тъй като няма да можем да си бъдем полезни взаимно, не виждам смисъл от тая дискусия...

Няма вариант при който да се ангажирам с каквато и да било услуга към твоята светла и лъчезарна персона.
    Не се предвижда и такъв, свързан с обмяна на информация.
    И тъй като няма да можем да си бъдем полезни взаимно, не виждам смисъл от тая дискусия...
    Много елегантен начин, да не покажеш потенциал. Ще спра дискусията с теб

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени