Резултати 1 до 9 от 9

Тема: Избор на ресийвър Onkyo TX-SR608 vs TX-NR515

Избор на ресийвър Onkyo TX-SR608 vs TX-NR515

Здравейте, колеги! От известно време си търся ресийвър и се спрях на тези два модела (разбира се от ръка), но нещо ми е трудно да направя избора, за което Ви моля за съвет. Колебая се между Onkyo TX-SR608 и TX-NR515, но приемам и други предложения. Към ресивъра ще се свързва XBOX и Лаптоп. Изходните точки са едно ТV 49" 4K LG с ARC подръжка, a за звука разполагам с предна линия Mission 734i (2x90W), център Yamaha (50W), 75W суб на JBL и 2х35W съраунд тонколонки отново на Yamaha. Та идеята ми е да мога да се наслаждавам както на 5.1, така и в стерео режим (до колкото е възможно). Цената и на двата модела е приблизително 300лв и не ми се иска някак си да се "пускам по надолнището" с по-по-най модели. Благодаря Ви предварително за съветите и предложенията. Поздрави!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

И още един вариянт Denon AVR-2808. Благодаря, още веднъж!

Вече 132 прегледа и нито едно предложение или мнение. Denob-a вече си замина, очаквам мнения и предложения, колеги

Членува от
    Feb 2010
    Възраст
    40
    Какво се търси от ресивъра - декодиране на нови цифрови формати или качество на звука? Не съм много впечатлен от дълговечноста на Onkyo. Бих препоръчал и за други марки да се огледате.

Re

Търси се да кажем 70/30 качество/подръжка на нови формати. Имам оферта и за Онкио 609 с гаранционно подменена платка на HDMI?

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jun 2008
    Тогава провери по телефона колко ще струва негаранционно подменена платка на HDMI?

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    38
    Може би ямаха са едни от по-стабилните и функционални неща в този клас продукти. Не че им харесвам сакатите крайни стъпала и малките филтриращи кондери, но като работа и удобство са що годе ОК. Аз поне ползвам някакъв RX-V667 , пипал съм и др. подобни. Дефектите им са леки/оправими. За деноните един приятел толкова да не ги харесва, че не смея да кажа нищо хубаво и аз
    Онкио са с готини стъпала от 7-ма серия нагоре, но тия дефекти с HDMI платки и чипове - надали ще го ползваш дълго
    Остава някой пионер .....
    Та за протокола аз може би съм за ямаха + външно стерео стъпало за L/R като ъпгрейд за след време.
    Виж си колоните какви импеданси имат и ако са под 6-8 ома трябва много да се внимава, че по принцип всичките ресивъри /до 2к лева - нови/ са много кекави, с тия измислени мощности дето се напъват да им изкарат.
    Редактирано от machinow; 14 July 2017 в 08:08.
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    63
    Аз имам Onkyo NR609-по скопен от към звук ресивър не съм очаквал да чуя. На моя също дефектира HDMI модула и аз си включих отново дъртия Харман AVR 4500. Разликата в звука е толкова голяма, че след като си взех Онкиото от сервиза, го метнах под леглото и вече близо година си стои там и си слушам Хармана.
    На Онкио-то му изкарах pre-amp out на предните канали и слушам на 3-канални активни Revox agora и пак свири плоско и сухо. А NR 515 предполагам е още по-зле от 609.
    За ХДМИ- цялата серия ХХ9 са са със сбъркан чип на моторола, който винаги гори и затова имат удължена гаранция до 2018, със съвсем нов чип и поне там проблеми не създавали.

Цитат Публикувано от Мони Покажи мнения
    ...За ХДМИ- цялата серия ХХ9 са са със сбъркан чип на моторола, който винаги гори и затова имат удължена гаранция до 2018, със съвсем нов чип и поне там проблеми не създавали.
    Лека корекция на фолклора - чипът който дефектира е на TI. Заменя се с по-нова ревизия на същия чип. Твърди се, че с него няма проблем.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени