Резултати 1 до 6 от 6

Тема: Уред за измерване на големи капацитети ?

Уред за измерване на големи капацитети ?

Някой да е ровил по темата.

Интересува ме уред с който да се прави
    приличен анализ на големи капацитети (1000 - 100000 uF)

Естествено нямам 10-15 К лева за сериозна машина.
    Бюджет 1 - 2 К лева.

Със самоделки не ми се занимава. Търся готово решение. Може и втора ръка.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Кажи какви параметри освен капацитета те интересуват на тези кондензатори, и каква е целта на заниманието? Ако е да се удостоверява работоспособността на тези кондензатори, то вероятно е най-добре да си вземеш измерител на вътрешно съпротивление, който да има добра резолюция в областта на милиомите. Иначе капацитета на такива големи кондензатори за мен е почти безсмислено да се мери. Той не може да се промени без ESR докато ESR без капацитета - може.

Цитат Публикувано от Supraphon Покажи мнения
    .......... Той не може да се промени без ESR докато ESR без капацитета - може.
    Искаш да кажеш че трябва да мерим ESR за да разберем дали един кондензатор е здрав.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Здрав е когато покрива всички параметри, заявени от производителя. ESR е един от тях.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Стига да може да бъде измерен адекватно, че нямам спомен да са ми попадали в полезрението любителски уреди с келвинови сонди...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Казвам ESR защото от моя опит съм достигнал до заключението че е един от първите параметри които излизат от норма когато кондензатора старее. Иначе вярно, добре е да се измери утечка при близко до номиналното напрежение и капацитет, но обикновено като става въпрос за такива големи капацитети първо „мърда“ ESR. Но Ицо е прав, не се намират лесно уреди които да го измерват адекватно в ниските стойности, а за тези капацитети те са важни.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени