Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 37

Тема: Проблем с възпроизвеждане на FLAC

vgeorgiev's Avatar
    Членува от
    Oct 2009
    Възраст
    35

Проблем с възпроизвеждане на FLAC

Здравейте,

Става дума за ресийвър Pioneer VSX529. Подобен е на 824 (менюъла е еднакъв).
    Вързах го с домашната мрежа, в която имам NAS с DLNA и медия сървър.
    Качих няколко FLAC парчета и срещнах проблем с възпроизвеждането.

Първите няколко секунди от всяка песен са ОК и след това звука се скапва, сякаш има проблем с кодека.
    Не съм опитал дали същите песни ще звучат добре пуснати през USB.

Ето един клип, описващ ситуацията: https://www.youtube.com/watch?v=kc9m6xVWk2g

Някой има ли съвет или идея как да реша този досаден проблем ?

Предварително благодаря.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Пробвал ли си с флакове на 96, 88 и 44.1 kHz? Проблемът продължава ли да го има?

vgeorgiev's Avatar
    Членува от
    Oct 2009
    Възраст
    35
    Цитат Публикувано от vladin Покажи мнения
    Пробвал ли си с флакове на 96, 88 и 44.1 kHz? Проблемът продължава ли да го има?
    Не съм опитвал. Истината е, че си дърпам албумите от замундата. Дори не знам как да ги конвертирам на по - малък битрейт/честота.

Иначе в менюъла пише:
    Music File Playback/Seek via Network/USB (AIFF, Apple Lossless, WAV, FLAC, MP3, WMA, AAC)
    • 192 kHz/24-Bit Audio playback (AIFF, WAV, FLAC)
    Редактирано от vgeorgiev; 3 July 2017 в 13:42.

Аз самият имам проблем с възпроизвеждането на 192 kHz флакове - на моя плеър също пише, че ги поддържа, но реално не съм успявал да възпроизведа нормално такива файлове по мрежата. Явно плеърът не успява да се възползва по максимален начин от високата скорост на LAN-а. Бих те посъветвал:

1. Да опиташ с 96 kHz флакове (можеш да ги конвертираш например с foobar 2000)
    2. Да опиташ как се държат 192 kHz от флашка (2.0)

Кажи кой е медиа сървъра и снимай екрана?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Е ми така ще е. Флаковете се развиват, плеърите - не.

Митака. fenkiller's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    44
    Аз също:
    ... Бих те посъветвал:
    2. Да опиташ с 96 kHz флакове (можеш да ги конвертираш например с foobar 2000)
    1. Да опиташ как се държат 192 kHz от флашка (2.0)
    При използване на DLNA реално не се използва FLAC декодера на ресивъра ,а този на медиа сървъра и IMHO там е проблема ти (медиа сървъра след разопаковане на контейнера стриймва PCM over Ethernet към ресивъра). Опита с флашка директно на ресивъра с един от проблемните файлове еднозначно би го диференцирал!
    Поздрави!
    Митака.
    Музиката е от значение , а не техниката!
    Най обективната оценка за една аудио система , е субективната(особено тази на собственика и!)!
    Kill With Power! DIY! DIY! DIY!

А бе не е точно така, но човекът загуби интерес.

Цитат Публикувано от fenkiller Покажи мнения
    При използване на DLNA реално не се използва FLAC декодера на ресивъра ,а този на медиа сървъра ...
    Съгласен съм. При мен има възможност плеърът да използва или DLNA (медиа сървъра на рутера) или т.нар. Home Media - тогава той сам вижда шернатите папки в мрежата и може да ги просвирва. Проблемите с тежките флакове при двата подхода са различни. При DLNA се получават най-разнообразни аудио дефекти (случавало се е да просвирва със забавено темпо), а при Home Media - свири с нормално темпо, но накъсва - явно скапаното му буферче се препълва. Също, прави паузи между парчетата, въпреки многобройните уверения в ръководството за smooth, gapless playback
    От флашка или външен USB хард-драйв няма нито един от описаните проблеми.

В случая - препоръчвам да се пробват всички варианти, ако са налични. Все по единият начин би трябвало да свирне!

Цитат Публикувано от fenkiller Покажи мнения
    Аз също:

При използване на DLNA реално не се използва FLAC декодера на ресивъра ,а този на медиа сървъра и IMHO там е проблема ти (медиа сървъра след разопаковане на контейнера стриймва PCM over Ethernet към ресивъра). Опита с флашка директно на ресивъра с един от проблемните файлове еднозначно би го диференцирал!
    Поздрави!
    Митака.
    Това не е задължително, зависи дали DLNA сървъра е настроен да прави транскодинг.
    На медия плеярът трябва да има индикация какво възпроизвежда(с каква честота на дискретизация и с каква дъпбочина на квантуване, т.е kHz и битове), нека колегата да направи наблюдения на какви файлове има проблем и на какви няма, така ще се направят необходимите изводи.

Цитат Публикувано от vgeorgiev Покажи мнения
    Здравейте,

Става дума за ресийвър Pioneer VSX529. Подобен е на 824 (менюъла е еднакъв).
    Вързах го с домашната мрежа, в която имам NAS с DLNA и медия сървър.
    Качих няколко FLAC парчета и срещнах проблем с възпроизвеждането.

Първите няколко секунди от всяка песен са ОК и след това звука се скапва, сякаш има проблем с кодека.
    Не съм опитал дали същите песни ще звучат добре пуснати през USB.

Ето един клип, описващ ситуацията: https://www.youtube.com/watch?v=kc9m6xVWk2g

Някой има ли съвет или идея как да реша този досаден проблем ?

Предварително благодаря.
    Как е вързан към домашната мрежа, с каква преносна среда и на каква скорост. Ако използва безжична връзка е възможно канала да не е достатъчно "чист" и да няма необходимия трансфер за пълненене на буфера на медия плеяра.
    Опитай да свържеш сървъра и плеярът директно с мрежов кабел (може да се наложи да им сложиш статични айпи адреси), без да има между тях суич или рутер и виж дали проблем продължава да се проявява.
    Редактирано от v.georgiev; 3 July 2017 в 20:04.

vgeorgiev's Avatar
    Членува от
    Oct 2009
    Възраст
    35
    Аз самият имам проблем с възпроизвеждането на 192 kHz флакове - на моя плеър също пише, че ги поддържа, но реално не съм успявал да възпроизведа нормално такива файлове по мрежата. Явно плеърът не успява да се възползва по максимален начин от високата скорост на LAN-а. Бих те посъветвал:

1. Да опиташ с 96 kHz флакове (можеш да ги конвертираш например с foobar 2000)
    2. Да опиташ как се държат 192 kHz от флашка (2.0)
    Инсталирах foobar 2000 1.3.15, обаче при конвертиране ми иска command line converter flac.exe или за mp3 - mp3.exe
    Опитах се да инсталирам компонент за coverter , но също ми изиска command line.
    Не успях да конвертирам.

Пуснах същите файлове през USB. Резултата е същия

vgeorgiev's Avatar
    Членува от
    Oct 2009
    Възраст
    35
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    А бе не е точно така, но човекът загуби интерес.
    Не съм! Просто бях на работа. Писах на съпрота на Pioneer. Големи шибаняци са.

Dear Sir/Madam,

Thank you for your email, your enquiry has been registered in our system under reference number:
    Pioneer ticket ref nr: xxx

Are you playing these files through Windows Media Player 11 of 12?
    Audio files recorded in MPEG-4 AAC or FLAC cannot be played back on Windows Media Player 11 or Windows Media Player 12. Try using another server.
    Uncompressed FLAC files are also not supported.

Please note that it is not possible to reply to this message. Should you wish to reply, then please contact us at:
    https://contactcenter.pioneer.eu/con...ub=pee&lang=en
    ensuring that you fill in the reference number, which will allow us to respond more efficiently.

Best regards

Pioneer Europe Customer & Service Support

I have Pioneer VSX529. I am facing issue playing FLAC audio files over network.
    First few seconds the sound is OK and then it start to pitches.MP3 playback is ok but the quality is low.
    Any idea how to solve it ? It is very annoying.

Here is a video showing the issues I am facing: www.youtube.com/watch?v=kc9m6xVWk2g
    и
    Dear Sir/Madam,

Thank you for your email, your enquiry has been registered in our system under reference number:
    Pioneer ticket ref nr: xxx

We believe the main issue here is the connection between the VSX-529 and the My Cloud.
    First we would like you to check if your firewall isn't blocking the songs from getting played.
    Also check if there aren't any problems with your router. Make sure you connect the receiver to the same router as the My Cloud.

The setup for filesharing etc. can be quite difficult as well. It might be possible that something isn't correctly set up on the My Cloud, which would cause the VSX-529 to not connect properly.
    It might be best to check with Western Digital first, to make sure everything is set up correctly.

your message:
    --------------------
    Here is an answer of your question:
    I am playing FLAC files using WD MyClound NAS supporting DLNA.
    Where can I found a list of supported media servers ?
    According to datasheet: Music File Playback/Seek via Network/USB (AIFF, Apple
    Lossless, WAV, FLAC, MP3, WMA, AAC)
    • 192 kHz/24-Bit Audio playback (AIFF, WAV, FLAC)]
    Редактирано от vgeorgiev; 3 July 2017 в 20:24.

Цитат Публикувано от vgeorgiev Покажи мнения
    Инсталирах foobar 2000 1.3.15, обаче...
    ОК, за да не се разконцентрираме от основния проблем, опитай с ето тези два флака - и двата са 24 битови, но единият е на 96 kHz, другият - на 44.1 kHz. Сорсът ми беше 44.1, така че не очаквай 96 да свири по-добре, просто за техническа проба...

https://www.dropbox.com/s/b3a8b2koa3...tomp.flac?dl=0
    https://www.dropbox.com/s/7cg1p2smhn...tomp.flac?dl=0

( Ако нямаш акаунт, нахалниците от дропбокс показват екран с призив да си създадеш такъв.
    Игнорирай го и кликни "No, thanks. Continue to view" )

vgeorgiev's Avatar
    Членува от
    Oct 2009
    Възраст
    35
    ОК, за да не се разконцентрираме от основния проблем, опитай с ето тези два флака - и двата са 24 битови, но единият е на 96 kHz, другият - на 44.1 kHz. Сорсът ми беше 44.1, така че не очаквай 96 да свири по-добре, просто за техническа проба...

https://www.dropbox.com/s/b3a8b2koa3...tomp.flac?dl=0
    https://www.dropbox.com/s/7cg1p2smhn...tomp.flac?dl=0

( Ако нямаш акаунт, нахалниците от дропбокс показват екран с призив да си създадеш такъв.
    Игнорирай го и кликни "No, thanks. Continue to view" )
    Много ти благодаря за усилията и съдействието.
    Пробвах и двете парчета през USB. И двете правят същия проблем.
    Успях да инсталирам енкодер пак за foobar2000.

Компресирах в WAV и звука е ОК. Пробвах и аз във FLAC. Резултата не е ОК. Единствено успях да сменя
    Bits per sample на 16. Не намирам начин да сменя Sample rate. Остава си 192000 Hz

Т.е. не искаш да кажеш точно какво правиш, как и с какво?

ogromnii's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    43
    А аз да задам съществения въпрос - рисивъра в гаранция ли е?

vgeorgiev's Avatar
    Членува от
    Oct 2009
    Възраст
    35
    Кажи кой е медиа сървъра и снимай екрана?
    Т.е. не искаш да кажеш точно какво правиш, как и с какво?
    Ще споделя. Мисля, че стана ясно от цитата ми, за кореспонденцията със съпорта на Pioneer.

Ресивъра е вързан с LAN порта си към домашния рутер.
    За медия сървър използвам NAS WD MyClound 2TB, също вързан за рутера.
    Има един десктоп комп вързан за рутера, но компа не се ползва често.

На WiFi има два телефона.

Няма как да снимам медия сървъра. Незнам как. Просто работи както вградения на Win10. Просто слагаш музиката в една папка и ресивъра сам си открива албумите.

Оказа се, че имам същия проблем и през USB.

vgeorgiev's Avatar
    Членува от
    Oct 2009
    Възраст
    35
    Цитат Публикувано от ogromnii Покажи мнения
    А аз да задам съществения въпрос - рисивъра в гаранция ли е?
    Да.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    След като от съпорта не са ти предложили нов фирмуеър значи този ресивър толкова си може. Изпитва изчислителна немощ. Ако тази функция ти е важна можеш да ползваш повода да го върнеш.

vgeorgiev's Avatar
    Членува от
    Oct 2009
    Възраст
    35
    Чудя се дали ресийвъра се озорва да свири FLAC-ове защото на единия му HDMI вход се подава сигнал от SetTopBox-а на ментел.
    Предполагам, че игнорира този вход, когато се слуша музика от USB или LAN.
    Довечера ще пробвам.

Супер странно е всичко това за мен. Как може да продават нещо, което е описано, че се поддържа, а то да не работи изобщо.

ogromnii's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    43
    Пробвай същата флашка на компютър дали се просвирва ОК, след което ако всичко е наред с нея можеш да върнеш рисивъра и да си вземеш друг, работещ. Ползвам предшественика на твоя - 528 и смея да твърдя че не е точно това което трябва, предполагам че и с твоя случая е същия.

vgeorgiev's Avatar
    Членува от
    Oct 2009
    Възраст
    35
    Цитат Публикувано от ogromnii Покажи мнения
    Пробвай същата флашка на компютър дали се просвирва ОК, след което ако всичко е наред с нея можеш да върнеш рисивъра и да си вземеш друг, работещ. Ползвам предшественика на твоя - 528 и смея да твърдя че не е точно това което трябва, предполагам че и с твоя случая е същия.
    Прави ли ти ги тези проблеми и на теб ?
    Чудя се как дават номерата на моделите. Сега има един 531, който не може да стъпи на малкия пръст на 529, защото няма мрежа например.

Наистина странно!
    Може би все пак проблемът е в конкретния сетъп при теб, или в конкретния екземпляр на Pioneer VSX529.
    Погледнах в мрежата, не видях подобни оплаквания. Сигурен съм, че ако по принцип не успяваше да плейва FLAC,
    въпреки твърденията в ръководството, това отдавна щеше да се е разчуло, сигурно щеше вече да има спечелени дела срещу Pioneer

vgeorgiev's Avatar
    Членува от
    Oct 2009
    Възраст
    35
    Довечера ще направя няколко опита и ако не стане ще го нося пак в Технополис.
    Тъпото е, че нямат такъв модел вече и ако се стигне до признаване на гаранцията, ще ми върнат парите, а не знам какво да си купя в този ценови диапазон.

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени