Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 71

Тема: Колко db са позволени след 10ч?

Колко db са позволени след 10ч?

Колко db е границата да се чува отвън заведението вечер, за да няма проблеми с живущите наоколо?Знам, че идват да правят замервания, но ме интересува на къкъв принцип са?

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Най-добре да се пита в ХЕИ, (които се занимават със замерванията) за конкретния случай.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

До колкото знам след 22 часа е забранена музиката в открити заведения в жилищни райони
    п.п. Имам една позната която живееше на последния етаж в блока на бул. Витоша до НДК в долната част. Вечер се чуваш чалгата от заведенията долу - различна и на различни но силни нива. Беше "интересна" звукова сцена

___\_______________________________
    \__/ LZ - Людмил Захариев
    Не е страшно да не знаеш, страшно е да си некомпетентен. - LZ
    http://zahariev.info/avatar/max_002.jpg

TexHoTpoHuk's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    33
    не знам колко точно но 100 % под 130 защото уреди им са до толкова.
    Зависи колко често се чува тази музика и кой ще се обади на органите на реда .

http://www.dnsk.mrrb.government.bg/zakoni/z86.pdf

Шумомера отчита стойността в послената колонка ( dB A ) при включен филтър по стандартна крива А.

Венцислав Симонов Simonov's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Цитат Публикувано от LZ
    До колкото знам след 22 часа е забранена музиката в открити заведения в жилищни райони
    п.п. Имам една позната която живееше на последния етаж в блока на бул. Витоша до НДК в долната част. Вечер се чуваш чалгата от заведенията долу - различна и на различни но силни нива. Беше "интересна" звукова сцена
    Точно затова, нормалните хора в белите държави не живеят на центъра :P

Питам защото да не да купим музиката,да дойдат да замерят и накрая да не става да се слуша,то почти няма да се чува отвън защото стените са изолирани а и няма прозорци, има само 1 къща в близост и хората от там са правили проблеми преди на местна дискотека а в моя случай това няма да е дисктоека а просто клубче с малко по силна музика, която съм сигорен че почти няма да се чува отвън, но все пак искам да съм сигорен че като взема оборудването няма да се прекарам.

TexHoTpoHuk's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    33
    те големите колони и слабо могат да се слушат ........ :P
    Та аз озвучавах тук едно клубче с 4 броя 12-ки и 1х 15 суб и имаше доволно много проблеми .....

Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    30

...

Може ли с "подръчни материали" да замеря колко децибела е звукът в къщи или в заведение ?

Или ако се знае каква е цялата озвучителна система да се каже приблизително колко децибела ще е ако е усилена до предел и примерно на 50 процента ?

TexHoTpoHuk's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    33
    човек това е много относително понятие по принцип всичко зависи от "комшиите" ти .
    Направи си една хубава музика , пък ако се наложи след 10 часа няма да усилваш много . Под хубава нямам предвид киловати .
    Знаеш много добре , че дори и да не е толкова силна музиката като се събере кварталния пенсионерски клуб и направи една подписка пак могат да те затворят .
    Най-лесно ще стане ако имаш познат или ако извикаш някой от хеи да измери децибелите , за да можеш да работиш без да се притесняваш .

Цитат Публикувано от TexHoTpoHuk
    човек това е много относително понятие по принцип всичко зависи от "комшиите" ти .
    Направи си една хубава музика , пък ако се наложи след 10 часа няма да усилваш много . Под хубава нямам предвид киловати .
    Знаеш много добре , че дори и да не е толкова силна музиката като се събере кварталния пенсионерски клуб и направи една подписка пак могат да те затворят .
    Най-лесно ще стане ако имаш познат или ако извикаш някой от хеи да измери децибелите , за да можеш да работиш без да се притесняваш .
    Добре , но нали за да замерят нещо , трябва да си си купил техниката вече?Инче какво ще замерват?

сад

има gsm-и, които уж замерват децибелите

Ами то си има такъв уред за измерване на децибели в E shop гледах някакъв.

Сигнал шум.

60 децибела е нормално говорене. А изискването е не повече от 65 децибела за вкъщи един вид да не пускаш силно.

Това е в часовете извън от 2 до 4 и през ноща.

От 23 часа до 8 сутрин музиката трябва да свири мах с 50 децибела.

Трябва ти шумоизолация, но е много скъпа или най добре анти резонансни колони, които ще те облекчат, но не кой знае колко.

В заведенията мисля, че може и 75 децибела, но не съм сигурен. Знам само за вкъщи.

Най - простото е почваш да говориш нормално докато си пуснал музиката и ако не си чуваш говора значи е над 60 децибела

Milen_haskovo mbg's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    30
    Това значи че трябва да замерят у проблемните съседи дали не надвишаваш нормата

При съседите трябва да се чува най - много 25 децибела май така беше.

Един вид най - важно е при самите съседи да не привишава 25. Може да гърми и с 130 децибела, но ако при съседите е 25 няма проблеми.

TexHoTpoHuk's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    33
    ако искаш просто да се чува музика и да нямаш проблеми слагаш говорителчета по тавана ...... Разпределени според големината на заведението и един много канален усилвател .
    Така музиката е разпределена равномерно и е приятно .
    Другия начин е с окачени колони на тавана + суб на пода - отново разпределени според големината на помещението . При този вариянт музикалното налягане е достатъчно голямо за парти , а когато е на ниски нива се чува равномерно в цялото пространство .

Да си кажа и аз думата....

Без да звучи като "самохвалство"но този ЗАКОН за борба с шума съм един от "консултантите"на гопода депутатите и той разрешава след 22.00ч 30 дцб./макс.35 дцб/по изключение за жилищна среда и макс.за обществени места 60 дцб. справка в закони на ЛЕКС ,тук има юристи наши приятели и те знаят законите по добре от нас.По изключение като НДК до 23ч на обществено място.Апропо "бат"Бойко забранява да форсираме не "ченджовете" а моторите на БМВ-тата след тези 22 часа по улиците на Столичния град.
    всичко звучи добре когато е направено с мерак и професионализъм......

Milen_haskovo mbg's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    30
    А къде точно трябва да се измерват? от външната или вътрешната страна на прозореца на потърпевшия?

Цитат Публикувано от TexHoTpoHuk
    ако искаш просто да се чува музика и да нямаш проблеми слагаш говорителчета по тавана ...... Разпределени според големината на заведението и един много канален усилвател .
    Така музиката е разпределена равномерно и е приятно .
    Другия начин е с окачени колони на тавана + суб на пода - отново разпределени според големината на помещението . При този вариянт музикалното налягане е достатъчно голямо за парти , а когато е на ниски нива се чува равномерно в цялото пространство .
    Тази "асиметрия"се казва "конферентна" и чесно казано я позабравихме.Само май трябва да сложи тези "кори за яйцата" май бяха по тавана заради някои сърдити лелки от горе над заведението.Какво ще кажете идея ли е?
    всичко звучи добре когато е направено с мерак и професионализъм......

Хеи

Може ли човек да си плати и да си извади документ за вкъщи?
    Съседа спи отдолу в хола, и си мисли че съм в нарушение.
    Въпроса ми е сериозен, готов съм да си платя на тея от Хеи, за да ми покажат верните параметри.
    Система 1 2016
    Демокрацията започва с първият хвърлен фас в кофата, слободията с първия хвърлен на земята.

Фен Angel's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    56
    Цитат Публикувано от Bez_Nick
    Питам защото да не да купим музиката,да дойдат да замерят и накрая да не става да се слуша,то почти няма да се чува отвън защото стените са изолирани а и няма прозорци, има само 1 къща в близост и хората от там са правили проблеми преди на местна дискотека а в моя случай това няма да е дисктоека а просто клубче с малко по силна музика, която съм сигорен че почти няма да се чува отвън, но все пак искам да съм сигорен че като взема оборудването няма да се прекарам.
    Проблемът със шума не се свежда до музиката, а до гюрлотията, която клиентите вдигат извън заведението. Там е истинският ти проблем.

Да не пускам нова тема, ще питам тука: Колко децибела са позволени звук/музика или квото искаш пеене/говорене, и т.н. след 22 часа като родителите ти си легнат примерно и сестра ти спи в съседната стая(тухлен апартамент без шумоизолация).
    Редактирано от thepronoober1995; 29 April 2018 в 07:02.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от Ivo_Hristev Покажи мнения
    http://www.dnsk.mrrb.government.bg/zakoni/z86.pdf

Шумомера отчита стойността в послената колонка ( dB A ) при включен филтър по стандартна крива А.
    За родители и сестра законът нищо не казва.

Според цитираните по-горе данни - при "спящите" хора до 30 дб. ЗА ориентир - масовите HDD-та вдигат 33-38 дб шум . Ако не се сърдят - колкото понесат

Става за личен ориентир да мериш с каквото имаш.

За официално - от оторизирана организация, с шумомер от одобрен от БИМ тип и с валидна метрологична проверка.
    Редактирано от stef; 29 April 2018 в 10:24.

Banned
    Членува от
    Jul 2011
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    За родители и сестра законът нищо не казва.
    Практиката обаче недвусмислено е показала, че прагът се поставя на такива звукови нива, на които баща ти идва от другата стая, нацепва ти два шамара, а след това нацепва и колоните ти за подпалки.

Стеф, дал си си труд да отговаряш на тема отпреди 7 години. Актуалният въпрос е за бащата (и сестрата).
    Редактирано от Николай Милков; 29 April 2018 в 11:13.

Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени