Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 4 5 6 7 8
Резултати 176 до 184 от 184

Тема: Избор на драйвери за трилентови тонколони.

Никсън, като не ти харесва форума - дим да те няма

Целта все пак е по-незнаещите да понаучат нещо.
    Аз нарочно пиша така, в случая - да те накарам да помислиш, не да пишеш, че аман от писачи.

И след като не се сещаш, ето: Не можеш да очакваш от едно ОТ "че ще има голямо повдигане около 60-100 hz"!!! Капиш?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Може Буки, може. Точно с настройка на басрефлекса, можеш да търсиш повдигане в тоя диапазон и нелинейна АЧХ...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Ако в училище не учите физика и химия, то целият ви живот ще бъде изпълнен с чудеса и вълшебства...

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Никсън, като не ти харесва форума - дим да те няма
    Това ще се направя, че не съм го видял!
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Не можеш да очакваш от едно ОТ "че ще има голямо повдигане около 60-100 hz"!!! Капиш?
    Очаквах само с дупка да има неприятно повдигане в тази област, но не е точно така. Казах, че правя експерименти и няма да остане така фазоинвертора.

Пусна лина слух един тонгенератор, да прослушаш от най-ниските честоти нагоре?
    - http://www.szynalski.com/tone-generator/
    На 80-120 hz често има разни пикове. Къде заради ОТ, кое е заради модовете на помещението...
    Заради модове на помещението са много гадни, и в тази област (че и по-нагоре), пиковете по принцип са супер гадни. Размазват баса и бучат.

Пикове заради ОТ, би трябвало да са по плавни, не като стайните модове.
    Но като вдигнеш резонансната честота нагоре, се получава такъв 'кик' (лека гърбица) в определена област, плюс, че правиш колоните да не могат да свирят толкова ниско, колкото биха могли.
    Печелиш обаче SPL и ефективност от гърбицата. Ако е поне на 60 хз тая гърбица, бива горе долу. По добре по-надолу.

п.п. внимателно с вол контрола, ако пускаш тонгенератора. По полечка.
    Редактирано от emosms; 1 February 2018 в 12:45.

Цитат Публикувано от emosms Покажи мнения
    Пусна лина слух един тонгенератор, да прослушаш от най-ниските честоти нагоре?
    - http://www.szynalski.com/tone-generator/
    На 80-120 hz често има разни пикове. Къде заради ОТ, кое е заради модовете на помещението...
    Заради модове на помещението са много гадни, и в тази област (че и по-нагоре), пиковете по принцип са супер гадни. Размазват баса и бучат.

Пикове заради ОТ, би трябвало да са по плавни, не като стайните модове.
    Но като вдигнеш резонансната честота нагоре, се получава такъв 'кик' (лека гърбица) в определена област, плюс, че правиш колоните да не могат да свирят толкова ниско, колкото биха могли.
    Печелиш обаче SPL и ефективност от гърбицата. Ако е поне на 60 хз тая гърбица, бива горе долу. По добре по-надолу.

п.п. внимателно с вол контрола, ако пускаш тонгенератора. По полечка.
    Ааа прослушване с тонгенератор задължително правя за евентуално бучене.
    Мисля, че най оптимално за моята стая е порта да е настроен на 40 hz. Ватата все още ми е дилема. В момента е по всички стени и е шивашка . Някъде четох, че не е много подходяща ама дали е така незнам.

Членува от
    Sep 2014
    Възраст
    37
    За по стените аз бих ипзолзвал товаfusion-5-2.jpg а за самия обем ватата си е походяща.

От къде мога да купя, такъв плат.

Здравейте отново!
    Искам да се извиня за една много нелепа, но съществена грешка в схемата която качих малко по - назад в темата. Обърнал съм ВЧ. Обстоятелствата довели до тази грешка са толкова нелепи, че направо не ми се коментира.
    Както и да е прикачвам ТОЧНАТА схема!
    Посоченото съпротивление на бобините е примерно. За НЧ (2,8mH) съм използвал 1.4мм емайлиран проводник, последователната бобина на СЧ(0,33mH) е с 0.9мм, а другите две са със 0,7мм.
    Държа да кача схемата, защото може да е от полза на някой. Ако може модераторите да изтрият грешната схема ще е най-добре.

Поздрави на всички!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Направих дребна промяна на филтъра, но с много добър ефект.Намалих резистора на СЧ на 14ом и поставих резистор на ВЧ към маса 33ом. Така W250S се вписва по - добре в картинката.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • File Type: jpg 1.jpg (58.7 KB, 38 преглеждания)

Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 4 5 6 7 8

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени