Страница 2 от 6 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 133

Тема: SPDIF to AES3/EBU

Митака. fenkiller's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    42
    Послушай Буки и първо пробвай с преходник само , че IMHO този с женския чинч ще е по удобен за да може да използваш стандартен чинчов кабел , който е с мъжки накрайници от двете страни:
    http://www.megavoice.bg/?pid=72&product=1483
    Поздрави!
    Митака.
    Kill With Power! DIY! DIY! DIY!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Добре, първо това ще пробвам с този преходник. И аз мисля че ще свирне с него. Но няма ли да има деградация на качеството поради това че не му вкарвам балансиран сигнал?
    The difference between genius and stupidity is that genius has its limits.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    39
    естествено, ти не изпълняваш спецификациите на предавател, ниво и др.... все пак това е най-лесно за тест дали имаш логическа форматна съвместимост. А калпав /евтин китайски/ СПДИФ конвертор също влошава качеството доста, особено ако е захранен с кофти захранване .....
    Направи теста и ако така ще слушаш само този плеър , най-правилно е в него да се вгради правилния изход или на другата джаджа да се преработи входа
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Е, ти го застреля!

Той още не е отговорил за дупка на гъза на плейъра, ти го караш да завира поялник в новио корос?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Поялник задължително ще се завира в новия крос, като дойде.
    А плеара е много нагъчкан вътре - на три етажа и няма много място. Ей тва много го хвалят - https://www.bhphotovideo.com/c/produ...Data_Link.html
    Ако тръгне с преходник, може да взема едно такова. Какво ще кажете?

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    39
    по картинката на кутията нищо не може да кажем, освен, че ще му трябва качествено захранване
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Адаптера от таблета...

Румба, толкова ли не можеш да изчакаш?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Докато чакам техниката да дойде, взех един кабел и преходника за AES.

DSC_0262.jpg

Кабела е с позлатени пинове. Ще го чуя как свири и дали има разлика с настоящия ми обикновен кабел.
    На преходника първи и трети пин са маса, втори към активното на RCA.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    DSP-то дойде в понеделник. С преходника захапа SPDIF сигнал. Направих си и спдиф интерконект с 75 ома кабел и с него почна да ме кара да усилвам на любими песни. Предишния беше за субуфер и много тънък.
    Цаповете са PCM1798, DSP на Тексас, както и ADC-тата. Декуплиращи на изхода Елна биполярни, както и до цаповете са Елна. Операционни 5532 на Тексас.
    За звученето... Свири много хубаво, но не може да надмине моднат Denon A1XV. Може би само в най ниските се представя по-добре - по-релефни са и има повече пластове, но в среди и високи Денона бие.
    Ще се модва скоро... Ето малко снимки:

DSC_0003.jpg DSC_0004.jpg DSC_0005.jpg DSC_0006.jpg DSC_0009.jpg DSC_0014.jpg

Честито Румба! Дано след модването да се подобрят среди и високи, ще следя темата с интерес!
    PC->Xmos USB to I2S->Dual Mono AK4495S DAC->DIY 3-way active crossover(discrete op amps)->DIY QUAD 909 x 3->ScanSpeak: 26W/8861T00 Woofer->18WU/8741T00 MidWoofer-Illuminator Range->12MU/8731T00 Mid Range->D3004/664000 BerylliumTweeter-Illuminator Range

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Благодаря! Много се радвам че го купих. А Денона трябва да го задмина по качество на звучене. Ако трябва ще сменям и цаповете.
    Сега не успява да ме излъже че говорителите са музикалните инструменти. При тромпети и сакс имам предвид. Абе по 6-7 критерия отстъпва на Денона. Но го слушам 16/44.1
    Скоро ще отворя тема за мод. Доста неща съм научил от Лозев и ще ги приложа на кроса. Но ще съм отворен и за други идеи.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Горното определение на звученето на кроса, бе с компютърен источник с foobar2000 -> XMOS -> SPDIF. Като го подвързах към Денон-а за источник, засвири доста по-добре. Голям кеф е.
    За пореден път се уверявам че компютъра не е най-доброто за цифров источник. Иначе уиндоуса ми е доста натоварен с програми и е поомазан.

Мойто дъно, а предполагам и други, възпроизвежда оригиналния формат на музиката през вградената звукова карта, като тя се грижи да извади SPDIF сигнал "навън". Примерно една и съща mp3 -ка от флашка звучи доста по-добре, когато флашката се чете директно от ресивъра, а не от ПЦ-то.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    МР3-ката не е лослес формат, но е логично ресивъра да я свири по-добре от флашка, спрямо компютър. Но има разни коригирания от ресивъра.

Направих малко измервания на кросовера. Само че сигнал подавах от компа през ексмос, а не от плеара. По-удобно е, но може би са по-зле така измерванията.

-20db.jpg -30db.jpg -40db.jpg -50db.jpg -60db.jpg IMD13k_14k-10db.jpg IMD60-7000_-10db.jpg IMD250-8000.jpg

Забравих да запиша -10дб. При измерванията съм изключил масата към аудио картата, понеже е чрез балансирана връзка.
    Тея пикове под 1кхз не зная за какво ги има. Само знам че кроса е включен в контакта на едната страна на стаята, а компа с картата в контакт на противоположната стена. Не са в един контакт.
    Мисля че са прилични измерванията, само звученето трябва да подобря. Лозев, какво ще кажеш?

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    39
    Олеле като го гледам този крос, може всичко да изринеш от него без процесора и паметите му там . Нито един стабилизатор не става /да и онзи AMS1117/, нито един кондензатор не става, не стават и резисторите, не стават и 5532TI . За ЦАП-овете не мога да кажа.... Предполагам и конектори и т.н. са за кофата. Модът ще е мнооого сериозен, но по правило резисторите може да са последни, а стабилизатори, захранвания и кондензатори - първи...... Сравнението /в чисто стерео??/ с някакъв приличен денон да не казвам под какво съмнение поставя последния ..... но някои фирми просто умеят по-добре да направят от нищо-нещо, докато други правят от нещо-нищо......
    Аз не разбрах за какво ще ползваш джаджата??

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Ще го ползвам за би ампинг, че не ми се развалят филтрите на сегашните колони. Перфектно са си изчислени с тези пасивни филтри. По нататък ще направя други от по-висок клас.

С кроса ще разтоваря двата усилвателя, като срежа лентите около честотите на пасивните филтри. Един усилвател за ниски и другия за среди и високи.

Дали ще има файда за звученето от това разтоварване на усилвателите от ненужни честоти?

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    39
    Не става така ....
    Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    Перфектно са си изчислени с тези пасивни филтри.
    Ако наитина е тъй, добавянето на филтри ще промени сегашните перфектни такива.... което ще ги направи не-перфектни.....
    Разтоварването има малък ефект върху усилвателите, обикновено е по-голям върху ВГ.........
    Зависи къде ти е среза, но към баса под 300...500Hz е 80...90% от енергията......

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Тонколоните са Визатон Конкорд МК3. Можеш да ги погледнеш в германския сайт срезовете и филтъра. Знам че са това което са благодарение на много хора от германския форум на Визатон заедно с които са правени третата версия.
    Не искам да ги изтъквам като кой знае какво, но свирят прилично. Е, сигурно са далеч от твоите, но биват.

Надявах се да изсмуча повече качество на възпроизвеждане при би ампинг, но казваш не е голяма ползата. Ще пробвам и ще чуя. Може малката полза за теб, да е голяма за мен.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    39
    ами вкарваш допълнително /кофти/ конвертиране и не ползваш основните предимства на добре определения срез и директното захранване на говорителите......
    Може и да ти хареса /поради някакви причини/, но за мен звучи технически необосновано .....

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Зная че ти си правия! И аз съм на това мнение. Просто тези колони не искам да ги изкормя.
    Ще пробвам с биампинга, пък може да пробвам директен триампинг с едни други колони, като за да натрупам първоначални впечатления.

Зная че ти си правия! И аз съм на това мнение. Просто тези колони не искам да ги изкормя.
    Ще пробвам с биампинга, пък може да пробвам директен триампинг с едни други колони, като за да натрупам първоначални впечатления.
    И аз преди година бях пред същата дилема. И взех, че ги "изкормих". Резултата толкова ми хареса (три-ампинг), че си казах - никога по-вече пасивни филтри.
    Така, че не пречи да захраниш директно дори високоговорителите на визатонките. Ей така, за проба, пък и нищо не губиш. В края на краищата за 1-2 часа винаги можеш да си върнеш пасивните филтри, ако прецениш, че не си струва. А това според мен може да се случи само, ако не се построи правилно активната концепция. Експеримента движи прогреса, успех!
    PC->Xmos USB to I2S->Dual Mono AK4495S DAC->DIY 3-way active crossover(discrete op amps)->DIY QUAD 909 x 3->ScanSpeak: 26W/8861T00 Woofer->18WU/8741T00 MidWoofer-Illuminator Range->12MU/8731T00 Mid Range->D3004/664000 BerylliumTweeter-Illuminator Range

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    vmwfkl617, благодаря ти на теб и Махинов, че ме напътствате в правилната посока! Чесно да ти кажа, много ме стимулира с този пост и взех да се навивам. Ще видим скоро...

vmwfkl617, благодаря ти на теб и Махинов, че ме напътствате в правилната посока! Чесно да ти кажа, много ме стимулира с този пост и взех да се навивам. Ще видим скоро...
    За нищо, и за нас е удоволствие да имаме един съмишленик в по-вече!

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    39
    Ако ще си играеш да режеш колони с пасивни филтри, гледай среза на активният да е или много далече от този на пасивния, или да е с ниска стръмност ... т.е. първи ред..... Сега се сетих, че файда от разтоварването трябва да има за СЧ-ВЧ усилвателя, тъй като той на практика ще започне да свири много малки мощности. Но голяма файда може да има основно за калпав усилвател или такъв с недостатъчна мощност, поне на теория

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Ще го имам предвид.
    Първо искам да го послушам така известно време, за да натрупам впечатления и после да му подобря звученето. Сега съм му байпаснал всички филтри и корекции и така го слушам. И при тези настройки ще се модва.
    Много хубаво свири и така, но с Денона за транспорт.

Страница 2 от 6 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени