Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 2 3 4 5 6
Резултати 126 до 133 от 133

Тема: SPDIF to AES3/EBU

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Стана работата. Благодарение на Митака(DIMM).
    Ето го бившия проблемен ляв канал при който сигнала сега се генерира от файл:

LEFT_-20db_SPDIF_COMP.jpg

И при -20дб и при -40дб е такава картинката. Файла е 16 битов и за това шумът е на това ниво. По SPDIF на компа му подадох сигнал.
    Не зная защо преди така се бъгваше, но явно устройството е наред и на ниво. Не криви и хубаво свири.
    Продължавам нататък.
    Редактирано от Rumb@ta; 13 August 2017 в 10:55.
    The difference between genius and stupidity is that genius has its limits.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Май не само че подаваш звука от файл е разликата. Ясно се вижда че и брума е с по-ниски нива... има нещо в цялата постановка различно.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Да, и брумът е по-нисък. Постановката е следната PC SPDIF-> Crossover -> EMU 0404 analog balanced-> Analyser soft

И при -10 и -60dBFS е същата картинката. Няма игли.

Сега се чудя каква да е следващата стъпка. Може да сложа Оскон 470мФ/6.3В на цифровото 3.3В. Както и това, което ми казаха да направя Лозев и ДИММ за бързите кондензатори на захранванията на буферите.
    Искам да направя високите и средите като на Денона, който Лозев модна. При него тромпет и сакс свирят все едно говорителите са ми гърлата на муз. инструменти. По-напред е дръпнат звука.
    А може да е от различните дакове и да не може да се постигне с PCM1798.

Брума няма как да намалее само от това че просвирваш тестовия тон от файл. Има нещо друго в постановката според мен, земни примки от разположението на кабелите. Но така или иначе няма смисъл да задълбаваш толкова много в това, все пак е само за измервания.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Брума мисля че намаля онзи ден, като натиснах по-силно едни джъмпери на аудио картата за отделяне или свързване на масата м/у двете устройства. Преди това май не са давали хубав контакт. Но промяна в хармониците тогава нямаше.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Хех, пуснах кросовъра с компа през SPDIF с Фубар на 24 бита 176kHz и засвири още много по-хубаво спрямо 16/44.1. Средите и високите направо изгряха!
    Приема и 32 бита 192kHz. Много приятно ме изненада тоя крос NOVA DC8000.

И аз от 2013 слушам по S/PDIF изход от дъното на компа (разделям галванично с трафче) и просвирвам с Foobar с WASAPI и съм много доволен. За мен свири много добре! Разбира се не съм го сравнявал с друг вид транспорт, като например XMOS към I2S или S/PDIF така че не мога да давам сравнителна оценка. Сравнявал съм го по звучене с PCM2704 и е значително по-добре, но там различията са много като хардуер, така че не е достоверно сравнението, по-скоро може би трябва да закача ЦАП-а към S/PDIF изхода на 2704 и така да сравнявам. Мога да кажа само че тъй като нямам кондензатори от ЦАП-а до изхода като дам на файла пауза, на изхода замръзва моментната стойност на сигнала което за мен говори за висока достоверност на преноса. Но е и недостатък, защото засега усилвателя ми е разделен по постоянен ток, но следващия който планирам може и да не е, та ще започнат едни весели моменти.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    И аз имам трафчета в кроса. При прослушване на SACD към PCM звучи невероятно. Почвам да си прослушвам колекцията на компютъра.

Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 2 3 4 5 6

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени