Страница 14 от 14 ПърваПърва ... 4 10 11 12 13 14
Резултати 326 до 338 от 338

Тема: DIY активна система (заигравка с илюминатори)

Whу the fuck тъй криво четеш?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Хубавото специализирано за слушане помещение не е акустична камера!
    Ако и да не знам кое наричаш така
    Напоследък много ме учудваш, положително де!

Защото едно време не четеше, а само пишеше!

И ти ме учудваш, вече има постове с думички!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    Значи послуша Лозев за серийните резистори за СЧ и ВЧ и постигна добър резултат. Полезно е, че го споделяш. Продължавай все така!
    М/д от къде го измисли този сложен никнейм? Все го чета What the fuck и ми се е набило в главата.
    Да, Румба! И Лозев, и Хараланов писаха по-нагоре в темата за ползата от серийните резистори и аз се убедих лично в това, експериментирайки. Твърдо съм "за" и по въпроса с добавянето на подходяща серийна бобина на мид-баса
    (за ник-нейма ми се извинявам, стара история, ако можех с радост щях да го подменя)
    PC->Xmos USB to I2S->Dual Mono AK4495S DAC->DIY 3-way active crossover(discrete op amps)->DIY QUAD 909 x 3->ScanSpeak: 26W/8861T00 Woofer->18WU/8741T00 MidWoofer-Illuminator Range->12MU/8731T00 Mid Range->D3004/664000 BerylliumTweeter-Illuminator Range

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    48
    Цитат Публикувано от vmwfkl617 Покажи мнения
    Да, много елегантен начин за справяне с този проблем. Убедих се веднага, щом чух за какво става въпрос. Все си мислех, че нещо няма да ми допадне, но при правилна настройка тези филтърчета изпълняват точно предназначението си, без да внасят някакви артефакти. При мен оптималното им действие идва точно на 50 херца, като на десния канал отрязвам с 2 децибела по-малко, поради несиметричността на помещението ми (в десния ми ъгъл ефекта на стайния резонанс е изразен по-малко)
    Всичко това, става като детска играчка с подходящ спийкър мениджмент процесор. В тях има заложени много и разнообразни възможности, с които да резнеш прецизно всяка проблемна честота поотделно за всеки канал или лента.
    Скоро, ще има и такива достъпни с възможности с FIR обработка, и тогава активното многоканално аудио ще бъде светлинни години напред пред архаичните подходи и закостенелите разбирания...
    Поздравления, за системният и напредничав подход! Много се кефя на такива ентусиасти!
    Истината е една, и тя е, че ... няма една истина!

Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.

Добре е да се помни , че серийните резистори и индуктивности освен чувствително слухово подобрение в следствие намаляване на изкривяванията от модулиращи импеданса процеси , увеличават и Q фактора на системата . Спретнал съм една екселска табличка за сметки , защото в нета не намерих адекватно помагало . Интересен е и резултантния дъмпинг на усилвателя .В примера са реални параметри на 32 сантиметров REVELATOR. Ако тунинговаме със серийни резистори Q напасната система , може да се контрапунктира с увеличаване на обема - има го в сметките или с LCR филтър , ако резонанса е далеч от използваната зона .
    FIR овете са също ултимативно решение , но в друга посока ...
    Прикрепени файлове Прикрепени файлове
    Редактирано от Георги Диомов; 27 September 2017 в 10:07.
    Който иска да направи нещо намира начин , който не иска - намира причини !

Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    Всичко това, става като детска играчка с подходящ спийкър мениджмент процесор. В тях има заложени много и разнообразни възможности, с които да резнеш прецизно всяка проблемна честота поотделно за всеки канал или лента.
    Скоро, ще има и такива достъпни с възможности с FIR обработка, и тогава активното многоканално аудио ще бъде светлинни години напред пред архаичните подходи и закостенелите разбирания...
    Поздравления, за системният и напредничав подход! Много се кефя на такива ентусиасти!
    Благодаря, Бис! Съзнавам, че го правя по трудния (аналогов) начин, но не съжалявам, най-малко за натрупания опит. Кой знае, ако има живот и здраве един ден ще пробвам и с цифров процесор сигурно
    PC->Xmos USB to I2S->Dual Mono AK4495S DAC->DIY 3-way active crossover(discrete op amps)->DIY QUAD 909 x 3->ScanSpeak: 26W/8861T00 Woofer->18WU/8741T00 MidWoofer-Illuminator Range->12MU/8731T00 Mid Range->D3004/664000 BerylliumTweeter-Illuminator Range

Диомов, благодаря ти за ценния калкулатор! Съгласен съм, че се ледът е тънък при подбора на серийните резистори (индуктивности) и трябва да се внимава при подбора им.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    39
    Всъщност каква схемичка полваш за басовата корекция? Гледам май си със 100+100uF MUSE KZ в нея, но другото не го разчетох по пистите
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Цитат Публикувано от machinow Покажи мнения
    Всъщност каква схемичка полваш за басовата корекция? Гледам май си със 100+100uF MUSE KZ в нея, но другото не го разчетох по пистите
    Схемата (и калкулатора) съм ги дал в 312-ти пост, на чичко Линквиц. Но гледам, че е едно към едно и с твоята май. Кондензаторите са тия, които споменаваш, такива ми паднаха, но пък подбрах четири с много точни и еднакви стойности. На платките се вижда цокъл dip8, на който боднах дискретни ОУ. Всички резистори са smd. Неполярния кондензатор е на "vishay", с толеранс 1%.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Какви SMD резистори използва?
    The difference between genius and stupidity is that genius has its limits.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Погледнах пак снимката. Не ми отговаряй.
    The difference between genius and stupidity is that genius has its limits.

Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    Какви SMD резистори използва?
    За сега не са "Melf" Правих платките с експериментална цел и използвах от кометските резистори R0805 (1%).

П.п: Ясно
    Редактирано от vmwfkl617; 27 September 2017 в 16:15.

Страница 14 от 14 ПърваПърва ... 4 10 11 12 13 14

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени