Резултати 1 до 9 от 9

Тема: Автоматичен стендбай на субуфер JBL es150p

Меломан mihaiil's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    26

Автоматичен стендбай на субуфер JBL es150p

Здравейте,
    Моля за помощ как да разкарам тази дразнеща функция. 10мин без сигнал и усилвателят изключва, а след това му трябват около 3 секунди да запали след като е засякъл сигнал. А и ми прави ядове защото всичко е навързано към компютър (субуфера е вързан към LFE), а тонколоните са 95db/1w/1m, така че когато реша да слушам вечер тихо (8-10 от master volume на уиндоуса) не засича сигнала когато пусна музика с по-малко бас. За конкретния модел ще стане ли само със замостване на пиновете на релето?
    Прикачвам сервизното.
    Прикрепени файлове Прикрепени файлове
    • File Type: pdf es150p.pdf (2.85 MB, 25 преглеждания)
    Music can change the world because it can change people.
    Ако дадеш назаем 100лв на приятел, и повече никога не го видиш, значи си е заслужавало.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Най-добре би било извеждане на допълнителен ключ AUTO/ALWAYS ON, но ще се развали вида на задния панел
    Вероятно може да се увеличи С131 или да се види полярността на MUTE и да се сложи джъмпер.
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Service manual: https://www.elektrotanya.com/jbl_es1.../download.html

Автоматиката открива входен сигнал над 2mV. Ако работи коректно не би трябвали да ти изключва при тихо свирене.
    На стр. 26 е Waveform converter, Voltage converter и Voltage comparators. Редно е да се изследва дали сработва на 2mV.

Меломан mihaiil's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    26
    Това го оправихме... Смених кабела, че беше за проба само с някакъв евтин китайски боклук за 1 и 90 и увеличих сигнала от звуковата карта, а пък от потенциометъра на усилвателя на субуфера го сложиш в средно положение. Не знам кое даде решението, но проблем вече няма. Да, ама мен продължава да ме дразни този автоматичен стенбай, защото обичам понякога да си слушам на паузи. Ако има лесен начин да го елиминирам, ще се радвам да споделите идеи.
    Ако дадеш назаем 100лв на приятел, и повече никога не го видиш, значи си е заслужавало.

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    53
    Буки е дал перфектен отговор. Не мисля, че едно ck ще го направи грозен. Достатъчно има, за да е в синхрон.
    Редактирано от Стефан Петров; 16 June 2017 в 22:04.

Меломан mihaiil's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    26
    И аз мисля, че няма да е проблем, то отзад кой гледа. А това ck ключе към релето ли да го свържа или говорите за нещо друго.

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    53
    Бих шунтирал прехода. Всичко ще се запази.

Дано си направил добър избор.Важното е на теб да ти харесва.Поздрави.

Меломан mihaiil's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    26
    Благодаря на tarambuki, L.K. и Стефан Петров, отново ми бяхте много полезни! Ще слагам CK и ще си направя бели надписи на черен фон, та да стане красиво.

sacha55, много съм доволен. Стегнат ясен бас и предостатъчно мощност. За музика за тия пари е перфектен, ама на филми е направо убиец, да се чудиш как може една 10-ка да тресе така. A и няма проблем да го сложа по-близо до стената - нещо важно за мен. Сега само ме е яд, че не взех es250p, но и този ми е достатъчен.
    Редактирано от mihaiil; 17 June 2017 в 15:41.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени