Страница 5 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5
Резултати 101 до 111 от 111

Тема: Избор на осцилоскоп

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от stef Покажи мнения
    ...При проследяване на неизвестна схема е по-неудобен - с няколко действия превключваш докато получиш отново картинка. Но това е за всички цифрови...
    Хм, че няма ли бутон "auto" или нещо подобно с което да нагласи чувствителност по вертикала, период и ниво на синхронизацията? Дори и евтините модели на ригол имат такава функция.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Естествено, че има. Работи добре при симетричен сигнал. При аудио сигнал, непериодичен сигнал, модулиран сигнал, често иска и ръчно.

diehard analog
    Членува от
    Nov 2008
    Възраст
    29
    Всъщност досега цифров осцилоскоп не съм имал. На теория знам какво е и как е, но не съм прекарал достатъчно време с такъв, за да знам какво може и какво искам. Само руските щайги пипахме в университета. Занимават ме 2 въпроса.

1. FFT-то може ли да се ползва за някакво смислено измерване в аудио? Знам, че АЦП-то е 8 бита, ама нали noise shaping, aла бала...Siglent-a може 1M точки, което ми изглежда доста добре.

2. Значи поправете ме ако не съм го формулирал достатъчно ясно. Примерно имаме 2 канала по 8 бита. Ако се мери диференциално между двата канала (а масата на осцилоскопа се остави по средата), може ли да се получат 16 (или 9, хм?) бита резолюция? Като на единия канал ще му се сложи определен офсет, гледам има такава опция.
    Редактирано от rowny; 21 August 2018 в 20:38.
    XMOS>AK4490>LME49720-TO99+BUF634>KRK KNS-8400
    We support real Stereo!

1. Звукова карта дава по-добро (16 бита поне ) FFT. Но осцилоскопа го може до няколко MHz.
    2. Всичко ти е само 8 бита - получаваш 2 8 битови измервания.

Плюса на осцилоскопа е хардуера на входа - гори много по-трудно от звукова карта.

Ако нещо конкретно искаш - може да пробвам да кача картинка от екрана му.

diehard analog
    Членува от
    Nov 2008
    Възраст
    29
    2. Всичко ти е само 8 бита - получаваш 2 8 битови измервания.
    Да, но защо да не може да се оползотвори динамичния обхват на двата ADC? Примерно единия мери от -10V до 0V, а другия от 0V до 10V. 20V динамичен обхват с 512 стъпки общо, това не са ли 9 бита?
    We support real Stereo!

Две 8 битови числа като събереш получаваш до 8 битов резултат и пренос в случая. Просто осцилоскопа работи с 8 битова разрядност.

За разлика от аналогов - цифровия осцилоскоп има повече възможности за синхронизация по специфични характеристики на сигнала, следене на данни по интерфейс I2C, RS-232, MICROWIRE .....
    според насочеността на доп. пакет.
    Има възможност за измерване на много характеристики на сигнала в реално време, но точността е в диапазона 1% -0.5% според модела.
    Чувствителносттта на СИГЛЕНТ-а е 500uV.
    FFT го прави с около 1с закъснение, че да може да го насмята.
    На AUTO скопа опознава сигнала и пресмята оптималните настройки за 3-5 с.
    Има и връзка по LAN с PC за частично управление и "картинки" на PC-то. През USB порта можеш да записваш "картинката" от екрана в същата разделителна способност!!! на файл в/у флаш памет.

Все пак в този ценови диапазон осцилоскопите се водят entry level.
    На тази цена може да се купи професионален мултицет FLUKE, с гарантирана точност и характеристики!
    Редактирано от stef; 22 August 2018 в 00:14.

diehard analog
    Членува от
    Nov 2008
    Възраст
    29
    На тази цена може да се купи професионален мултицет FLUKE, с гарантирана точност и характеристики!
    Въпросът беше принципен, няма да изстрелвам совалки
    Мерси, ще се почудя още малко за модела с генератор. Защото иначе мога да си купя осцилоскоп + отделен генератор (пак Сиглент) за същите пари, не знам дали не е по-добре
    We support real Stereo!

Ако генератора ти трябва за аудио цели - виж му нелинейните изкривявания. Принципно тези генератори са за широка употреба и имат много възможности. Аз лично бих заложил на отделен генератор според нуждите ми.

Венцислав Симонов Simonov's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    За FFT за аудио си вземи едно E-MU 0404 на USB и си мери с ARTA. Същото важи и за сигнал генератора за аудио цели.

diehard analog
    Членува от
    Nov 2008
    Възраст
    29
    E-MU 0202 дебна от доста време, знам, че това е най-доброто за мерене. Прочее, ако някой знае от къде да взема такава или подобна карта, да казва .
    Генератора няма да го ползвам за аудио, искам да се позанимавам със схеми в MHz обхват.
    We support real Stereo!

Живко Стоянов Juviander's Avatar
    Членува от
    Oct 2008
    Възраст
    39
    Цитат Публикувано от rowny Покажи мнения
    E-MU 0202 дебна от доста време, знам, че това е най-доброто за мерене.
    И с какво е по-добра от моделите 0204, 0404 или Tracker Pre, след като е най-ниският модел в серията?
    Sent from my ТА-4100

Страница 5 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени