Резултати 1 до 7 от 7

Тема: 5.1 система с широколентови говорители + субуфер

5.1 система с широколентови говорители + субуфер

Тъй като мисля да се сдобия с чифт Mark Audio Alpair P10, а в бъдеше (надявам се близко) ще се "наложи" да направя озвучаване за домашно кино (или за театър ), се замислих, дали пък не мога да комбинирам нещата и да купя няколко Alpair 7, които да ползвам за останалите озвучителни тела на системата.
    Така всички ОТ без събуфера (май така е по-правилно) ще са широколентови.

Никога не съм изпитвал влечение към такива системи и телевизори (и все още не изпитвам), но си мисля че ще е приятно. И без това напоследък ми се случва все по-рядко да гледам филми, та поне да е с кеф.

Четох колко било важно всички говорители на системата да са на ниво (поне двулентови), но при условие че си слушам музика с кеф на широколентови говорители, мисля че ще ми покрият изискванията и за кино.

Плюсовете според/за мен са:

1. Дизайн + WAF - всички говорители ще са еднакви, с разлика в големината. Озвучителните тела ще изглеждат минималистично и в една линия.

2. Възможност да си ги направя сам. Евентуално мога да ползвам готови проекти.

3. Гъвкавост при избора на акустично оформление. Не знам доколко е приложимо при 5.1

4. Липса на пасивни елементи/филтри в OT. Лично на мен такъв звук повече ми допада, разбира се стига говорителите да са на ниво. Това е добре и от гледна точка на бюджета

Търсих информация за такива системи (особено DIY) само с широколентови говорители, но не успях да намеря почти нищо задоволително като информация.

Знам че обикновено нискобюджетните системи за домашно кино са с широколентови и субуфер.
    Но пък при тях най-често колонките са много малки и в повечето звука е зле.
    Предполагам че и размера на помещението е от значение при избора на такава система.

Честно казано, нямам кой-знае какви изисквания за звука при филми (поне за момента) и затова си мисля, че с приличен ресивър и въпросните говорители ще съм доволен.

Ще се радвам на насоки и информация по темата

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Имам реализирани 2 проекта с Марк Аудио. Можеш да ги видиш във Fulrange раздела. Ако няма да вдигаш страхотен шум за сателитки ще са ти достатъчни и 4" Плувиа.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    39
    Няма причини да не стане, след като им харесваш звука за стерео След предните L/R най-важен е центъра, а задните са последната дупка на кавала.
    За мен в кино - звука най-важните неща са:
    - бас /тук модулите ми на лява и дясна колона с 26W8861T се справят доста добре/
    - център
    - ляв/десен канал
    - задни
    Та можеш да направиш центъра с по-голям говорител /5-6 инчов/, а задните с 4 инча примерно .....
    Редактирано от machinow; 10 June 2017 в 08:49.
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jul 2011
    Според мен, разположението на ОТ може и да е по-важно от качеството им - за 5.1 съраунд.
    Ако не може да разположиш задните където трябва... . Аз в крайна сметка се отказах, макар че ще си оставя кабели.. ако ми хрумне да си играя, въпреки това.
    Тази част: "1. Дизайн + WAF - всички говорители ще са еднакви, с разлика в големината. Озвучителните тела ще изглеждат минималистично и в една линия"
    - предполагам става въпрос за дизайн линия, не за разположение в една линия
    Също, добре ще е задните да може да слизат до 80хз.

Да, имам предвид една линия за дизайна
    Говорителите на Mark Audio са със сравнително ниска резонансна честота и това е една от причините да си мисля че ще се получи прилично озвучаване.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    И можеш да ги подбереш с еднакъв цвят. Не е за пропускане.

Да. Ако се стигне до реализацията, задължително ще го направя

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени