Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 27

Тема: филтър за ОДТ 19508

valeri_86_'s Avatar
    Членува от
    Nov 2009
    Възраст
    31

филтър за ОДТ 19508

Закупих си говорител ОДТ 19508... http://vissokogovoriteli.bg/products/ODT-19-508.htm необходима ми е помощта Ви за направата на филтър с разделителна способност не по-малка от 2,5кHz и стръмност на срязване 12db/oct. интересува ме как да си направя въпросния филтър за този високочестотен говорител... Благодаря...

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    С тази "разделителна способност не по-малка от 2,5кHz" ще видиш зор.
    Филтър можем да ти сметнем някакъв, обаче най-добре е да се смята заедно с филтрите на другите говорители в ОТ. После се правят измервания, корекции.

valeri_86_'s Avatar
    Членува от
    Nov 2009
    Възраст
    31
    Цитат Публикувано от valeri_86_ Покажи мнения
    Закупих си говорител ОДТ 19508... http://vissokogovoriteli.bg/products/ODT-19-508.htm необходима ми е помощта Ви за направата на филтър с РАЗДЕЛИТЕЛНА СПОСОБНОСТ не по-малка от 2,5кHz и стръмност на срязване 12db/oct. интересува ме как да си направя въпросния филтър за този високочестотен говорител... Благодаря...
    Исках да кажа разделителна честота...

valeri_86_'s Avatar
    Членува от
    Nov 2009
    Възраст
    31
    Да покажа малко снимки за ОДТ 19508...
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

mityooo's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    54
    Без претенции за Hi-Fi може да се ползва :

Filtri.jpg

Какъв ти е НЧ високоговорителя ,че се гласиш без средночестотен да минеш?!
    Редактирано от mityooo; 5 June 2017 в 01:59.
    Омръзнало ми е от тъпанари с "принципи" !!
    0898578595

Ще бъде трудна комбинация.За тези пищялки в конкретния случай според мен е добре да се сложи 3 ти ред филтър и доколкото позволява баса по висока честота на срез.Внимавай с тях защото не търпят никакво претоварване и горят много лесно.

НЧ ми прилича на БГ 12-ска.Но с тоя куполен и отдалечени така съм скептичен относно крайният резултат.Пробвал съм....

valeri_86_'s Avatar
    Членува от
    Nov 2009
    Възраст
    31
    Говорителите са ВКН1231 цялостно рециклирани в завода в Благоевград...

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Като минимум бих сменил предния панел. По-добре цялата кутия - с по-тесен бафъл, по-дълбока, с близко разположени говорители и фазоинвертор.
    Фазоинверторите изчислявани ли са?

valeri_86_'s Avatar
    Членува от
    Nov 2009
    Възраст
    31
    Кутиите на тонколоните са с размери 76х46х32 см. като предният панел е с 2,5 см навътре в кутията... С риск да бъда оплют и освирен кутиите не са изчислявани... Преди години правих същия проект със същите ВКН 1231, но с други високи честоти... Проекта стана доста добре на звук...
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

valeri_86_'s Avatar
    Членува от
    Nov 2009
    Възраст
    31
    Черните тонколони са от стар проект със същите габаритни размери като новият...

Членува от
    Feb 2009
    Възраст
    56

......................

"Оплюване"...................в случая е дума, която не е на място . Хора ,капацитети тук, се опитват да ви обяснят, че цялата ви концепция е погрешна.Тя,такава и ще си остане.И, не по тяхна прищявка, или за кеф да се покажат смъртоносните знания.Отдавна са разбрали, че в аудиото , има закони които НЕ могат да се заобикалят, или променят дори по наша прищявка.А и да го сторим, законите си остава в сила, не само в България, но и в останалия циливилизован свят.Закони и правила, които ако се спазят, резултата винаги е добър.Не е толкова сложно.Просто се следва определен ред.
    Костадин Крумов Рахнев-Loudspeaker fixer http://biliar.snimka.bg/arts/12-quot...07087.31040447
    skipe: kocito81
    Measurements: "T/S"parameters,''MLS''. Inductor soft.,inductors.Filters.
    0885 067 687 0896 317 930

Един мой преподавател казваше" Ако тези принципи не вършат работа ... измислете си нови"
    Пренавиваш българския бас на бобина с хартиена основа и височина 10тина мм. Махаш капачката и слагаш вч конус. Приближаваш одт-то максимално близко до 12 та и правиш филтри за двата говоригеля на 3.5-4кхц.
    На баса му трябва 70-80литра затворен обем ако е с оригиналните гънки.
    И става нещо прекрасно за без пари.
    Невъзможни неща няма, има недостиг на информация и липса на желание.

valeri_86_'s Avatar
    Членува от
    Nov 2009
    Възраст
    31
    Все още се интересувам от филтъра за ОДТ 19508...

Виж таблицата която ти е дадена по горе (3та схема18дб/окт,високи,стойности C2,C3,L3)гледай последните два реда на таблицата 5....6,3khz ,там са стойностите на елементите,баса в случая може и директно без филтър.

Все още се интересувам от филтъра за ОДТ 19508...
    Разгледай в този сайт https://www.diyaudioandvideo.com/Cal...akerCrossover/ има доста калкулатори за филтри, бобини и т.н.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Една от причините част от сериозните хора да не ти обръщат внимание е, че проектът е едно към гьотере и нито ще има познавателна стойност за някой друг, нито ще има някаква предвидимост на резултатите. При тази постановка случаен говорител в случайна кутия със случаен фазоинвертор резултатът ще е случаен и не е интересен за никого.

valeri_86_'s Avatar
    Членува от
    Nov 2009
    Възраст
    31
    Благодаря все пак на колегите които помагат за дадени въпроси и трудности... Някои колеги тук в този форум си предлагат услугите срещу пари на лични съобщения с цел печалба, други колеги се присмиват на питанките ти и трудностите ти ... това е жалко колеги... Жалко е... Не бях питат и писал доста време в този форум.... и за пореден път аз бях нападнат и разочарован ... Благодаря на истинските хора и колеги в този форум които ми помогнаха...
    Редактирано от valeri_86_; 9 June 2017 в 00:42.

Ти пък, на лични...преди месец се завлекох в Техно Младост на околовръстното, да чуя ATC SCM7.
    На излизане от "стайчето" си позволи да ме заговори лице, с предложение да преслушам тонколони в домът му и евентуално да закупя.
    Някъде из Горубляне щял да ме закара с колата си, да ми презентира. Точно като курва как приканва за в бардак.
    Да видим лицето има ли топки да се обозначи кое е, защото сподели, че драска и по форуми.

P.S.
    Няма по-долен клас мишкар от аудио мишкарят. Аксиома.
    "And whosoever was not found written in the book of life was cast into the lake of fire."
    Hail SATAN

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    "предлагат услугите срещу пари на лични съобщения с цел печалба"

Има колеги, които са професионалисти и с това си изкарват хляба. Не е ненормално да рекламират дейността си пред евентуалния клиент. Примерно Иван Иванов от Иваново измерва говорители. Струва 10 лева. Правя си сметката и му изпращам или не говорителите за измерване.
    Драгомир Драгомиров от Драгомирово ремонтира говорители за 30 лева. Ако имам нужда пращам говорителите за ремонт. Няма нищо лошо в това. Лошото ще е, ако ги няма Иван и Драгомир.

Уоопс, ето и какво е трябвало да чуя.
    Калин Викача.jpg
    https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%...01-t35c002?.10
    Някой, нещо? Вие сте от там, нема как да не се знаете
    Пиле, айде покажи се, разкажи на тея хора защо крадеш клиентите на Техно-мехно?
    "And whosoever was not found written in the book of life was cast into the lake of fire."
    Hail SATAN

valeri_86_'s Avatar
    Членува от
    Nov 2009
    Възраст
    31
    Цитат Публикувано от bobocamaro Покажи мнения
    Уоопс, ето и какво е трябвало да чуя.
    Калин Викача.jpg
    https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%...01-t35c002?.10
    Някой, нещо? Вие сте от там, нема как да не се знаете
    Пиле, айде покажи се, разкажи на тея хора защо крадеш клиентите на Техно-мехно?
    Цената е доста добра ...Направо е супер... Оставам без коментар...
    Редактирано от valeri_86_; 18 June 2017 в 13:52.

DIN-45500 ingkunev's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    48
    Комбинацията е неподходяща.
    19-508-мицата "тръгва" от 3kHz а реално над 5kHz като чувствителност - 86dB
    ВКН1231 си чист "нискочестотник" който въобще не се представя добре над 1kHz. и има чувствителност около 88dB.
    Абсолютен пример за кауза пердута!

П.С.
    И двата говорителя са хубави, но в други комбинации.
    Най-хубавите неща в живота, са и най-тихи ...

valeri_86_'s Avatar
    Членува от
    Nov 2009
    Възраст
    31
    Цитат Публикувано от ingkunev Покажи мнения
    Комбинацията е неподходяща.
    19-508-мицата "тръгва" от 3kHz а реално над 5kHz като чувствителност - 86dB
    ВКН1231 си чист "нискочестотник" който въобще не се представя добре над 1kHz. и има чувствителност около 88dB.
    Абсолютен пример за кауза пердута!

П.С.
    И двата говорителя са хубави, но в други комбинации.
    Искаш да кажеш да се засиля и да ритна с крак двата "нискочестотника" и касите да ги използвам на село за насаждане на пилците и патките...

DIN-45500 ingkunev's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    48
    Искаш да кажеш да се засиля и да ритна с крак двата "нискочестотника" и касите да ги използвам на село за насаждане на пилците и патките...
    Защо? Това са хубави неща, които биха имали своето удачно приложение. Просто комбинирането е неподходящо.
    Най-хубавите неща в живота, са и най-тихи ...

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени