Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 27 от 27

Тема: филтър за ОДТ 19508

Ще се повторя,но имах някакви мераци да направя реплика на ОТГ1-01 (ВКН12хх+ВЛД40,даже пуснах тема ) .За експеримента спретнах някаква постановка с ВКН12хх и куполен ВЧ.Много бързо се отказах,макар че ги бях монтирал макс. близо,колкото позволяват размерите им.Може би с ВЛД40 нещата биха били различни,не знам,не ми се занимаваше с 3-ти ред филтър,а и не ми се разваляше готово ОТ,където е ВЛД-то....
    Струва ми се,че ти се намеква,че между тези 2 говорителя трябва да има СЧ....

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Използва се широколентов говорител за бас и не му трябва средночестотен за мощности до 40-50вата. От там нагоре си иска среда и лентовия свири до 5-6кхц пак от 3ти ред филтър. Но качеството се разваля заради филтрите и средата. Трябва ги много качествена среда. Пробвай с една елипса от стара ( не нова) радиоточка (магнита е алнико). Разбира се запазен , старо производство говорител. Дават го 4вата но е чувствителен много и ще си пасне с другите. Ако направиш филтрите както трябва ( средата да е от 800 до 6000хц) и кутията 1/3 по-голяма,ще останеш приятно изненадан от резултата. Може да се наложи да слагаш резистор на средата.
    Редактирано от hristow; 20 June 2017 в 22:27.
    Невъзможни неща няма, има недостиг на информация и липса на желание.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени