Резултати 1 до 2 от 2

Тема: Питанки за домашно звуково оформление както и качествено възпроизвеждане на

Питанки за домашно звуково оформление както и качествено възпроизвеждане на

Здравейте,
    това е първият ми пост, тъй като не открих тема за "общи" въпроси ще споделя тук какви идей имам.
    Имам доста въпроси надявам се да не съм прекалено отегчителен и ако има нещо пускайте линкове/статии да им хвъля по едно око.

1во. Живея в панелен краен десен апартамент и да музиката се чува от съседите(горе/долу/ляво).
    Звукоизолация или просто панелен-Ъпсурт !? Пребивавам в стаята след хола(които е празен и отеква). Мога да скицирам по нататък и какви идей имам за в бъдеще.

2ро. Стаята е ~5м дължина / ~3м щирочина,за акустиката !? в момента използвам:
    усилвател Technics SU-500
    2 x колони KEF CARINA II
    и ТВ SAMSUNG 32' UE32F5000AWXBT (някой ако знае какви са възможностите на този ТВ нека бъде така добър да сподели) преди използвах HDMIя от PCто към ТВ, а към ТВ бях вързал усилвателя; сега гледам филми от флашка

Може би не бих искал 5.1 а може би 2.1 бих искал да знам дали има нещо общо с двулентов/трилентов високоговорител и малко обяснение/информация(може и на английски) за разликата и различните видове 2.1/5.1/7.1 има ли 3.2 ?

Та впоследстви бих искал да посменя някой неща като например да има дълбочина в баса(d'n'b) и тези високите тонове от пиано, китара, тромпет и вокал (Janis Joplin, Nirvana, Amy Winehouse...)да са ясни, чисти всяка нотка да се усеща. В последно време си мисля за плочи(и какво е vinyl?) Преди си свалях FLACове, но после ги конвертирах в MP3 за MP3ката щото нямаше голяма разлика при мойте "инструменти".

Та споделяйте да понауча нещо, да се позамисля, а пък ако ми хрумне нещо ще пиша. Все още е идея, тъй че възможности нямам в момента !

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Може би бих искал да надградя(5.1) в/у това което имам(stereo), а пък после да подменям.
    В момента:
    IMG_20170531_144308.jpg
    Може би бих искал 5.1

и да като за музика и филми(Gravity 2013)
    какво бихте препоръчали?

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени