Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3
Резултати 51 до 67 от 67

Тема: Професионална техника за непрофесионални цели!

Конструктор на профи ОТ knockout11's Avatar
    Членува от
    Aug 2008
    Възраст
    33
    Точно тези от снимката са много нисък клас субове с компромисна изработка и звук. 18ката вътре е Еминенс на 3 инча шпула.
    В бюджета от 400 лева за говорител може да се вземе примерно BMS 18S430 http://www.bmsspeakers.com/index.php?id=bms_18s430v2 . Говорителя е на редовна цена от около 370 лева. За тези пари няма по-добър избор според мен за нов разбира се. Често го ползвам в оформление тип "басрефлекс" с чист обем от 130 литра с настройка на порта 38 Hz. Субовете от тази тема https://bgaudioclub.org/showthread.p...lack-Flag-quot са точно такива.
    "SoundWavePro" Красимир Георгиев GSM: 0878267054 , проектиране, конструиране и измерване на профи ОТ

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Добре де, не е ли нормално в помещение 20 кв, ниските честоти да се чуват в съседната стая по добре отколкото в мястото на което е купона заради дългата дължина на вълната. Идеята ми е, че дори и да сложи 2 съба по 18 инча, едва ли ще е оправдан резултатът, при положение че се озвучават малки помещения - хижи, вили и прочие. Може би е най-добре да вземе назаем някаква техника и да пробва, дали има смисъл от цялото упражнение.
    Редактирано от jbblaskovitz; 31 May 2017 в 10:14.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    20 квадрата не са ли малко за купон с дискотечно озвучаване?

Хората искат да оглушеят от рано, защо им пречите не мога да разбера?

Само коментираме

Членува от
    Jun 2017
    Възраст
    34
    Здравейте и от мен!

Регистрирах се днес във форума, но от доста време чета с интерес темите тук. Точно тази тема ми допадна и на мен и затова ви пиша тук. Хоби ми е да слушам музика на по-силни децибели и поради това в последните години започнах от това: преди три години си купих две ОТ Амфитон 50-22ац. Харесваха ми как свирят още от студентските години, когато един колега имаше такива и ги пускаше на Студио-2. Та след някой друг месец понеже нямах качествен усилвател (слушах ги на правен от мен усилвател по схема, който вади около 150в на 4ома) и реших да си купя нещо готово направено фабрично и се спрях на Денон РМА-860. Добре си паснаха с колоните, когато ги слушах вкъщи. Но проблемите започнаха, когато започнах да ги нося по сборове, къщи за гости, гаражи и т.н. Тогава понеже се озвучава по-голямо помещение или навън, започнах да ги усилвам повече но не докрай разбира се и все нещо ставаше - или средата гори, или високите. и всеки път ремонти ремонти... Реших да си ги оставя за слушане в нас(те и без това за навън не стават). И си купих две ОТ, които да знам, че колкото и да усиля този Денон, да държат и да не се притеснявам за драйверите дали няма да изгорят. Те са обертон S152. Носих ги няколко пъти и на открито и на закрито с този усилвател и наистина вдигат доста гюрултия, но и много пищят. В смисъл високите са в повече от басите, нищо че ги намалям от усилвателя. И така реших да продължа напред и да взема две обертон S118, за да пооправя малко нещата. В този момент разполагам с това: Денон РМА-860, 2бр. Обертон ЕС152 и 2бр. Обертон ЕС118 с баси 18ХВ700. Може ли да изкажете вашето професионално мнение какъв усилвател да си закупя, за да захраня тази конфигурация? Насочил съм се към ИРНИ Л Х2000 и мисля да свържа колоните на канал 152ката + 118ката, макар че така по принцип не е редно, защото не са еднакви колоните, а и на 118ката ще и се подава целия честотен диапазон. Само да кажа, че не търся кой знае какво качество. Просто целта ми е да успея да захраня колоните прилично, без да се притеснявам, че ще ги повредя. Бюджет около 1200лв. Благодаря Ви предварително.

Според мен разкарай Денон РМА-860 (не се вписва в концепцията). Правилно си се насочил към Ирни. Но ще ти трябва активен кросоувър/миксер. Другият вариант е да вземеш интерирано решение - усилвател с миксер (powered mixer).

Колега jbblaskovitz, давате неправилен съвет. Единствено сте прав, че трябва да се разкара Денон РМА-860 щото верно няма място в концепцията. А тя е от миксера сигнал към стъпало за обертон S152 и отделно от миксера сигнал към активенн кросоувър, от там към друго стъпало за обертон S118. Интегрираното решение с пауър миксера отпада, освен ако същия няма отделен изход за суб с активно срязване на честотите, обикновено на 100 херца, към който обаче следва пак да има закачено отделно стъпало, което ще храни субовете - в случая спестяваме кроса. Колегата sonik може като компромис да ползва и едно стъпало както се е насочил - ИРНИ Л Х2000, но следва на единия канал да върже двете S152, а на другия през крос да подаде сигнал за двата суба S118.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Човек трябва да реши за себе си - купонджия ли ще бъде или озвучител. Ако ще е озвучител трябва да реши от евтините ли ще бъде или от добрите. Различават се по звука, който произвеждат. Ако ще е от добрите ще се нуждае от минимум техника 1 суб, 2 топа, 3 канален усилвател и процесор (кросовър). Ще му трябват и знания как да работи с тази техника.

И така - линията е начертана. Който я е преминал никога не се е върнал назад.

dedo pop's Avatar
    Членува от
    Sep 2007
    Възраст
    47
    Почвам подред:
    1. Източник.
    2. Пулт.
    3. Кросоувър (в никакъв случай обертон)
    3. Едно Ирни ДЛ 1000 за двете S152
    4. Едно Ирни Х2000 за двете S118.
    5. Кабели за всичко това.
    6. Евентуално стойки за двата топа.

Хубав звук не очаквайте.

Може да се направи следната циганийка - лаптоп с многоканална карта, двата предни канала отиват за топовете, суба влиза в Ирни 2000, което се пуска на бридж и двата суба са връзват паралелно. Остава висящ въпроса с небалансираните изходи на картата и балансираните входове на стъпалата.
    Православни филми http://www.vimeo.com/album/82354

Членува от
    Jun 2017
    Възраст
    34

Благодаря на всички за отговорите.

Здравейте!

Значи като цяло трябват ми два усилвателя ИРНИ единият 2000, другият 1200 или 1600. Крос беринджър/че е по евтин/. Кабели съм си направил - 2х10метра на 2х4мм2. Ще си направя още два за субовете. Пулт.

На първо време понеже бюджета ми е ограничен, ще закупя ирни 2000 и мисля да ползвам неговият вграден крос. Нямам информация как работи, но пише, че има.
    За топовете оставям Денона, докато събера финанси и за второто ирни и кроса. А субовете ще усилвам малко, колкото да подкрепят слабия денон.

Дедо поп както е казал: нема да свирне! Но пък след време като си ги закупя тези неща поне се надявам по-добре да се чува(да го има удара и силата) музиката.
    Решил съм това да не е професионално. Просто хоби. Без реклами в интернет с цел работа. Е..някой ден някой познат ако ме покани ще се раберем за цена.

Ако имате още някакви идеи, препоръки, ще съм ви благодарен!

Поздрави!

Силно препоръчвам дигитален крос/процесор. Прекалено много са компромисите със най-евтините, дори и за хоби.

dedo pop's Avatar
    Членува от
    Sep 2007
    Възраст
    47
    Ето ти идеи - от топовете махаш 15B450 и слагаш 15XL401. Махаш HL60 и слагаш D2545, с добре направен филтър. Тогава става доста прилично озвучително тяло, за парите си дава предостатъчно. Чат пат свиря с крос обертон и стъпала Обертон В1200 с неизвестен пулт китаец и свири ужасно, басът е размазан и без ясна артикулация. Системата е чужда и само понякога работя с нея, затова нямам възможност за експерименти, примерно да закача S118 на ирни 1600. Аз работя с Ирни 1600 с по два броя ОТ на канал, направени с Обертон 15XL401 + Обертон D2545 и свири много добре. Само няма нисък бас. Другото си е наред. Особено за жива музика... колкото пъти музиканти са свирили на моята система, толкова пъти суперлативи отнася.
    Но не ми се мъкне вече цялото това нещо, то само кабелите са два големи куфара. И последния път един остър ръб от пулт продупчи вратата на колата, та още ми е криво.
    Православни филми http://www.vimeo.com/album/82354

Членува от
    Jun 2017
    Възраст
    34

Здравейте

Вече имам дългоочакваното ирни х2000. Понеже сега съм го пуснал директно от лаптопа ми трябва пулт. Спрял съм се на Mackie Mix8 i Alesis multimix 8 usb.
    Пулта ще се ползва за партита и караоке. Може ли да ми препоръчате? Може и някоя друга марка да е. Бюджет до около 400лв. И един въпрос: усб-то служи като ДАК ли?

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    В юзер менюала си пише. Изтегли го и ще се ориентираш.

Членува от
    Jun 2017
    Възраст
    34

Здравейте отново! Продължавам темата...

Моля за съвет:
    Разполагам с 2 стъпала: ирни х2000 и х1600, колони: 2бр.обертон ес152 с В450, 2 бр.т52 с МВ500 и 2бр.ес118 с 18ХВ700. Как да ги свържа, за да получа максимум spl + надеждност. Усилване до нива според скалата 0дб на ирнито. Крос 2310. Благодаря.

Първо да те поздравя за сдобиването с добра техника. Това е предпоставка и за добро озвучаване. Аз лично бих направил следната комбинация от пулта към ирни1600-на него по един ес 152 и т52 на канал и втора линия от пулта към кроса, от там към ирни 2000, което на бридж ще храни субовете в паралел.

Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени