Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 3 4 5 6 7
Резултати 151 до 169 от 169

Тема: Изработка на букшелф озвучителни тела

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Това първото за мен е най-оптималната форма.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Това първото за мен е най-оптималната форма.
    И според мен

” Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш.”
    Стивън Кинг

Цитат Публикувано от kygar Покажи мнения
    За това ти говори тарамбуката
    Наясно съм за какво ми говори, но изглежда може и по-другия начин, моите са по-другия начин.

http://www.cav-audio.com/getinfo.php...id=193&aid=351
    https://swanspeakers.com/product/d1-1/
    http://www.stereo-amplifier.net/review/45-b-w-dm302
    https://www.stereophile.com/content/...ne-loudspeaker
    https://www.stereophile.com/content/...5t-loudspeaker
    https://www.stereophile.com/content/...25-loudspeaker

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Разбира се, че може. Всеки вариант има плюсове и минуси. Не те упрекваме за избора ти, а показваме на теб и на другите четящи по-добрите, според нас, варианти.

От гледна точка на оформлението на предния бафъл предпочитам той да е с минимална площ и излъчване. Високоговорителите да са максимално близо един до друг. Портовете, ако са предно разположени - и те. По възможност да няма равни повърхности. Високотоновият говорител с уейвгайд и изравнен фазово с нискотоновия, доколкото това е възможно.

Тези изисквания нито са универсални, нито общовалидни, т.е. имат изключения. В повечето случаи, обаче, работят.

От гледна точка на оформлението на предния бафъл предпочитам той да е с минимална площ и излъчване. Високоговорителите да са максимално близо един до друг. Портовете, ако са предно разположени - и те. По възможност да няма равни повърхности. Високотоновият говорител с уейвгайд и изравнен фазово с нискотоновия, доколкото това е възможно.
    +1

” Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш.”
    Стивън Кинг

В процеса на изработка съм пробвал различни варианти на разположение, като съм се стремял да открия златната среда между звук и визия, като това, което съм избрал като окончателно за мен е точно това, което търся, да застъпвам вч с нч беше изключено от естетическа гледна точка, нямаше как да скрия Q1R, изглежда брутално, долепени също не ми допадаха и за това реших да го разположа симетрично и както вече споменах композицията е мерена и предвидена да свири с отстояние между двата говорителя, поради това и честотата на среза е по-ниска, което позволява драйвърите да са по-отдалечени без осезаеми компромиси със звука, портовете са максимално близо до нч, както се вижда от снимката.
    Имам една таванска стаичка 3 на 2 и нещо, която съм я предвидил за аудио стая, така че като имам няколко излишни бона там ще се вглъбявам, в конкретния случай, при конкретните условия на слушане смятам, че резултатът е повече от добър.

^ Разстоянието м/у говорителите не е въпрос на естетика, а на физика - то (от център до център) не трябва да превишава една дължина на вълната на честотата на среза. Простичко - колкото по-нисък срез (с по- голяма дължина на вълната) - толкова по- голямо разстояние можеш да си позволиш.
    От друга страна, колкото по-близо са два говорителя, толкова по- добре се възприемат от слушателското място (по подразбиране - на доста голямо разстояние спрямо разстоянията м/у говорителите) като един източник.

А неговият срез е по-високичък...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Цитат Публикувано от JKay Покажи мнения
    ^ Разстоянието м/у говорителите не е въпрос на естетика, а на физика - то (от център до център) не трябва да превишава една дължина на вълната на честотата на среза. Простичко - колкото по-нисък срез (с по- голяма дължина на вълната) - толкова по- голямо разстояние можеш да си позволиш.
    От друга страна, колкото по-близо са два говорителя, толкова по- добре се възприемат от слушателското място (по подразбиране - на доста голямо разстояние спрямо разстоянията м/у говорителите) като един източник.
    Кажи го на B&W, защото изглежда пренебрегват всички физични закони, среза на въпросния букшелф е 4кхц, дали разстоянието между центровете е 8.5см? Май и порта доста отдалечен ми се струва
    3_805_slide_4.jpg

Цитат Публикувано от Mani Покажи мнения
    Кажи го на B&W, защото изглежда пренебрегват всички физични закони, среза на въпросния букшелф е 4кхц, дали разстоянието между центровете е 8.5см? Май и порта доста отдалечен ми се струва
    3_805_slide_4.jpg
    Нищо не пренебрегват - напротив, използват физиката по начин, който ти не искаш да видиш. Това с разстоянията важи, ако драйверите са на един панел (както в твоя случай), за да се избегнат отраженията на високочестотния от панела. При B&W високочестотния освен че е отделен, около него няма панел, така че хич не се притесняват от отражения върху околна плоска повърхност !
    А звука от порта е с такава вължина на вълната, че няколко сантиметра са му в толеранса на грешката.

Цитат Публикувано от JKay Покажи мнения
    Това с разстоянията важи, ако драйверите са на един панел (както в твоя случай), за да се избегнат отраженията на високочестотния от панела.
    В интерес на истината важи не само ако говорителите са на един панел, ами винаги и при всякакви обстоятелства. Колкото по-близо - толкова по-добре, особено при малка дължина на вълната.
    Mani е написал, че е подбрал разстоянието оптимално. Оптимално обаче винаги означава минимално, тоест не му е оптимално. Не му критикувам решението, а само отбелязвам.
    Колкото до споменатите B&W - всичко, което знаят и могат е отразено в тези колони: IMG_0415.jpg Може да се види какви са разстоянията между отделните говорители
    За да разбереш какво е достатъчно, първо трябва да разбереш какво е повече от достатъчно

Трябва да повдигна колоните, разположени директно на шкафа стоят доста ниско спрямо слушателската позиция, а и не ми допада факта, че контактуват директно със силно резонансен обект, това, което обмислям е да изработя стойки от две парчета гранит свързани помежду си с метална тръба и шпилка, тръбата ще напълня с пясък или цимент, между стойките и шкафа мисля да сложа гумени крачета за тонколони, за да не се предават вибрации, а между колоните и стойките ще сложа шпайкове. Височината на стойките се очертава да бъде между 15 и 20см. Ако има забележки сега е момента

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Обектът пак ще резонира от акустичните вълни. Помисли как да го заглушиш.

Обектът пак ще резонира от акустичните вълни. Помисли как да го заглушиш.
    Вариант е да го фиксирам за стената с дюбели. Самият шкаф е стъпил върху ламинат с пластмасови регулируеми крачета, мога да ги заменя с гумирани или да подложа гума.

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    36
    За мен най-добрият вариант в този случай е да направиш стойки за стена.
    Но преди да правиш каквото и да е , провери с импровизирани стойки, как ще се отрази на баса, вероятно ще намалее доста и може да не ти хареса
    Редактирано от iwoto; 13 June 2018 в 16:10.

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от Mani Покажи мнения
    Вариант е да го фиксирам за стената с дюбели.
    Най-лесният и ефективен вариант е да го напълниш с книги.

Членува от
    Jul 2008
    Възраст
    46
    Аз съм много доволен след като сложих опаковъчно фолио с въздушни балончета под субуфера.
    Не кънти баса, отделно почукване по паркета не се предава на корпуса му - тествах го със сеизмична програма на телефона...

gore's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    40
    Под буфера може също да се постави сгънато родопско одеало, изработено от чиста вълна, само че може да обърка програмата на телефона.
    d(°L°)b

Цитат Публикувано от rutcho Покажи мнения
    Най-лесният и ефективен вариант е да го напълниш с книги.
    Шкафът се ползва, няма как да го пълня с неща, които нямат място там.
    Ще махна крачетата и ще положа антивибрационен акустичен корк, а зад шкафа, тъй като има около 2см толеранс заради декоративния панел, ще сложа камена вата, там където шкафа опира в панела ще сложа гумирана изолационна лента и след това ще го фиксирам за стената, вътре в шкафа ще сложа по още една стена за допълнителна опора, смятам, че ще стане достатъчно солидна основа за стойките.
    Редактирано от Mani; 14 June 2018 в 15:06.

Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 3 4 5 6 7

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени