Страница 5 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5
Резултати 101 до 102 от 102

Тема: Моят проект с Excela

Тествах на пълна мощност с музикален сигнал и двете ексели за около 3-4 минути на 8 ома, захранващото напрежение от +/-72V (захранването не е стабилизирано и зависи от мрежата затова не е +/-74V както съм писал в предните постове) се понижи до +/-69,5V. При теста и двете платки са не инвертиращи, в бъдеще едната ще е инвертираща и едновременно ще са натоварени и двете рамена на захранването, при което напрежението ще кляка по-малко. Температурата на радиатора се повиши до 72 градуса, без активно охлаждане ( в момента нямам подходящи вентилатори). Тока на покой е около 30мА на краен и при температура на околната среда от 30градуса, температурата на радиатора не превишава 50 градуса.

Направих делител с който безопасно мога да измеря THD. Оказа се че с него изкривяванията са по високи отколкото с изолатора, но шума е под -82dB при положение, че на звуковата карта е -80dB. THD и в двата случая са под 0,05% и IMD са около и под 0.1%. Според мен изкривяванията на екселите са по-ниски, но измервателната ми апаратура (ако мога да нарека тези джаджи за под 50лв по този начин ) явно може толкова.

Трябва да сменя изправителните диоди на захранването с по-мощни, че доста си греят.

Когато заделя някакви пари ще поръчам части за останалите 2 ексели и продължавам напред

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Excela 2.1.rar
    Качвам този файл понеже схемата и платката претърпяха леки промени, ако някой реши да си сглоби excela v2.1. Добавил съм и списък с елементите и кое от къде може да се закупи (за улеснение, не че не може и от друго място да се закупят частите )

Страница 5 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени