Страница 2 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 95

Тема: DIY процесор с FIR филтри .

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Имаш ли наблюдения колко е натоварен DSP? Ако да, това с какви филтри и с какъв семпълрейт?
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Проекта е правен така , че едвам да мине компилацията .. един тап отгоре и не минава .... има 2 FIRа от 480 и нещо тапа а за ляв и десен и 2 IIR за компенсация на една дупка ..на 48 kHz e
    Който иска да направи нещо намира начин , който не иска - намира причини !

по-точно изглежда скромничко така https://bgaudioclub.org/images/attach/jpg.gif
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • File Type: jpg sigma.jpg (43.6 KB, 66 преглеждания)

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    За подобни DSP, със скромни сметалки, си мислех за следното решение - няколко, запарелени откъм цифровия вход, като всеки обработва само една лента.
    Това би трябвало да освободи не малък ресурс...

Идеята е добра, стига да не става по-сложно и скъпо от една по-читава сметачка с повече възможности .

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Ако не лента поне канал от стереото.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Идеята е съвсем базова. Приложима е и за по-корави сметалки, на които им е свършил повера. А дали ще е за една лента, стерео и т.н. е въпрос на детайли...

Във всеки случай е добре да се знае , че всички сериозни фирми ( и несериозните , подсмърчайки ) в профи бранша гледат в тази посока . bobalan може да даде повече жокери - стига да иска ... .На мен лично FIR филтрите са ми известни от 7-8 години и в момента в който станаха достъпни веднага " скочих " . Теоретичната им основа е ясна от мисля 20-тина години , останалото е въпрос на сметки , сметалки , измервания , настройки и конкретни имплементации ...

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Да използвам темата за да попитам...
    Предполагам че някаква част от занимаващите се с гореспоменатите DSP, използват неоригинален USBi интерфейс за настройване и програмиране.
    Тия дни ми се наложи да подкарвам такъв. Натъманих го да се разпознава като оригиналния, но има дребен бъг. Ако интерфейсът му към DSP (I2C) е разкачен по време на инициализацията на USBi, всичко работи на шест. Ако е закачен, контролерът на платката не се инициализира, и съответно не работи и не се разпознава като USBi.
    Прегледах по диагонал документацията на микроконтролера - CY7C68013. Според нея, така и трябва да работи. Тоест, да не работи, както съм описал по-горе, ако на платката на DSP има запоен еепром.
    Въпросът ми е - как се държат вашите USBi интерфейси?

dzwer's Avatar
    Членува от
    Apr 2009
    Възраст
    38
    Виж в схемата на оргиналния USBi интерфейс - там има едни електронни ключове, които блокират връзката към EEPROM-а на платката с DSP-то, по време на началната инициализация.
    В неоргиналната платка ги няма тия ключове и за това трябва да се свързват двете платки след като са захранени.
    Можеш да пробваш да промениш адреса на EEPROM чипа на DSP платката...
    Nothing moves you like a hydropneumatic Citroen...
    Мои записи на български групи: Youtube

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Мерси. Не бях поглеждал схемата на оригиналния интерфейс. То беше ясно че решението ще е подобно - комутация на бъса.
    Беше полезно да погледна и оригиналната схема. От нея си харесах и други "екстри"...

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Да рипортна, за да се знае - с лек тунинг на китайската платка, всичко заработи без забележки. Интерфейсът се разпознава като оригинален, без да са необходими каквито и да било интервенции. Както се казва на чист български - ръг и тръг.
    Подкарах и SPI режима, че не се знае кога какво ще потрябва.
    Метнах му и контролните светодиоди, да се знае кога какво прави, а и за да е по-шаренко...

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Скоро ще може и да се закупи като готово решение...
    1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg
    С огромно удоволствие, ще забравим за пасивните филтри във висококачествените решения.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Конструктор на профи ОТ knockout11's Avatar
    Членува от
    Aug 2008
    Възраст
    33
    Задължително ще си взема като е готово !!!
    "SoundWavePro" Красимир Георгиев GSM: 0878267054 , проектиране, конструиране и измерване на профи ОТ

Иван Цанов djiv's Avatar
    Членува от
    Aug 2008
    Възраст
    38
    Цитат Публикувано от Георги Диомов Покажи мнения
    От известно време замисляме с колегата bobalan използването на DIY платчица с ADAU 1701 като централен процесор за системата ни с 2xcobra2 на DYNACORD , както и за широк кръг приложения с нужда от FIR прецизна фазочестотна еквализация . Престраших се да пусна системата с новото процесорче и първия безпроблемен концерт вече е факт . Измерванията и изработката на FIR филтрите са дело на bobalan , както и менажирането на изработката на процесорите . Измерванията , публикувани тук са правени на 20 метра пред единия от клъстерите на височина 1,6 метра .Всъщност системните процесори продължават да са в играта като кросовери , предусилватели и лимитеркомпресори .
    БРАВО, колега !
    Иван Цанов

0888 60 10 40

Имам молба за помощ към знаещите . Пристигнаха ми SPDIF/I2S трансмитера и ресивъра . I2S терминалите им изглеждат така https://bgaudioclub.org/images/attach/jpg.gif . Как да ги свържа към ADAU 1701 при положение , че GPIO портовете му могат да се конфигурират така ?
    0 input Sdata_n0
    1 input Sdata_n1
    2 input Sdata_n2
    3 input Sdata_n3
    4 input Lrclk_in
    5 input Bclk_in
    6 output Sdata_out0
    7 output Sdata_out1
    8 output Sdata_out2
    9 output Sdata_out3
    10 in Lrclk_out
    11 in Bclk_out
    Благодаря предварително !
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Не съм съвсем сигурен какво точно правиш, но ако става дума за i2s сигнали от spdif декодера, свързваш data към някой от четирите входа - предполагам софтуерно се избира към кой, а също и bit clock и left/right clock. MCK не свързваш никъде.

Много благодаря !

Цитат Публикувано от analogsa Покажи мнения
    Не съм съвсем сигурен какво точно правиш
    И аз .Опитвам се да да подам цифров сигнал към процесорчето от цифров пулт , а изхода от процесора отново да върна в пулта( Въпросния има SPDIF in/out ) . По този начин се опитвам да избегна ADC/DAC конверторите на процесорчето . С рутирането на сигналите в пулта да речем ще се оправя , но не съм сигурен дали няма да стане манджа с праз с клоковете ? Кой по кого ще се опитва да се синхронизира ?

Логически би трябвало да избереш един клок по който да синхронизираш всичко. Ако може. Този на източника.
    Невъзможни неща няма, има недостиг на информация и липса на желание.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Много полезно ми се струва преглеждането на развойната платка за чипа

http://www.analog.com/media/cn/techn...ion/UG-072.pdf
    Редактирано от analogsa; 9 August 2017 в 11:31.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    В горния пример spdif чипа получава MCK от 1701, т.е. 1701 е master. Доколкото разбирам твоята платка няма вход за синхронизация с външен MCK и единствената опция е 1701 да бъде slave и да се подава MCK от spdif платката към пина за външен MCK. Този сигнал трябва да бъде *256fs

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Доколкото разбрах, има SPDIF вход и изход...

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Като се замисля хич не ми харесва 1701 да е slave в случай че spdif приемникът ще работи с неизвестен sample rate. Бих сложил един ASRC чип между spdif и 1701 след което тази тревога ще изчезне. Или бих повторил схемата от развойната платка - spdif ресивърът да е slave.

Страница 2 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени