Резултати 1 до 23 от 23

Тема: Усилвател - въпрос

Усилвател - въпрос

Здравейте!

Бихте ли ми казали за колони 2x65W и 8 ома, усилвател до колко W-та и на 8 ома ли трябва да търся?

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

60-80W
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    На тези колони можеш да закачиш всякакъв усилвател. Ако е на по-малко омове не го бърка. Ако е по-мощен няма да го усилваш докрай, за да не повредиш колоните. Примерно 2х50-100W е нормално.

Ако се изисква използване на пълния потенциал на колоните от към звуково налягане, абсолютно задължително е усилвателя да има по-солиден запас от мощност, т.е да е над 2x65 вата, за да не кляка в динамичните участъци на траковете при слушане на високи нива!!!

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    43
    Цитат Публикувано от anatar Покажи мнения
    Здравейте!

Бихте ли ми казали за колони 2x65W и 8 ома, усилвател до колко W-та и на 8 ома ли трябва да търся?
    Ако Аспарухов мост е 46 метра над водата и мисля/лъжа , че съм 85 кг - колко да е дълго ластичното въже .
    65 вата при Изофон са ли като 65 вата при Леема ?
    Ами при Пайнер?
    Кой Пайнер
    ....т.е да е над 2x65 вата, за да не кляка в динамичните участъци на траковете при слушане на високи нива!!!
    Та белким клекнат те , а не усилвателят ....
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured

milen petrov's Avatar
    Членува от
    Oct 2013
    Възраст
    39
    Нацяло ще объркате човека.
    Без излишни думи си правиш сметката колоните да са поне 20 процента по мощни от усилвателя за да не ти е тъжно.
    Пиковете и клипа дори на слаб усилвател могат да увредят доста мощни колони.
    Също и обратно,слаби колони няма да подпушат с мощен усилвател ако се слуша нормално.
    Всичко е в ръцете на слушателя.
    Ние не можем да гарантираме че с еди кой си усилвател нещата ще са безпроблемни.
    Не те знаем какъв усилвател все пак ще ползваш и това че фабрично е заложен с опредени стойности то те са все още такива и сега.

milen petrov's Avatar
    Членува от
    Oct 2013
    Възраст
    39
    Цитат Публикувано от wwwolfish Покажи мнения
    Ако се изисква използване на пълния потенциал на колоните от към звуково налягане, абсолютно задължително е усилвателя да има по-солиден запас от мощност, т.е да е над 2x65 вата, за да не кляка в динамичните участъци на траковете при слушане на високи нива!!!
    Във връзка с това да допълня,това че усилвателя има сериозно захранване не винаги значи че е и по мощен.
    Имам усилватели домашни по 15кг с 650вата захранване а изходящата им мощност си е 2х63вата.... и да,няма кривене дори при пълна мощност.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Цитат Публикувано от milen petrov Покажи мнения
    Нацяло ще объркате човека.
    То щото го упъти. Ще срещне един хубав усилвател 2х100 и един не толкова хубав 2х50 и ще избере по-лошия щото еди-кво си. Няма да е добър избор.

Цитат Публикувано от anatar Покажи мнения
    Здравейте!

Всичко зависи от теб, дали ще боравиш разумно с усилвателя.
    Ако не се правиш на селски ди джей, може и 2х200 вата усилвател да ползваш. Просто при слушане трябва да си по-внимателен. Чуеш ли нетипични звуци, наречени изкривявания-намаляваш силата на звука! На купони не разрешавай други да пипат волумето, че често на пияни типове им стига и минута да ти унищожат колоните.
    За импеданса не те грее-8 омови колони всеки домашен усилвател ще ги движи. Ако бяха 4 омови вече е друго. Трябваше да се съобразявяш с това или поне, ако планираше да слушаш на по-високи мощности.
    Между другото, какви са ти колоните? Дай да ги видим, пък ще измислим подходящ усилвател, според класа им. Бюджет също няма да а зле да кажеш.

Усилвателите може да ги сравним с автомобилите. Примерно 2х220вата сръвнявам с 220км/ч.
    Никой в къщи не слуша постоянно на максимална мощност. Усилваш си като ти е хубаво на някоя песен, или примерно в компания.
    Никой не си кара колата с 220км/ч, съобразява се с пътните условия, но когато се наложи може да ги вдигне...

Aleksam78's Avatar
    Членува от
    Sep 2016
    Възраст
    38
    Все пак ако харесаш нещо, първо се консултирай тук, защото има производители, които си пишат каквото им се иска.
    "Sometimes less is more"

Той човека си е забравил паролата, а може би и изобщо, че е питал нещо тук. Сигурно отдавна си е взел усилвател.
    Редактирано от sa-ex510; 25 April 2017 в 08:54.

Усилвател за тъндър колони

Здравейте нов съм и се нуждая от компетентно мнение за да намеря уси-лвател за колони тъндър с параметри:
    - 6 ома ,90 децибела, 40-20к херца,50-150 вата входяща.
    Редактирано от pavel777; 21 May 2017 в 23:31.

Здрасти.Нашият съфорумник рийдър63 продаваше лима тукана.Той е точно 2х150.Идеален е за тъндърите според мен.Тъндъри имам и аз но ги храня с маранц 2х20 и е перфектно положението.Тресе яко.За източник ползвам лаптоп без дак.Така е по-естествен звука някак си.
    Ако не успееш да си вземеш лима пробвай някой крел.И те дънят яко.Успех адаш.
    п.п.Какви кабели ползваш за тъндърите моля?

Нямам кабели и те са ми въпрос

Кабели

Нямам но и за тях нямам птедстава какви да са

Не, че ми е работа, но..."шегаджията" автор, с нова регистрация-има ли смисъл? Детски работи. Какво трябва да се случи? Да се обяснява, че тъндър са евтини/некачествени колони? Че ще се развихри някакъв голям спор, кое е по-по-най...няма да се стане, както се вижда. Много ниска топка. Да беше написал, "имам едни колони, от тате, на които пише АТС, какво Сони да им взема, до 100 лв.".
    P.S. Да ме извинят Sony феновете, това ми дойде на prima vista, може да е произволна марка.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    47
    Цитат Публикувано от pevtimov Покажи мнения
    Не, че ми е работа, но..."шегаджията" автор, с нова регистрация-има ли смисъл? Детски работи. Какво трябва да се случи? Да се обяснява, че тъндър са евтини/некачествени колони? Че ще се развихри някакъв голям спор, кое е по-по-най...няма да се стане, както се вижда. Много ниска топка. Да беше написал, "имам едни колони, от тате, на които пише АТС, какво Сони да им взема, до 100 лв.".
    P.S. Да ме извинят Sony феновете, това ми дойде на prima vista, може да е произволна марка.
    Той "шегаджията" автор е такъв със стара регистрация и активен профил, ползван непосредствено преди мнението му с новият тук. Въпросът е, защо го прави?!
    Истината е една, и тя е, че ... няма една истина!

Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.

Вероятно, за да Ви пробва психическата устойчивост
    Аз вярвам във Вас, не се поддавайте на провокации
    Вероятно не е имало скоро драматични скандали, но както казах, ниска топка

Меломан mihaiil's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    26
    Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    Той "шегаджията" автор е такъв със стара регистрация и активен профил, ползван непосредствено преди мнението му с новият тук. Въпросът е, защо го прави?!
    Бис, няма нужда да ги криеш, казвай кои са тия стари познайници. Някои хора си остават недорасли за цял живот...
    Music can change the world because it can change people.
    Ако дадеш назаем 100лв на приятел, и повече никога не го видиш, значи си е заслужавало.

Цитат Публикувано от mihaiil Покажи мнения
    Бис, няма нужда да ги криеш, казвай кои са тия стари познайници. Някои хора си остават недорасли за цял живот...
    +1

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    53
    Занимавате се с глупости! Нарочно не е скрил IP- то си!

То пък едно IP!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени