Резултати 1 до 8 от 8

Тема: За пасивните мембрани (passive radiators).

За пасивните мембрани (passive radiators).

Не знам дали това е правилния раздел, така че може модераторите да преместят темата, ако не е.

От известно време експериметирам с FRS8 И 3,5" пасивни мембрани.
    Целта ми е да постигна максимално добър бас в минимален обем.

Ясно ми е, че не може да се очакват убедителни ниски от тези говорители, но поне колкото да не липсва голяма част от музиката.

Определено има ефект от мембраните, особено след леко утежняване.

До момента най-добрите резултати са с "кутии" с обем, може би малко повече от литър, като мембраните са на задната стена, а кутиите се стесняват нагоре (не са правоъгълни), така че предната и задната стена не са успоредни.

Пробвах с по-плитки и широки кутии (с по-голям бафъл), но като че ли резултата е по-добър когато разстоянието между предната и задната стена е по-голямо.

Четох това-онова за пасивните мембрани, но ще се радвам ако някой сподели опит и инфо по темата.
    Редактирано от mkocev; 20 April 2017 в 19:24.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    46
    а защо не пробваш с по-големи мембрани?

Идеята ми е да направя нещо като boombox и да ползвам решетки за FRS8 и от двете страни.
    Пасивните мембрани са същите като размер и форма.
    Предвид това, че искам да се получи максимално компактно, бих могъл да използвам макс. 4", но тогава няма да паснат същите решетки

Меломан mihaiil's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    26
    Еми то нямаш голям избор май. Пробвай да добавиш допълнително тежест на пасивния радиатор и настрой на слух. То за тия говорители не си струва човек да хвърля много усилия.

@ЕДИТ: Съжалявам, съвета ми се препокрива с обявеното от автора, просто мернах темата по-рано и не съм я чел наново и съм забравил, че всъщност утежняването е направено.
    Редактирано от mihaiil; 20 April 2017 в 22:00.
    Music can change the world because it can change people.
    Ако дадеш назаем 100лв на приятел, и повече никога не го видиш, значи си е заслужавало.

mkocev, свалям ти шапка за мерака и търпението да си ръчкаш разни неща.
    Дори не съм предполагал, че може да има толкова малка пасивна мембранка!
    Давам ти три линка и една идея - направи подобие на Диомовата базука

http://www.subwoofer-builder.com/passive.htm

http://audiojudgement.com/passive-ra...peaker-design/

Успех!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Мерси!
    Все нещо трябва да се ръчка, иначе е скучно

Едно от нещата за които се чудя е, как и с какво ще най-добре да се увеличи теглото на мембраната.
    В момента за "настройките" ползвам едни пластмаси със самозалепващо в два размера и като че ли с една голяма и една малка ми звучи най-добре.
    Идеята ми е след като реша с колко парчета (каква тежест) ще бъде, да измеря (ако мога) колко тежат.

Не знам как ще е по-добре, да ползвам тежест със сравнително малка площ, която да залепя в центъра или по някакъв начин да утежня цялата мембрана, т.е. да не е само една точка.

Не знам какъв е правилния или поне по-добрия подход.

Ти кажи как правиш 4-5-6 различни кутии за пробите? И какво ти е мястото, защото двата един над друг е по-арно!?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Първите кутии за пробите ги направих от здрав картон и хартиено тиксо, колкото да добия представа.
    След това направих една от МДФ 10мм с опция за промяна на размера чрез местене на една от стените.
    В крайна сметка се оказа, че един от картонените модели "свири" по-добре от МДФ кутията, която е по-плитка и по-висока.
    Мисля направо да нарежда и сглобя кутията за "касетофона", като обемите за говорителите ще са като на най-добре звучащия картонен модел.
    Ако ми се занимава може да пробвам вариант с мембраните отдолу (на пода).

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени