Резултати 1 до 6 от 6

Тема: Проблем със CD Player MELECTRONIC DP-2000

Проблем със CD Player MELECTRONIC DP-2000

Здравейте!
    Имам екзотичния плеър от заглавието. В нета няма нищо за него. Изработката изглежда доста масивна. С два дака 1540D. Когато го взех изобщо не свиреше. Колега от форума го ремонтира, но на последната песен на всякакви дискове зацикляше. Направих се на "майстор" и въртях тримерите и механичните настройки на оптиката. Някои дискове започна да ги просвирва без проблеми. За съжаление се заиграх още и въпреки че уж върнах настройките сега не чете нищо. Завърта за няколко секунди и изважда диска. На оптиката пише HLPL 030010. Рових из нета-не излиза нито като изображение , нито в някой сайт за продажби. Намерих списък на някои плеъри в които се вгражда и толкова. Въпроса ми е дали има откъде да се вземе нова оптика и дали си струва изобщо да се занимавам. http://www.nanocamp.de/?basis Ето малко снимки на машинката.
    DSC_2019.jpg
    DSC_2023.jpg
    DSC_2113.jpg
    DSC_2115.jpg
    DSC_2116.jpg

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Jul 2012
    Transport: Meridian CD Player 200;
    CD Players: Marantz CD-60 NUK mod Proximity ed.; Marantz CD-50 moded; Technics SL-P111 moded
    DAC: Meridian 203DS (DAC7); XMOS Joro's mod;
    Record Player: Thorens TD115 MkII; DIY Tube RIAA MM E88CC; DIY Tube RIAA Hagerman's "Cornet 3"; DIY "Bugle" Phono Preamp
    Tube Amps: EF12_ EL12 SET, AMC CVT3030 modded
    DIY Speaker MLTL System -Supravox Fullrange Drivers (Vintage T 215 SRTF) or 215 Signature Bicone

Благодаря за бързото включване. Цената на оптиката е отчайваща. Това поражда следващия въпрос-какво да правя с машинката? Има ли във форума човек който да се наеме да поправи намесата ми? Или пък някой на когото му трябва целия плеър за някакви цели?

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Това преди 15 години като ново е било евтин масов битов плеър за домашно слушане. Остарял е морално и са го изхвърлили или продали за 5 евро с още няколко кашона. Наш бай Мангау го е донесъл в България и ти си го взел за 20 лева. Нагоре е минавка.

Преди 15-20 години някой е произвел оптики, някой друг е купил (заровил пари) няколко хиляди от тях, държи ги на склад (разходи) и ги продава на цена, на която му е изгодно. Със сигурност е поне 5 пъти над тази, за която ги е купил.

След като цената на твоето изделие пада, а на оптиките се покачва няма как да бъде сделката изгодна за теб. Същото нещо го знае и чичо Ханс и затова е изхвърлил плеърчето.

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jun 2008
    Смятам че тази оптика е стъклена, т.е. вечна. Разбира се, само оптичната част. Съответно не трябва да се пипа!
    Вече електрическата част...

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    46
    имам такъв Universum AD2000 , който чете определени модели подложки. VasilTech ми изпрати две сервизни в които има описани блоковете като от моя плеар (тъй като аз поддържах кореспонденция с него и аз му казах за този Universum AD2000 с какви дакове и оптика е) , но не ми е останало време да се занимавам с него а и май ги потулих някъде тези сервизни. ако имаш интерес ми пиши, мога да ти го отстъпя

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени