Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 33

Тема: Избор на станция за запояване с горещ въздух

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    46

Избор на станция за запояване с горещ въздух

Здравейте,
    Реших да си купя станция за запояване с горещ въздух комбинирана и с поялник. Ще я ползвам за любителски цели. Ако някой има опит с такива станции, моля да даде препоръка за модел. Цена до около 170 лв. максимум. Разбрах, че има два вида такива – с компресор в управляващия блок или с вентилатор в дръжката. Кои са за предпочитане и защо?

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Nov 2008
    Възраст
    32
    Здр. Аз си поръчах станция и я чакам.Препоръча ми я колега от форума.
    http://servizno.bg/Stanciia-s-topyl-vyzduh-Ya-Xun-881D -тук 130 лева
    http://www.kuzmovelectronics.com/pro...uh-yx881d.html -тук 190 лева.
    Успех.
    Няма как да се събудя след като не лягам !!!

Меломан mihaiil's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    26
    Тази е добър избор:
    https://vikiwat.com/stantsia-za-gore...yalnik-bg.html
    Опитват се да копират Hakko. Хубаво е да си избереш станция за която има и резервни части за нея на нашия пазар.
    Music can change the world because it can change people.
    Ако дадеш назаем 100лв на приятел, и повече никога не го видиш, значи си е заслужавало.

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    46
    След доста чудене, днес купих тази поялна станция - http://tpetrov.com/search.php?prod=%...%8F+952+GORDAK

A Lone Rider galinvayov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    36
    От няколко години ползвам такава, служебно. В началото изгоря нагревателя на духалката, след това няма проблеми.
    — Мислим да реализираме и "Тайната вечеря".
    — А, да реализирате "Тайната вечеря"?“ Вече не се казва "Да скова кочина", вече се казва "Да реализирам кочина!"

пенсионер от кариерата PinkPanther's Avatar
    Членува от
    Mar 2015
    Възраст
    70
    Колеги, абе я кажете от целия арсенал части за Hakko поялници, предлагани в Ebay, кои чаркове най-лесно могат да се комбинират,та да получим работещ и използваем поялник.

Благодаря предварително...

Нагревателите са ясни. Има голям избор на форма на човките, но май ги правят на едно място.
    Дръжките - виждал съм три модела. Двата са пластмасови, и на мен не ми допадат. Чупят се, не контактуват добре с нагревателя. Типичен китайски хоби кит за донатъманяване...
    Третият е с метална част върху част от нагревателя. Засега изглеждат най-надеждни.

За електрониката е сложен въпрос. Има не малко китайски предложения, но аз бих ти препоръчал да реализираш проекта на Спарки.
    Има и втори, пак негов, доста по-лачен, но е и доста по-скъп като материали.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

пенсионер от кариерата PinkPanther's Avatar
    Членува от
    Mar 2015
    Възраст
    70
    Ицо, благодаря за подробния материал, който ми предостави. От шест и половина до сега чета. Много хубава разработка и авторът спокойно би могъл да се хабилитира с нея. Но е доста сложна за целите за които ми трябва - не много прецизно атоматично или ръчно регулиране на температурата, така че върхът на човката да не истива при работа със СМД и много тънки човки. Сигурен съм, че сред китайските платки, които се продават ще има достатъчно такива, които могат да се "имплантират", със или без смяната на някой мощен транзистор. Останалото за дръжките, нагревателите и човките го разбрах и ще се съобразя с него.

Ако знаеш някъква такава комбинация ще бъда много благодарен, а предполагам не само аз.

Цитат Публикувано от mdi Покажи мнения
    След доста чудене, днес купих тази поялна станция - http://tpetrov.com/search.php?prod=%...%8F+952+GORDAK
    Не си сгрешил ползвам я 5 години и нямам проблеми.Само човката се прецаква бързо на поялника.Трябва ти и хубав тинол. И ползваи жълтата гъбичка напоена с вода за почистване на поялника.

Скоро и аз си взех станция за запояване GORDAK 952. Личи си по всичко че е китайска, но работи добре. Проблема е в човката, за няколко дни върхът й изгоря. Четох на няколко места, че поялника е съвместим с HAKKO 936. Ще поръчам човки и нагревател (не цял поялник), но се чудя дали човките да са медни. Медните по трайни ли са от обикновените ? Също така да питам нагревател за HAKKO 936 ще пасне ли на GORDAK-а ?

Какво имаш предвид под медни човки - чиста мед, или такива, с покритие?
    Ако е непокрита мед, ще трябва да се сдобиеш и с пила, за да коригираш "изяденото" от човките. Съвсем грубо, на всеки половин - един час, пилене...

Не съм сигурен дали са изцяло медни и дали имат покритие. Ето тук видях въпросните човки:http://www.ebay.com/itm/Copper-Repla....c100005.m1851

Приличат на медни. Нямат покритие. Такива човки са хубави за работа, но трябва да свикнеш с мисълта че са малотраен консуматив. При интензивна работа, всички показни на снимката ще останат "на фас" за месец или два, най-много. Изветряват и от включен (загрял) поялник, без да запояваш...
    Редактирано от ittso; 31 August 2017 в 13:40.

Благодаря ти ittso, в такъв случай ще взема обикновени. Ще съм много благодарен, ако някой който ползва подобна станция сподели от къде взема човки и нагреватели (предполагам оригиналния нагревател няма изкара много). Причината да си закупя станция за запояване е защото за един месец смених 3 нагревателя на стария ми поялник, затова сега предпочитам да имам и поне два нагревателя в резерв.
    Редактирано от стефан990; 31 August 2017 в 13:42.

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    63
    Аз човки без покритие не съм виждал от манечък! Обикновени, вълшебни- ако масата им е малка, за чеп за зеле не стават! Изстиват бързо и после се нагряват заедно с все спойката. За неопределено дълго време. Определено по-дълго от времето, необходимо да ми заври канчето и да полудея..... На WELLER според мен човките са си медни.
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ,А КОЛКО СТРУВАШ!

Но с покритие
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    63
    И то какво! С първата човка изкарах 7 или 8 години, като имаше случаи да забравя поялника включен по 5-10 дни.

Харесах си други човки, не са медни затова и цената им е по-ниска. https://www.aliexpress.com/item/Free...AbTest=ae803_1
    Какво е вашето мнение за тези ?

Разглеждах и нагреватели в алиекспрес, обаче всички са със съпротивление на термо датчика около 50 ома, а това на моя нагревател е около 14 ома. Дали станцията ще работи коректно с такива нагреватели ?

За да има добра топлопроводимост, човката трябва да е медна, с покритие. В общия случай е желязо с намсикво.
    Ако човката няма добра топлопроводимост, е доста неприятно да се работи. Уж е загряла, а на масивни писти, не може да нагрее добре...

Стефко, намери си една единствена истинска човка, сложи я и работи.
    Създава се впечатление, че запояваш 25 часа на ден

И не оставяй поялника включен!
    И работи на по-ниска температура, примерно 2500!

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    ...И работи на по-ниска температура, примерно 2500!
    Хм, съмнявам се да успее да направи прилична спойка на 250 градуса. Особено ако използва безоловен припой...

Припой се купува, а кат не е на 250, то на 2800 примерно
    Въпросът е да не го избичва като волумето - на мах!

Работи както му е удобно. Поялникът е консуматив. Поне евтините де.
    Ако не устиска на неговия начин на работа, ще го смени с по-квалитетен.
    Не е голяма делавера да се опитва да запоява на 250 целзия, само и само за да опази техниката, и да не успява да направи една прилична спойка...

Имаш нещо на едното око...

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    63
    Добре де, Буки, ще си купи нискотемпературен припой. А с фабрични платки с безоловен или сребърен припой как ще се справя? Никак не става с една човка, ама никак! Освен ако не надене най-голямата и да кара само с нея. Медните са скъпи, но са добри, много добри! Има и алуминиеви, те са отврат! И флюс трябва да се ползва, не трябва да се разчита само на тоя, който е в тинола. Защото от години вече само той е недостатъчен. И особено при разпояване на масивни елементи с големи с големи спойки аз бича температурата на макс, за да може припоят да се стопи набързо, преди изводите на елемента да започнат да отнемат температура. Иначе си прав- поялникът да не се оставя включен за дълго време, без да се ползва. След изключване човката задължително да се почисти от нагари. Да се ползва на най- ниската възможна температура за всеки конкретен случай. Разбира се, най- ниската, позволяваща да се запоява нормално.

Благодаря на всички за съветите. Всъщност ще поръчам медни (поне така пише) надявам се да имат покритие. Старая се да не използвам поялника на максимална температура, както каза ditronix " Да се ползва на най- ниската възможна температура за всеки конкретен случай."
    Наистина е много изнервящо като се нагряват големи писти или двуслойни (многослойни) фабрични платки, човката си изстива (досега не съм използвал медни човки).

tarambuki Стефко, намери си една единствена истинска човка, сложи я и работи.
    Създава се впечатление, че запояваш 25 часа на ден
    Не работя много часове, даже не всеки ден, електрониката ми е хоби не професия. Предпочитам да имам няколко човки с различни върхове: по-малки, по-големи и плоски човки за запояване на SMD чипове. Рядко ми се налага да запоявам SMD чипове, но не пречи в бюрото ми да има и такава човка.

Спрях се на тези:https://www.aliexpress.com/item/6PCS...AbTest=ae803_1

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени