Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3
Резултати 51 до 61 от 61

Тема: Топлина и Звук

Цитат Публикувано от Sasho_fenna Покажи мнения
    Прикачване 87304

Направени са преди 12 години от човек, който познаваш. Аз никога не бих искал да слушам уред на този човек, защото това ще е равносилно на самоубийство. Та нека не са ни виновни Китайците!
    Живота е твърде кратък, за да слушаме лошо hi-fi...

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Всяка уважаваща себе си хай енд техника съдържа 5 до 10 елемента.
    Като новоизлюпен експерт, препоръчвам обемен монтаж, изплитане на схемата в триизмерна фигура, с клещи човки, ама от 100лв нагоре, която фигура на монтажа да следва златните пропорции на леонардо.
    Минимум 2.5мм квадрата тел от най-пречистена мед (за бюджетните изпълнения), обилно полято със сребърен припой.
    За по-дълги жици, където има нужда от изолация - такива с тефлоново покритие.
    Другото са мундорф, лундорф, лундал и т.н. компоненти, до последния резистор - металслоен, не повече от 1% толеранс.
    аудио мал'умник

Цитат Публикувано от emosms Покажи мнения
    Всяка уважаваща себе си хай енд техника съдържа 5 до 10 елемента.
    Като новоизлюпен експерт, препоръчвам обемен монтаж, изплитане на схемата в триизмерна фигура, с клещи човки, ама от 100лв нагоре, която фигура на монтажа да следва златните пропорции на леонардо.
    Минимум 2.5мм квадрата тел от най-пречистена мед (за бюджетните изпълнения), обилно полято със сребърен припой.
    За по-дълги жици, където има нужда от изолация - такива с тефлоново покритие.
    Другото са мундорф, лундорф, лундал и т.н. компоненти, до последния резистор - металслоен, не повече от 1% толеранс.
    Добра логика +1

Питам, какво мисли за да се осведомя. Досиетата Х е тясно свързана с възприятията на аудиторията. Аз съм длъжен да знам, как мислите, защото трябва да избера най-правилният изказен подход към Вас! Идеята е максимално да го вденете, а не после да ме питате глупости. Та да ме прощаваш, но давай точни отговори.
    Досега в темата виждам две партийни линии.

Едната - за да се похвалиш с термалната камера. Бива. Както бях казал и преди, одобрявам. Харесва ми.

Втората - хулиш творчеството на някого, чието име дори те е страх да напишеш.
    Съответно, подпитваш, та дано някой да възкликне "въй майна къ'ф ужастъ" и намериш съмишленици за каузата. Ама като гледам, нещо, май гредакис?
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Питам, какво мисли за да се осведомя. Досиетата Х е тясно свързана с възприятията на аудиторията. Аз съм длъжен да знам, как мислите, защото трябва да избера най-правилният изказен подход към Вас! Идеята е максимално да го вденете, а не после да ме питате глупости. Та да ме прощаваш, но давай точни отговори.
    Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    Досега в темата виждам две партийни линии.

Едната - за да се похвалиш с термалната камера. Бива. Както бях казал и преди, одобрявам. Харесва ми.

Втората - хулиш творчеството на някого, чието име дори те е страх да напишеш.
    Съответно, подпитваш, та дано някой да възкликне "въй майна къ'ф ужастъ" и намериш съмишленици за каузата. Ама като гледам, нещо, май гредакис?
    Аз името на автора нерукотворен не го знам. По тази причина и не го назовавам, обаче подхода ми е леко познат

Аз името на автора нерукотворен не го знам. По тази причина и не го назовавам, обаче подхода ми е леко познат
    Вариант ти да си го направил на 5+ ракии, и да не помниш?
    Ако е така, не е ненормално да ти е познат тоя подход...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

"на 5+ ракии" фенята свързва радиатор 10 ребра и после що тече парното
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    Вариант ти да си го направил на 5+ ракии, и да не помниш?
    Ако е така, не е ненормално да ти е познат тоя подход...
    Почерка не е мой, на 5 или 15 ракийки с газова горелка ще го запоя по-добре. Тука има индивидуални похвати, които съм наблюдавал и в други уреди, които са били ремонтирани.

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    "на 5+ ракии" фенята свързва радиатор 10 ребра и после що тече парното
    При теб топлото избяга нали?

Administrator lozef's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    51
    Саше,пак се опитваш да правиш интрижка.Ако искаш да копаеш кокалли от едно време кажи да ти изпратя платки които съм правил като юноша на 15 години и понеже нямаше тинол в дивата провинция , съм запоявал с аспирин и калаен припой от пръчка.....Страховити са....
    Ама са направени безброй лоши ,по малко лоши,добри и даже отлични по всякакви стандарти....
    Сега правя и такива за устройства за десетки хиляди лъскави,но продължавам да майсторя пробни платки на коляно със многоиизмерен обемен монтаж и отвратителни спойки.Не че не мога да ги направя лъскави,просто за времето за което ще избарам лъскава платчица, мога да направя пет с различна топология и схема и отсея оптималния вариант.
    Ти нещо бъркаш диуерството със промишленните устройства ,и не знам от незпознаване на материята ли е ,или това е начин да се легитимираш като някакъв фактор сравнявайки се моя милостОткажи се,няма смисъл.В този бранш/диуерското аудио/
    всички се познават до болка.Много сме малко в малка страна....
    Ти също стартира в този бранш , и то със невероятен негативизъм,за нула време се изпокара със сума ти народ и очакваш да направиш фурор със копаене на артефакти от миналото....
    Вместо да се мъчиш със теории за паранормални енергии,вземи и публикувай някаква схема ,някакво измерване,някакъв приом който повишава качеството на дадено изделие.Бъди полезен и креативен ,този форум е направен за това......

За да заспиш спокойно ще ти кажа,че не съм бърникал във въпросното Классе.Някой друг еи по скоро го е ремонтирал /сменял даковете/ отколкото доработвал.....
    Ако бях аз,щеше да го разкопая из основи./то само по снимка се виждат сума ти неудачни решения -схемотехнични и като елементна база/.
    А и ако бях аз ,моята енергия щеше да зарази и Краля смъртоносно и всички апаратури включени във токовия кръг на кварталния трансформатор
    Звукът на Вакуума,или тишината на Големия взрив

Членува от
    Jan 2008
    Възраст
    48
    Малии, едвам се сдържам ...
    - По-добре да си мълчиш и да те мислят за тъп, отколкото да се обадиш и да разбиеш всички съмнения

Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени