Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 40 от 40

Тема: FiiO X1 2nd Gen и Rock Zircon

Aleksam78's Avatar
    Членува от
    Sep 2016
    Възраст
    39
    Цитат Публикувано от BardoSore Покажи мнения
    Не че нещо, ама едните струват $5, а другите $150!
    Така е. А със сигурност не са 30 пъти по-добри
    Хубавото при тази марка е, че не е много известна и може да изпадне евтино из нета.
    Въобще според мен оригиналните китайски продукти, като въпросния DAP в темата са за предпочитане.
    "Sometimes less is more"

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Пристигнаха миналата седмица, общо за около 2 седмици от поръчката.
    Понеже не харесвам такъв тип слушалки, не бих си взел Zen модела. Но тези свършиха целта си за която бяха поръчани. Наистина ме изненадаха. Промениха ми мненито за тапите като цяло и още повече че са 5$.
    Най-много ме изненада големината на сцената, близо ако не и същата като от това което усещам при AKG K612 e. А разликата от това да са захранени с по-добър усилвател е най-голямата която съм усещал въобще при слушалки. Специално в моя случай с Lake People G103, звучат осезаемо по-добре.
    Няма да се впускам в подробности за звука, все пак са са слушалки за 5$, но са най-добре похарчените 5$ за слушалки
    VeMonk.jpg

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Това за Циркона ли се отнася, че не съм ги виждал за $5.

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Това за Циркона ли се отнася, че не съм ги виждал за $5.
    VE MONK, малко по нагоре в темата бях писал че съм ги поръчал, водят се тип earbuds

По въпроса за Rock Zircon. Официално тези слушалки са badass. За цената си от 20-25 лева предоставят звук, който няма да ви донесе буквално слухова амброзия, но доставят качество което е в пъти над цената си. Качество, което значително по-скъпи слушалки не могат или доставят на няколкократна в умножение цена.
    Баса може да ви взриви ушните канали. И това изобщо не пречи на останалата сцена. Средата е ясно и доста симаптично изразена. Единствено от високите (поне сравнени с Fiiо-то) може да се изисква повече...но все пак нека да не искаме такъв перфекционизъм за 12-13$! И всичко това предоставено от 8мм драйвер.
    Личната ми критика е, че са една идея неудобни и си искат заиграване с наместването в ушите и избиране на други накрайници, които не са от комплекта.
    Сравних ги с JBL J22A...ами нямаше нужда. JBL-а беше издухан извън слънчевата ни система и разпръснат на безброй частици.
    Редактирано от BardoSore; 24 April 2017 в 22:51.

Ами трябваше да вземеш по 1-2 дузини и да ни разпратиш за тест!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Не се стърпях и си поръчах и Rock Zircon Така че едно кратичко ревю от мен. Доста добра изработка, кабелът изглежда тънък, но не е лош. Има текстилна оплетка и няма никакъв микрофонен ефект. Относно звука - това са накратко бас и требъл канони, определено V shaped. Ще се харесат на любителите на Beyer звука. По звукова картина много ми приличат на Beyerdynamic DT770. Бас и требъл изпъкват доста напред, като високите са доста остри и не биха се харесали на всеки. Не са сибилантни, но са наистина остри със същите пикове като при ДТ700 на 6 и 10 KHz. Басът слиза много ниско и е детайлен, но въпреки това мид-баса изпъква леко пред съб-баса, обратно на 770 и в това е основната разлика която виждам. Имат сцена, не голяма, но и не звучат много затворено. Средите въпреки че са на по назаден план от другите честоти са ясни и са достатъчно детайлни. За тази цена която ги взех(~10$) са си направо кражба За сравнение, IEM които имам JBL Synchro, Sehnheiser CX300II дори не се доближават до яснотата на Rock Zircon. В сравнение с Ve Monk+, Ve имат определено по малко бас и съб-бас, но средите са друг клас с по естествено звучене на инструменти и вокали и много по голяма сцена, така че тук за мен Ve си остават по-добрия избор.
    zircon.jpg

Я да питам. K1 какво влияние оказва на звука? Мислех и аз да си поръчам. $40 не е лоша цена.

Я да питам. K1 какво влияние оказва на звука? Мислех и аз да си поръчам. $40 не е лоша цена.
    Като цяло съм доволен от него, захранва дори K612pro на слушаемо ниво, за парите си е просто супер. Няма шум, няма кривене при каквото и да е ниво на усилване. Не усещам някъде нещо да му липсва честотния спектър. Като го сравнявам с Lake People G103, единствено усещам леко по-малка сцена. Няма съществена разлика, освен нивото на усилване разбира се. Но все пак пак бих ти препоръчал Q1. За малко повече пари получаваш външна батерия, по-голямо ниво на усилване, low/high gain mode и добра bass boost функция, когато е необходима.

P.S. Zircon-a замина при щерката, понеже на мен не ми беше небходим. От нея получих едно WOW. Каза, че това са най-хубавите слушалки които е имала

Циркончето е едно от наистина добрите попадения в момента. Rock продължават да предлагат нови модели на пазара и разширяват със завидна бързина каталога си, но не им знам успеха като продукти на тези новите.
    Иначе с К1 ме привлича абсолютната портабилност защото бих ги ползвал с Fiio-то. Навика ми е да слушам предимно навън. Не ми е във философията да се "заигравам" с тези ластици и да си пълня джоба с две устройства.

Циркончето е едно от наистина добрите попадения в момента. Rock продължават да предлагат нови модели на пазара и разширяват със завидна бързина каталога си, но не им знам успеха като продукти на тези новите.
    Иначе с К1 ме привлича абсолютната портабилност защото бих ги ползвал с Fiio-то. Навика ми е да слушам предимно навън. Не ми е във философията да се "заигравам" с тези ластици и да си пълня джоба с две устройства.
    Консумацията на К1 е 75mW и в случая ще я черпи от телефона ти или др. мобилно устройство. А и не всеки телефон го разпознава. То затова и официално не се рекламира тази му възможност. Аз досега съм го пробвал на Huawei P8, Xiaomi Redmi Note и един китайски таблет и не съм имал проблем. Но съм чел във форумите хора се оплакват, че на техните устройства не го разпознава. Предполагам е до каква консумция е разрешено на конкретното устройство да работи.
    Иначе си го намерил на добра цена, аз го взех от британския амазон за 37 паунда. Q1 беше 60 паунда.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    И аз се сдобих със Zircon Rock. Толкова бавно пристигнаха, че не помня откъде и за колко ги поръчах. Описание на звука няма да правя, но звучат сносно. Кабелът изглежда надежден, със стандартните уплътнители влизат отлично в ушите ми, но най ме впечатлява дизайна на жака.

Може ли като мина през Казанлък (след около месец) да ги чуя?

А с този жак стават ли за слушане с всеки плеър, или са само за лелефон?
    Редактирано от jean-philippe; 23 June 2017 в 21:01.
    Музиката е много повече от звук.

"Здравите хора не страдат от Хай-енд".
    Минимал

"Извинете, звукът в главата ми пречи ли ви?"
    колегата Багер

И аз съм впечатлен как след 13000 поста не можеш една картинка да сложиш!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Цитат Публикувано от jean-philippe Покажи мнения
    Може ли като мина през Казанлък (след около месец) да ги чуя?
    А с този жак стават ли за слушане с всеки плеър, или са само за лелефон?
    Обади се - ако съм там ще ги чуеш. Стават за всеки плеър с 3.5мм дупка.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени