Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 2 3 4 5 6
Резултати 126 до 143 от 143

Тема: Отдавна чакан проект

DIY Audio Lover Мариан Кирилов Тасков's Avatar
    Членува от
    Nov 2009
    Възраст
    24
    Май май ще се спра на този вариант 18042825_1426191600772423_1730426799_o.jpg. Схемата се предлага като кит в Елимекс. Смятам, че ще работи достатъчно коректно за моята задача. Не изисква никакви чаркове почти, имам ги в шкафа всичките. На учебна платка за 30- тина минути би трябвало да я намятам. (със събирането на чарковете от шкафа) Единствено се чудя за удобство дали е възможна замяната на термистора с транзистор, или да не се занимавам с глупости и да си направя една пластина която да притиска термистора към радиатора.
    Редактирано от Мариан Кирилов Тасков; 19 April 2017 в 00:48.
    Мариан Крилов Тасков
    SONY CDP- XE210 + PCM2704 DIY Audio DAC => UHER Stereo Mix 500=> DIY "The Black Pearl" + DIY Excela Mono Block => Kenwood LS -65 + DIY JBL Sub.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Чудна схемка, но сигuрен ли си, че имаш NTC 4.7K?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Членува от
    Nov 2009
    Възраст
    24
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Чудна схемка, но сигuрен ли си, че имаш NTC 4.7K?
    Е ако говориш за това ter4k7r.jpg значи имам... Пък ако ми дадеш акъл как да го заместя с диод или транзистор в ТО- 220 или подобен, цена няма да имаш...
    Мариан Крилов Тасков
    SONY CDP- XE210 + PCM2704 DIY Audio DAC => UHER Stereo Mix 500=> DIY "The Black Pearl" + DIY Excela Mono Block => Kenwood LS -65 + DIY JBL Sub.

А със това нямали да стане по добре?

ntc10k45.jpg

Но цената е по висока.

Членува от
    Nov 2009
    Възраст
    24
    Ще е удобно, но не откривам подходяща стойност. Пък и някак да пускам поръчка само на 1 елементче не ми се занимава.
    Мариан Крилов Тасков

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Мариане, ние тука си пишем, ама ти май четеш само познатите думички. Ако почнем да коментираме тази схема и твоите корекции ще се наложи да се повтаряме, даже потретваме.

Най-вредният режим за едно реле е, напрежението на бобината да се покачва плааааавноооо и да спада по същия начин. След това се чудим защо на мощно реле, му залепват контактите при никакви токове...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Членува от
    Nov 2009
    Възраст
    24
    L.K., aми чета всичко, но така и не успявам да разбера коя схема да изпълня за да работи коректно. Знам, че се получава заради липсата на познания от моя страна. Не споря.

ittso, знам, че е така. Именно заради този факт искам да ползвам схема която да не покачва плавно напрежението. Но както казах, не мога да определея коя схема как ще работи.
    Мариан Крилов Тасков

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Вече писах - компаратор. С ОУ или транзистор(и) според чувствителността на температурнозависимия елемент.

Членува от
    Nov 2009
    Възраст
    24
    Ясно, едиственият проблем е, че незнам как да добавя Оу- то. Онази схема с LMххх не е ли това за което говориш.

Извинявай за невежеството.
    Мариан Крилов Тасков

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    48
    Ето ти една такава схема на Ангел, с разясненията, от първите години на Форума... Има я в тема тук.
    Fan thermocontrol Angel.png
    Истината е една, и тя е, че ... няма една истина!

Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.

Nasko's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    62
    А ако решиш да е с транзистори, схемата е приблизително тази:
    Тригер на Шмид-1.png
    Предимство е, че можеш да използваш реле с каквото имаш или ти е удобно напрежение, а термистора се включва между базата на Т1 и маса ( и да имаш окъсяване на термистора към маса, просто ненужно ще включи релето (което е на мястото на RC2)).
    Свободния край на резистора RB1 отива към захранване.
    Хистерезисът се определя от съотношението на активното съпротивление на релето ( с обратен диод) и стойността на RE.
    Разбира се, схемичката трябва да се изчисли.
    Успех!

Цитат Публикувано от Мариан Кирилов Тасков Покажи мнения
    Е ако говориш за това ter4k7r.jpg значи имам... Пък ако ми дадеш акъл как да го заместя с диод или транзистор в ТО- 220 или подобен, цена няма да имаш...
    Както си и мислех - нямаш

Закачи му сондите, хвани го с пръсти да позатопли и кажи какво става?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Членува от
    Nov 2009
    Възраст
    24
    Буки понижава се съпротивлението като го затопля, като го охладя се вдига.

А случайно някой да може да хвърли поглед на тази схемка 18034774_284810975310387_366619534_n.jpg тъкмо я правя, но много се чудя дали резистора в жълто тук Тemp.png трябва да е там, някак ми се вижда, че ще са между маса и плюс, няма ли да се позапалят така тези двата в червено оградените?
    Мариан Крилов Тасков

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Законът на Ом знаеш ли го? Изчисли тока, изчисли мощността през тях, сравни я с тази на резисторите и ще разбереш.

Членува от
    Nov 2009
    Възраст
    24
    Вярно, 0,07W. на резистори 0.25W. е допустимо. Не се съобразих.
    Мариан Крилов Тасков

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    37
    Направи схемата на елимекс. Аз я направих. За термо сложих 8к. Работи идеално.

Членува от
    Nov 2009
    Възраст
    24
    Цитат Публикувано от audiomaster69 Покажи мнения
    Направи схемата на елимекс. Аз я направих. За термо сложих 8к. Работи идеално.

Ами, аз направих вече тази горе с леки промени, ще я начертая с промените и стойностите и ще я покажа. Работи задоволително добре.

И да не забравя благодарности на A.Y. за помоща на ЛС.
    Мариан Крилов Тасков

Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 2 3 4 5 6

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени