Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 30

Тема: Внимание!Измамник от Козлодуй!

Членува от
    Mar 2010
    Възраст
    44

Внимание!Измамник от Козлодуй!

Никога и в никакъв случай не изпращайте стока на лицето Пламен Минков Деков,телефон 0889585284,от Козлодуй,по простата причина че няма да си я вземе.Ей така понеже му е кеф си поръчва и после не отива да си вземе пратката.Сигурно психиатрите имат обяснение за такива индивиди,аз нямам.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Ментална възраст - 2г. pazuzu's Avatar
    Членува от
    Apr 2016
    Възраст
    45
    Това системно ли е или.
    Стават и грешки с куриерите > данните.

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    Аха, стават грешки, ама все там- Козлодуй, Оряхово..... Разходи се назад в темата , ще намериш и моя случай. Обаждах се в централата на ЕКОНТ с препоръка да създадат файл с имената на такива идиоти и да се предупреждават хората, ако изпращат нещо на тия че има опасност от такива простотии- не можели! Айде де! Малко софтуер и някой да вкара в системата им 10-20-30 имена. Едва ли са повече тия малоумници, но.... не можело!
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ, А КОЛКО СТРУВАШ!

Нали тук точно това правим?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Точно в северозапада са измамниците! Има и почтени, ноо повечето са измамници там! Аз лично съм "горел" 3 пъти от там и никога няма да купя повече. Даже има и измамници от там , които пишат, че са от други градове! Засичал съм ги много пъти!

Членува от
    Mar 2010
    Възраст
    44
    Не е грешка,хората в Еконт са коректни,мъчеха се всячески да го придумат да се яви там,но уви....

Венцислав Симонов Simonov's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    За съжаление в условията на българския пазар, изпълнен с прошлеци и измамници, доверието между страните е невъзможно. Това е реалността.

Членува от
    Apr 2016
    Възраст
    45
    ЕЕ а стига бе.
    Как така ще си поръчаш нещо и после ще се правиш на цапнат с мокър парцал.
    Че и на собственият си адрес.
    На мен ми се е случвало да заявя нещо но ако ми се объркат нещата обяснявам че ми се налага така и така.
    И ако го има когато се върна, ще се поръча.
    ----------============----------
    Малко не е хубаво да се дава акъл за гадости ама>.
    Имахме случай > на един приятелят му го намразил защото казал на жена му че била фригидна (човека си каза че се е по майтапил)
    Ама явно са се хванали в кофти настроение и ети беля на главата.
    Приятелят му поръчвал на негово име > часовници, телевизори климатици + инсталации, на жена му от секс шопите, бижута.
    Щяха да го лепнат колегите но със само един телефон пред съда не минава > (може докато пие с някого дай си телефона > поръчката и друг го отнася)
    А между временно поръчките валят както и оплакванията > не предупреждаваме никого и се правим че сме слепи и нямаме хабер.(да не го предупредят че го издирваме)
    И господина решил да стигне още по далеч > като му краде личната карта за още данни и продиктувал един от номерата на картата.
    И останалото беше въпрос на задържане, разпити, представяне на доказателства, записи георазположение на местата когато са били пускани поръчките, и се Издаде сам.

Ако си пазиш кореспонденцията-писмена, със поръчката му, може да го осъдиш. Води се измама.

Членува от
    Apr 2016
    Възраст
    45
    Няма да мине пред съда.

Минава, по бързата процедура даже...

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Ще дадеш 450 лв за да заведеш дело за 15 лв транспортни разходи?

+ разходите по делото , тоест 15+450. И ще се научи да си взима поръчките.

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Явно никога не си ходил по съдилища. Ще му вземеш цървулите, ако няма нищо на негово име.

Явно не си виждал гладен адвокат какво прави... Все тая, и на това ще имаш нещо да кажеш, та седи си пасивен в такива ситуации щом ти е по-кеф.

Има една приказка: да спориш с философ е все едно да се бориш с прасе в калта, в един момент разбираш, че на прасето му харесва...

helix's Avatar
    Членува от
    Mar 2010
    Възраст
    43
    Като почнахме със спама, да се включа и аз. Бях поръчал един CD-плеър от търговец в Пловдив. Пратих му на съобщение в OLX-а данните ми, офиса на Еконт, до който да го прати. Човека каза по телефона че го праща. Чакам аз, минава ден, два, три.....ни плеър ни кост. Ходя всеки ден до Еконт да проверявам, пратка на мое име няма. След няколко дена звъня на човека да видя какво става, той казва, че го е пратил още в деня в който говорихме то телефона. Пак в Еконт, оттам се обаждаха до централния офис и се оказа, че грешно са ми записали тлефона (или подателя го продиктувал грешно), и съответно не могат да намерят получателя, иначе пратката си беше в офиса и ме очакваше...... И така след почти седмица си получих плеъра, а човека парите.......

Членува от
    Mar 2010
    Възраст
    44
    Моят случай няма нищо общо с твоя,имам документ,съобщения,телефон и т.н.Пратката е там,всички знаят,няма недоразумения.Просто човека си изключва телефона и не му пука.

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от koki Покажи мнения
    Никога и в никакъв случай не изпращайте стока на лицето Пламен Минков Деков,телефон 0889585284,от Козлодуй,по простата причина че няма да си я вземе.Ей така понеже му е кеф си поръчва и после не отива да си вземе пратката.Сигурно психиатрите имат обяснение за такива индивиди,аз нямам.
    Ами не,не е измамник точно .
    Границата е тънка , но по-скоро е тарикат/мошенник/шопинг маниак . Да , има доста такива , които си вземат "дозата" докато поръчват , после .... проблемът е твой.
    Най-много са чистите тарикати , които не се крият - преценят те , поръчват и после ти звънят на следващия ден и ултиматствуват " Виж ко , куриерът ти е 25 лв в двете посоки , или се обади и намали наложения платеж с 25-30-35 лв или няма да докосна пратката и си вътре !"
    По-малко са мошенниците - поръчват , просто за да те разкарат от играта за кратко с конкретното изделие или да те "накажат" според техният си им болен мироглед , защото 2 дена преди това си им отказал ценовото предложение . Те са прикрити винаги и градът е ей така .
    Третите са опасни - нямат пари , сърби ги , говорят дълго и уверено по телефона , получават си някакъв оргазъм като "спечелят" покупката . Паралелно го правят и с други . И... идва пратката ама пари - йок ! и почва криенето и оправданията .
    Като Ви гледам афектираното изразяване - значи Ви е за първи път .
    Съжалявам , но Симонов го е казал -
    Цитат Публикувано от Simonov Покажи мнения
    За съжаление в условията на българския пазар, изпълнен с прошлеци и измамници, доверието между страните е невъзможно. Това е реалността.
    Само , че и навън е така , хайде да не се правим на изненадани .
    С прокънтяване на форума за някой си конкретно /с нереално име вероятно/ няма да решим казуса със собствената си непредпазливост .
    Трябва ли да отваряме отделна тема за "интелигентни/възпитани/ерудирани/благи господа" , които пък на цената на една предплатена карта и куриер в двете посоки си те ползват като донор на каквато там скъпа/ненамираема част има в машинката Ви , която им трябва .
    Ако съм аканъ търговец и животът/препитанието ми зависят от това сигурно щях да "орева орталъка" , ама аз най-често махвам с ръка ,
    викам си "Да са живи и здрави , то е ясно , че целият им живот е един декор за пред хората или тук и продължавам напред !"
    Отделно не вдявам защо ми се оплакват на 4 очи търговци от такива случки , а пред широка публика мълчат - срам ли ги е , имидж ли градят непоклатим ...
    Иначе двама от търговците открито са ми казвали , че ми е "широко около врата" защото имам хубава постоянна работа , иначе щели да ми гледат сеира и на мен , колко ще съм добър...

Виж , когато съм в позицията на купувач / 6 пъти по-често съм такъв , отколкото продавач / не си мълча често . Два пъти съм бил и брутален , ама така е трябвало просто - от прошляк келеш/търгаш до нагъл безобразен мошенник има разлика.
    Както и да е -
    конкретно :
    Ще мине всяка Ваша "продажба" по-леко ако просто :
    1. говорите и по телефона с човека - това е първото сито , несигурно но си е сито.
    2. проверите в Еконт-а има ли го , аджеба, този човек в системата им .- доста сигурно защото

• нали не вярвате , че някой ама баш сега за първи път в живота си се сеща да купува и ползва куриер.
    • забавно е телефонът да го има под друго име/имена.
    • същото но с името придружено с други телефони.
    • име има , телефон има , ама в друг град/далечен/ или в няколко града /о-о-о , да има го и това/
    • ако го има и от Еконт са благоразположени към Вас ще Ви кажат и "Малее , тоя го заливат с пратки , а той не ги взема" - това им е забранено и много малко вероятно.

3. Ако има нещо от точка 2. - пак му звъните и поставяте картите на масата - в 90% от случаите ще Ви затворят , в 10% - не , но тогава идва страшното - насреща Ви е господин тип номер 3 от гореописаните / или още по-зле - тип номер 2 / .
    Тогава просто искате парите за куриер в аванс и .... всичко приключва . Зависи колко сте податливи на сладкодумието отсреща .
    Ако се притеснявате , че ще Ви ползват като евтин донор - пращайте скъпото нещо САМО до адрес , като си поемете разликата в куриерът от офис до адрес - забавно е как възпитаните хора стават нервни и изведнъж ти отказват сделката /7-8 пъти ми се е случвало със скъпи плейъри/ . Забавно , нали ?
    Няма да коментирам сега , колко често като искам АЗ да отида на място и да ОТВОРЯ и КУПЯ нещо , без оспорване на цена , срещам или отпор или някяк си мобилният оператор се проваля като такъв точно тогава .
    Е , после ми е тъжно като гледам как техниката през седмица-две се появява в базарите през различен човек /опарен по веригата/ описана с все по-големи суперлативи , докато накрая отиде при някой , който като мен казва "Майната му , да се радват там жалките душици" .
    4. Ще Ви прозвучи странно , но - Ако наистина не познавате човека отсреща - описвайте подробно пратката и изисквайте снимки в офиса от който изпращате . Има други едни интелинтни и възпитани хора , които "барат" там на място , докато "тестват" с гръб към камерите .
    Влачат каквото им трябва - копчета , дози+игли , скъпите кабели/конектори "подарък" , а във Видин дори и крайните транзистори . После супер учтиво и благо Ви се извиняват по-телефона защо няма да вземат техниката и молят поне да си поемете куриерът наобратно . После си правете колкото искате рекламации и гледайте колкото си искате записи от камери , те нещата стават в неслучайни офиси в неслучайни дни на фирмите куриери.
    5. Абе вземайте пример от истинските търговци - те редовно си искат парите за куриер в аванс . Защото са "жилезни" , на тях "никога , ама никога" не им се случват такива неща и "оня" от Бургас си фантазира . Как не ме е срам да се излагам с такива откровения . Ама то стоките и парите са си Ваши , съответно и изборът.
    Аз/Вие сме си виновни , че затрупани със служебни задължения , бързайки и вечно нямащи време не спазваме винаги посочените горе точки .
    Удебелено повтарям , нещо , което съм посочвал като съвет преди - хора , ходете и тествайте на място ! Само Вие "пипайте" копчетата . И при нужда искайте да Ви отворят техниката - дори да не разбирате - по реакцията ще се "светнете" . Ако нямате служебна кола и командировки - съжалявам . Евтиното и хубавото са при различни хора . Или при едни и същи , но в рАзЛиЧнИ профили и телефони . Винаги !
    А най-подводни са описанията с по едно изречение. Тях най-ги харесвате . Ама сте алчни на дребно и затова после - хак да Ви е .
    И на мен хак да ми е / и е! / , докато купувах наред и разсъждавах като повечето тук . Той опитът учи по добре от такива теми .
    И наказва. Аз , специално , съм бая "наказан" от "реномирани" аудиофили , опа - грешка - търговци.
    На фона на това ще Ви успокоя с нещо - всеки втори има познат в куриерска фирма . Ако е близък / и не общак/ - питайте какво става със скъпи часовници , телефони и таблети . И защо гледат с осем очи докато "тестваш" такива неща . И пак има "факири".
    Друг е въпросът как има патки/патоци , които пращат часовници с кутийките за по Nхиляди или стотин лева до офис до поискване , при наличието на 10-ки копия и "оригинални дупликати" .
    Сигурно отмъщават на милото ....
    Те затова бързо я спряха Онази реклама с рогата ...
    Хайде оплюйте си ме спокойно сега и мен и шантавите ми обяви и карайте нататък .
    Аз ще продължа да си говоря с кеф само с 10%-те процента , които вдяват написаното от мен .
    Защото аудиото ми е хоби , а не професия с всичките й задължения да съм добър и разбираем от всеки.
    Ако някой ден ми писне - ще стане тясно за някой "търговци" , дето обичат да хапят скрито и дребнаво през профили на приятели и познати - както си му е реда , със снимки , товарителници и прочие .
    С Бисер сме коментирали на кого му стиска да пуска обяви тук - надали таксата ги "събаря" .
    Уж щях да съм кратък ..
    Карай , ако предизвиквам колики - трийте , няма проблем .
    Просто си знаем колко хора , прочели горните постове , си го мислят , ама сакън да не го кажат , че ще им наскачат ...
    Като послепис ще Ви дам линк отново към два клипа на техника , купена от двата типа търговци :
    от пишлеме пишман търгашче -

от сериозен играч на пзара -
    Посмейте се за моя сметка , не ми пречи , аз съм от глупаците , които си изкарват парите с труд ,
    плащат си всички данъци и ставки и вървят напред .
    Редактирано от hifiresearch74; 11 March 2017 в 16:23.
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    Хората музиките си менят , но нрава - не !

https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    Буки, тук го правим, ама не всеки влиза тук. Става дума като пращаш стоката, в ЕКОНТ като му напишат името в товарителницата да всветне примерно една червена лампичка и подателят да бъде предупреден че получателят е проблемен. Тоя, който ме извъртя мен- Красенцето от Оряхово, се оказа, че в тамошния офис на ЕКОНТ и тоя в Козлодуй им е писнало да се разправят с него. И да- идеята е като ти писне, за да се спасиш от 10-15-20 кинта куриерски напред- назад, да се откажеш от пратката или да свалиш на 5 лева, само и само идиотът да иде да я прибере. Да, ама с мен не позна. Върнах си ги нещата и толкова.
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ, А КОЛКО СТРУВАШ!

Ако си го беше превел на икономически български, нямаше да пишеш глупости

Превод:
    Да,да! (Двойно потвърдително отрицателно) Ще загубим 5 пратки днес! Да бе...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Членува от
    Apr 2016
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от pichaga933 Покажи мнения
    Минава, по бързата процедура даже...
    Ако си чел закон.
    Минималната сума за да осъдиш някого трябва да надвишава 49,99Лв.
    Ето за това ти казвам че няма да издържи.
    Това са кокошкарски работи.
    Най много да се направят че ще обърнат внимание и отива в кофата.
    За да се обърне внимание трябва да е системно.
    Никой полицай няма да стане за присмех с кокошкар.

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Цитат Публикувано от pichaga933 Покажи мнения
    Явно не си виждал гладен адвокат какво прави... Все тая, и на това ще имаш нещо да кажеш, та седи си пасивен в такива ситуации щом ти е по-кеф.

Има една приказка: да спориш с философ е все едно да се бориш с прасе в калта, в един момент разбираш, че на прасето му харесва...
    Виждам всякакви откачени, всеки ден, от години! В т.ч. и "гладни адвокати". Много от откачените пишат и в този форум...

Седя и чета как разни хора си намират оправдание да не предприемат действия срещу неправдите, които са им сторени, както казах всеки си избира сам дали да е пасивен, замо за да има от какво да се жалват после колко са нещастни.

Сумата от 5лв за доставка може лесно да се качи до над 50лв, ако се остави да повиси във еконтския офис повечко време + такса за унищожаване и тн... абе желание да има.

Всеки може да е прекаран/прецакан/натакован, зависи най-много от собствената му активност, което тука е менталити направо"манталитет" по български казано...

Витае една нагласа на безпомощност, че все някой друг трябва да направи нещо по въпроса щото самите ние сме безпомощни, все някой друг да ни оправи и тн.

И всички измамници се възползват точно от тая пасивна черта на обреченост на характера български, от най-малките за по 5лв, до най-големите по партиите и администрациите.

Това с лудите, да беше от години щеше да е ок, вече е от десетилетия...

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Аз съм един от най-върлите застъпници на търсенето на правата. Писал съм жалби в КЗП, КРС, КФН. Поне десетина служители са останали без работа заради мене. Напълно съм "ЗА" гоненето до дупка на всякакви измекяри "опериращи" на българския свободен пазар. За съжаление опитът ми показва, че понякога, въпреки правдата и закона, в крайна сметка възмездие няма. Реалността е такава. Такъв е материалът, въпреки всичко.

Затова от доста време вече се ориентирах към продажби в eBay. Там такива не виреят.

Радо, евала ама се чудя за к'во се "абиш"...
    Редактирано от badmadafaka; 16 March 2017 в 22:27.

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени