Резултати 1 до 14 от 14

Тема: Свързване на Carwin cls15s

Свързване на Cerwin cls15s

Купих си един такъв активен суб. На задния панел има връзка или с чинч или от стерео изводите на колоните. Въпроса е, това свързване или/или ли е, или идеята е напр. сигнала от стерео сигнала да е нещо акто "управляващ" за нивото, тъй като тизи на чинчовете не се повлиява от промяната на силата на звука от копчето за усилване.
    Редактирано от altunian; 10 March 2017 в 11:08.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Повлиява се или не в зависимост къде вътре в усилвателя е сложен потенциометъра. При мен примерно се повлиява

В такъв случай използвай мощните изходи, използвай тънък кабел.
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Т.е. ако правилно те разбирам, да вържа субуфера като пасивен? Защото, ако правилно разбирам логиката на тези "силови" фход/изходи, просто през тях врьзваш директно суба през някакви филтри, но на практика не ползваш вградения усилвател?

Не си го разбрал. Не като пасивен.

Ако ти е възможно, можеш ли да ми обясниш това с връзването през силови изходи, защото нещо ми убягва явно правилното разбиране. В упътването, което намерих за буфера в нета пише да се върже само през един от трите входа. Входовете са от стерео източник, от суб изход на многоканален усилвател или от силов изход. Но, казваш, ако се върже през силов изход, пак ще се ползва вътрешния усилвател на субуфера и няма да има разлика в работата спрямо вързване през чинчовите входове, така ли?

Горе-долу така е. След, като искаш да ползваш общото volume и RCA не се влияе от него, свържи го към "силов" източник. Настройваш си нивото на, което искаш да ти свири и след това си знаеш. А тънките кабели са ти казани за пример, понеже не са необходими дебели в случая.

Още едно уточняващо вьпросче: На суба има стерео входове и изходи за високо ниво. Но тьй като е така разположен, че ще е по-сложно да се опьнат кабели от усилвателя през суба до основните колони, си мисля да го вьржа паралелно на основните колони. Та в тази врьзка вьпроса ми е: Правилно ли е да подходя така и има ли нужда от врьзване на двата канала, при положение че баса сам по себе си е моно?
    И между другото огромна благодарност за отговорите - прекрасно е не само да имаш знания, но и да си готов да ги споделяш. Страхотни сте!!!!!

Да, свържи го паралелно, но като свикнеш със звука след седмица-две, пробвай и другия начин.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Членува от
    May 2011
    Възраст
    29
    А през стерео усилвател или ресивър слушаш?

През стерео усилвател слушам. Та... свързах го през изходите за колони. При усилване от страна на суба на макс, се чува така, както бих очаквал, но пък не позволява допълнително усилване ако напр. ми се иска баса да е по-силен (т.е. ако източника е с по-слаби баси). Все пак се изненадах че изобщо стана и най-вече, че може да се коригира усилване и честота на рязане от панела на суба.

Banned
    Членува от
    Oct 2015
    Да разбирам, че си усилил субуфъра до последно и пак не ти е достатъчно?
    Интересно, в масовият случай има бая мегдан да го усилваш и след средата на потенциометъра баса започва да доминира над останалия звук. При много субуфъри е така.
    Не знам защо при тази Вега не достига мощност, странна работа.
    А от колко херца нагоре си го пуснал да свири?
    Да не си го отрязал до 40-тина херца или някъде там?

Резнах го на средна стойност - т.е. на средата между минималната и максималната честота. Усилен на макс все още
    Ще си намеря подходящ качествен кабел по ниско ниво и ще тествам от изхода за слушалки. И ще докладвам!

Няма смисъл!

коя марка и кой модел ти е усилвателя?

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени