Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 43 от 43

Тема: 6 канала TDA7293

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Има много екстри, съраунди, дистанционно, дак, но иначе не мисля че ще е кой знае колко по-добре.
    Не става за 4 омовите боксове и да се базикам с триампинг.

Е тва ся, май е по-друго вече: http://usilvateli.com/ad/view/JVC-AX-511-5158
    И онкиото, и това, няма къде да го сложа. Масата съм я изцедил до милиметри и стандартна техника не влиза. DIY или нищо :P.

Инче, сега слушам основните ОТ на елимекс кит - тда2003 бридж и съм доволен. С китайски трафчета по 36VA на канал .

Надявам се да не изпукат тези китове (тдато) на 40 волта изправено, поради дефектна бройка, грешка в монтажа, и т.н.
    Тръгне ли, въобще не смятам да ги мисля повече, че само това ми е на главата.
    Ама... някой тр. да го прави.... Днес цъках по кутията. И има ОЩЕ. По кутията... Не знам колко вечери по 2-3 часа стана, не ги броя.

Дори суб каналите ще ги слушам макс наполовина, освен някакви изцепки ако не правя, така че не ме притеснява.
    Другите канали пък... хептен под максa
    Тр. да е преоразмерено доволно.
    Редактирано от emosms; 11 March 2017 в 00:47.

Членува от
    Nov 2008
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от emosms Покажи мнения
    Има много екстри, съраунди, дистанционно, дак, но иначе не мисля че ще е кой знае колко по-добре.
    Не става за 4 омовите боксове и да се базикам с триампинг.

Е тва ся, май е по-друго вече: http://usilvateli.com/ad/view/JVC-AX-511-5158
    И онкиото, и това, няма къде да го сложа. Масата съм я изцедил до милиметри и стандартна техника не влиза. DIY или нищо :P.

Инче, сега слушам основните ОТ на елимекс кит - тда2003 бридж и съм доволен. С китайски трафчета по 36VA на канал .

Надявам се да не изпукат тези китове (тдато) на 40 волта изправено, поради дефектна бройка, грешка в монтажа, и т.н.
    Тръгне ли, въобще не смятам да ги мисля повече, че само това ми е на главата.
    Ама... някой тр. да го прави.... Днес цъках по кутията. И има ОЩЕ. По кутията... Не знам колко вечери по 2-3 часа стана, не ги броя.

Дори суб каналите ще ги слушам макс наполовина, освен някакви изцепки ако не правя, така че не ме притеснява.
    Другите канали пък... хептен под максa
    Тр. да е преоразмерено доволно.
    Животът е изпълнен с компромиси.. на който, каквото му харесва... разгледай схемите на този ресивър - същите са като на най- големите стерео от марката. При мен в Италия, клатеха едни пластмасови говорители на Indiana line, модифицирани от мен с кухи филтри и много жица. Румънците от долният етаж, винаги викаха военна полиция. Просто разгледай схемите - нищо повече!
    "Истинската свобода е липсата на страх"

Членува от
    Nov 2008
    Възраст
    45
    https://bgaudioclub.org/showthread.p...B0%D0%BD%D0%B5
    Намерих обявата за 5 каналният ресивър с TDA
    "Истинската свобода е липсата на страх"

Без пари. Ама какво му е същото? 5 канала LM1875 и 180 вата траф.

Симпатично китче.
    - http://www.ebay.com/itm/20W-LM1875T-...AAAOSwWnFWASUd
    Ама не става много добре за суб каналите, нито може да се съчетае добре с TDA канали, при едно захранване.

Между другото... На 30-тина вата като слушам как работи един суб бокс, що да не става? Има варианти да се навържат LM1875 в паралел.
    Това би било още по-компактен и икономичен вариант.

п.с.
    Какво пречи на тези китове, да им се подменят някои керамични/електролитни кондензатори?
    Ибейските, единия от китовете е с керамичен на входа. Ако не е танталов случайно... .
    Неомонтанските, май електролитен 0.47uF.
    Взимаш от онези жълтичките кубчета от елимекса и си готов.
    Редактирано от emosms; 11 March 2017 в 23:03.

Лека полека
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Браво, Емо. Харесва ми, с матрял и инструменти всичко става

Обмислял ли си идеята вместо преден и заден панел от плексиглас, да ги направиш и тях от алуминий и след това да го полираш? Ще стане много добре.

ПП: Отклонение от темата, ако прецениш отговори ми на лично, зада не разводняваме тук. Как навиваш резбите за болтчетата? Ясно, че е метчик, но не съм наясно с вида и номерацията на резбите, съответно и какви болтчета се копуват за тях.

Полираният алуминий не е добра идея- с времето се окислява. Решението е неръждаема стомана. Полира се трудно, но остава лъскаво.
    DSC03526.jpg това е полирано на ръка. С полиршайба става огледало.

За резбите:
    021601988-big.jpg
    Първата колонка отговаря на болта, който ще се навие, а втората колонка отговаря на отвора, който трябва да се пробие за съответната резба.

Пример резба М3 пробивам със свредло 2,5мм.
    Мериш диаметъра на резбата=М3, М4, М5 и т.н., пробива сес малко по-малко свредло. Зависи и от материала в, който се навиват резбите. Алуминий пробивам по-тесни отвори за да става резбата стегната.

.....
    Кутията става много масивна и стилна! Завиждам
    Има плексигласи фабрично потъмнени (само идея). Може да се гравира, а индикациите скрити зад плексигласа. Може и да се потъмни и със спрей за стопове.

Поздрави!

Идеята за плексигласа е малко "архитектурна". Усилвателя ще стои на една маса за тв, която е по-средата на стаята. Да пропуска светлина през рафтчетата на масата.

Панела няма да е от плътен материал. Ако е цветен се усложнява, какъв точно да е цвета и пропускливостта.
    Оцветения ще пропуска малко светлина, но може да е по-добре, отколкото да се виждат карантиите с пълни детайли.

Ако избирам потъмнен материал, тр. да съобразя да е достатъчно пропусклив, за да се вижда зад него индикацията на LCD дисплей (прикачено).
    Също, да не спира сигнала към IR датчик (не съм го проверил на 100%, но мисля че плексигласа тр. да не го спира).
    Със сигурност няма да се дълбае отвор за дисплея. Само дупки за болтчета, потенциометри, енкодери, копчета.

Това ще е за контролния преамп модул, който ще е със същите габарти (или малко по-нисък). Него, като гледам, ще го почна ..... 2018 година .

Задачата леко се усложнява. В най добрия случай тр. да тествам с парчета материал, да подкарам дисплея, да видя как ще свети, панела като цвят как ще пасне с масата...
    Двата материала, на усилвателя и преампа, тр. да са еднакви. Панелите ще са 3мм сигурно.
    Редактирано от emosms; 18 March 2017 в 12:20.

Нз. ще има ли смисъл, и ще помогне ли ако се стигне до там.. Вентилационни отвори под радиаторите .
    Пет пъти мерих и мислих къде да са тапите, а на другия ден ги напрасках с грешка.
    Сега тр. да местя крачетата на усилвателя....

По усилвателя - никаква работа от последния път. Правя му масата.
    Плексигласа за панелите - намерих една софийска фирма която има материал, тр. да оправя чертежите.
    аудио мал'умник

Maлко и по този проект, който ще се движи с половин една година закъснение...
    Яко става, но един интересен ефект ми развали кефа.
    Полях плексигласовия панел, където има монтирана алуминиева планка, със спирт...
    Съответно, около изрязаните с лазер отвори, тъпия плексиглас се напука .
    Обяснявам си го с охлаждане от изпаряването (не го избърсах веднага) и освобождаване на някакви напрежения около отворите.

Както и да е, с изключение на една пукнатинка около болтчето, ще е скрито от врътките.
    НО това беше точно капката лайна, да ми развали кефа. От безкрайното напасване и дупчене, и резбички и болтчета и глупости.
    Всичко чисто ново и вече поражения .

Нов панел ще е към 5 лв, но се чудя, не трябваше ли да търся лексан.
    Засега така ще е. Докато го сглобя (ЦЯЛАТА РАБОТА тепърва предстои, досега само кутията..), може да изникнат още неща.
    Представям си, ако правя някакви по засукани като схемотехника усилватели, 6 канала. До пенсия ще го направя.
    Едва ли ще искам друг усилвател, Само да го завърша.... Може би, за друг апартамент. Нов апартамент, нов усилвател
    Имам още една кутия да правя, за преампа, и се надявам да е последната кутия, която правя !!
    аудио мал'умник

Кой цвят копче да избера за тази кутия (да си имам проблемите ) ?
    аудио мал'умник

Ееее, да и аз изгорях точно преди няколко дни с плексиглас полят с 95% етилов спирт. Същата работа - напука се жестоко защото при мен спирта беше около винтчета които държаха материала в напрежение и съответно се получиха огромни пукнатини. Наложи се да правя наново детайла. Така че не мисля че трябва да пестиш тея 5лв. не са за споменаване, бракувай го тоя панел и си прави нов, тези пукнатини ще продължат да растат и ще се покажат иззад врътките за потенциометрите.
    Иначе защо се пука от спирта - не е проблема в охлаждането, химически ако провериш в някоя таблица плексигласа не издържа на етилов спирт над 30 процента, а над 80 е фатално. Дефакто се разтваря от спирта. В случая като намокриш повърхност която е под напрежение той си намира микропукнатинка около ръба на отвора влиза в нея и разкъсва връзките с което пукнатинката се увеличава, пълни се по капилярност със спирт и така продължава нататък докато не освободи цялото напрежение. Така че първо не трябва да се мокри със спирт при никакви обстоятелства, и второ някои ги поставят в пещи за освобождаване на механичните напрежения в материала около отвори и такива неща.

Лексана прави ли така? (Поликарбонат). Ще поразтърся

По принцип, фирмата където ми режат метални детайли на лазер, отказват да работят плексиглас на лазер.
    Искат водно рязане, което е доста скъпо. Като се добави, че сам трябваше да си търся и да им нося материал, се отказах.
    Ама може би това е причината да искат водно - напреженията.
    А това за пещите не го знаех.

То и самия плексиглас е екструдиран. Здравия, от който правят яки неща (разни витрини и т.н,) е лят.
    Редактирано от emosms; 12 June 2017 в 17:40.
    аудио мал'умник

Не знам дали поликарбоната проявява такива свойства да се пука от спирт, но може да провериш, търси в гугъл polycarbonate chemical resistance. Според това което намирам има устойчивост до 96% Етанол.

Мдаа, всяка грешка се заплаща.
    Хората бяха споменали за спирта, без изрично да ги питам за това.
    • File Type: jpg spirt.JPG (36.0 KB, 49 преглеждания)
    аудио мал'умник

Цитат Публикувано от emosms Покажи мнения
    Maлко и по този проект, който ще се движи с половин една година закъснение...
    Яко става, но един интересен ефект ми развали кефа.
    Полях плексигласовия панел, където има монтирана алуминиева планка, със спирт...
    Съответно, около изрязаните с лазер отвори, тъпия плексиглас се напука .
    Обяснявам си го с охлаждане от изпаряването (не го избърсах веднага) и освобождаване на някакви напрежения около отворите.

Както и да е, с изключение на една пукнатинка около болтчето, ще е скрито от врътките.
    НО това беше точно капката лайна, да ми развали кефа. От безкрайното напасване и дупчене, и резбички и болтчета и глупости.
    Всичко чисто ново и вече поражения .

Нов панел ще е към 5 лв, но се чудя, не трябваше ли да търся лексан.
    Засега така ще е. Докато го сглобя (ЦЯЛАТА РАБОТА тепърва предстои, досега само кутията..), може да изникнат още неща.
    Представям си, ако правя някакви по засукани като схемотехника усилватели, 6 канала. До пенсия ще го направя.
    Едва ли ще искам друг усилвател, Само да го завърша.... Може би, за друг апартамент. Нов апартамент, нов усилвател
    Имам още една кутия да правя, за преампа, и се надявам да е последната кутия, която правя !!
    Много добра концепция.
    Браво.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени