Резултати 1 до 3 от 3

Тема: Автоматичен "standby" на мощен трансформатор

Автоматичен "standby" на мощен трансформатор

Здравейте
    Заех се да направя устройство което да конвертира небалансиран аудио сигнал в балансиран .
    Оказа се че трансформатора е по-голям от кутията и се налага да бъде във външна кутия като адаптер.

Преди да спомена за вариантите които измислих само да спомена - трансформатора без товар има консумация 10mA

Имам няколко варианта и не знам кой е правилен .
    Това е най-лесен :
    Без никакви ключове които да прекъсват първичната намотка - и трансформатора винаги е включен към мрежовото напрежение . Но не знам дали е добре постоянно да е включен към мрежата.

Втори вариант:
    Изходното напрежение е 2х15 V = които отиват в кутията ( на устройството ) с 5 жилен проводник - 2-те жила са свързани към ключ в кутията и се връщат към прекъсване на първичната намотка на трансформатора .НО така няма ли да вкарва смущения от мрежата в проводниците на вторичната намотка ?
    И така платките които обработват аудио сигнала да правят проблем при слушане на музика ?

Забелязах следното - когато включа адаптера на телефона в контакта - но не съм свързал телефона => никаква консумация . Когато включа да зареждам телефона - тогава има консумация .

Може ли да се измисли това и за захранващ трансформатор ?
    Редактирано от MadBoy; 5 March 2017 в 07:47.
    Ямбол

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Къде е аудио сигнала в тази работа?

Зарядното на телефона ти има малък ток на празен ход. Трансформаторът има по-голям. Замени го с тороид и ще има по-малък.
    Standbay е режим на очакване, а не на празен ход. Изясни какво ти е нужно.

10 милиампера е нищожен ток на ПХ за мрежов трансформатор и не е никакъв проблем тоя траф да си стои постоянно включен към мрежата. Определено най-добрия вариант е това. Още повече че тези 10 милиампера са почти изцяло реактивен ток т.е. нищо няма да плащаш за това. Естествено е добре в първичната да има стопяем предпазител ако нещо стане с трафа да прекъсне веригата преди да си се подпалил. Разхождане на 220 волта паралелно с вторичното напрежение за мен е неприемливо най-вече от гледна точка на сигурността. Няма смисъл да изпадаш в такива дивотии. Десетки адаптери на модеми, колонки, принтери, монитори и други остават да работят на ПХ когато изключиш устройството. Единствения недостатък е, че ако в помещението в което го ползваш има хлебарки то вероятно те ще се натъпчат вътре заради отделяната топлина (както става с микровълновите). Но едва ли ще го ползваш в кухнята

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени