Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 30

Тема: bgAudioTrade.com - сайт за купи / продай обяви за аудио техника

bgAudioTrade.com - сайт за купи / продай обяви за аудио техника

Здравейте,

Позволих си отделя малко време да направя сайт за обяви за аудио техника, Hi-Fi, Hi-End и т.н. защото лично на мен Olx и Базара не ми допадат, няма достатъчно категории и удобство. Сайта има още за изпипване, ако имате препоръки и забележки - пишете!

www.bgAudioTrade.com

Публикуването в сайта е напълно безплатно.

Заповядайте!

Редактирано от imarkov; 17 February 2017 в 12:39.
    Current setup : DENON DCD 1500 MKII | TOSHIBA SR-F330 | MISSION CYRUS TWO 06 | KEF CORELLI

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Николай Николов's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    28
    Супер изглежда, бих добавил да има категория за говорители само, тъй като те са основата за DIY озвучителни тела. Или цял раздел за всички части по едно направи-сам озвучително тяло.

Цитат Публикувано от Николай Николов Покажи мнения
    Супер изглежда, бих добавил да има категория за говорители само, тъй като те са основата за DIY озвучителни тела. Или цял раздел за всички части по едно направи-сам озвучително тяло.
    Например DIY Speakers с подкатегории Tweeters / Midbass speakers / Bass speakers / Crossovers / Box /

тогава трябва да има и DIY / amplifiers / DAC ...
    Current setup : DENON DCD 1500 MKII | TOSHIBA SR-F330 | MISSION CYRUS TWO 06 | KEF CORELLI

A Lone Rider galinvayov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    38
    Най-вече е необходима кадърна администрация която да се справи с некоректните, и продавачи, и купувачи.
    — Мислим да реализираме и "Тайната вечеря".
    — А, да реализирате "Тайната вечеря"?“ Вече не се казва "Да скова кочина", вече се казва "Да реализирам кочина!"

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    37
    Една препоръка и от мен.
    "Свържи се за цена" не е изобщо коректно спрямо купувачите. Трябва да е задължително обявяване на цена.

Цитат Публикувано от iwoto Покажи мнения
    Една препоръка и от мен.
    "Свържи се за цена" не е изобщо коректно спрямо купувачите. Трябва да е задължително обявяване на цена.
    За съжаление продавачите, които искат да скрият цената слагат например 1 лв. или 5 лв. и цената пак не е актуална, а отделно обърква търсачката и сортирането по цена.

Цитат Публикувано от galinvayov Покажи мнения
    Най-вече е необходима кадърна администрация която да се справи с некоректните, и продавачи, и купувачи.
    Ще се постарая.

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    60
    Цитат Публикувано от imarkov Покажи мнения
    За съжаление продавачите, които искат да скрият цената слагат например 1 лв. или 5 лв. и цената пак не е актуална, а отделно обърква търсачката и сортирането по цена.
    Лесно е. При некоректна цена, купувача докладва и се спира достъпа на продавача до сайта.

Задължете търговците да декларират цена и да стоят твърдо зад нея.
    Ако някои от тях искат да свалят, просто да напишат "Възможен коментар на цената".
    Всичко друго е глупости и вратички за злоупотреби.
    Затова ги задължете и да няма мърдане. Който шмекерува да бъде изгонен и повече да не ползва сайта.
    Това е моята препоръка.
    Иначе сайта добре е направен, браво!

Членува от
    Mar 2012
    Възраст
    42
    Еми като са сложили цена 5 лева да продават на толкова Ако не щат, значи са некоректни и да си ходят в базари продавалници .... Аман от такива!

Администратор DAY's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53
    Сайта е добър, но като се нагърбваш с администрирането, това е доста тегава работа и не става безплатно . Според мен наличието на цена е задължително, и да колегата е прав - като обяви цена 1 лев, да е задължен да продаде обявената стока на цена 1 лев, ако не иска - бан!
    ДА СЕ ПУКАТ ДУШМАНИТЕ!

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    35
    Подкрепям да са малко по-хард мерките за сигурност! На мен ми писна от реклами, измами, вариращи цени, и тн. Ограничи достъпа на китайските боклуци! Говорим за аудио техника, моля те не ги допускай тия и в този сайт! Единствения начин да гледам пазари и продавалници е с отметка "използвано" иначе просто човек си губи времето.

За конкретна(посочена) цена също давам глас!

Според мен ако направиш това което казваме с колегите и пуснеш такса 1,20 с ддс със СМС за обява ще откажеш "играчите" все пак те винаги минават тънко. Аз лично винаги ще ти ги дам, дори с удоволствие ако не ми звънят идиоти.
    Редактирано от Vankata_84; 17 February 2017 в 17:43.
    Вкъщи: Dual CV441RC, speakers: DIY visaton ke25sc, SB17NRXC35-8, SB34NRX75-6
    Други: str-de425, klipsch tangent t10
    kenwood r-se7, RFT B7186, DIY Visaton SUB W-20.39

Членува от
    Jan 2014
    Възраст
    45
    Не е лошо да има раздел и за ракове за техника и стойки за тонколони.

п.п. Относно цената, аз също поддържам мнението за обявяване на реална такава, но разбирам и желанието да се привлекат продавачи на техника.
    Та, поне докато не се "развие" сайта, това може и да не е задължително. Самите продавачи ще се усетят, че не е в тяхна полза необявяването на цена.
    Успех!

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Понамали категориите. Излишно много са. Не всеки може правилно да определи дали ОТ са букшелф или флорстенд. Някои не различават крайно стъпало или ресивър от интегриран усилвател. Едва ли ще ти се занимава да проверяваш всички обяви и да ги местиш по правилните категории.

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Можеш да сложиш и едни слушалки...

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    С подраздел за д-р Дре.
    И раздел за блутут колонки обезателно!

Членува от
    Jan 2014
    Възраст
    45
    Слушалки има, поне категория де. Все още няма нищо в нея...

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от bager Покажи мнения
    Слушалки има, поне категория де. Все още няма нищо в нея...
    Вярно..., ама нали не са ОТ-та, та други...

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    54
    Идеята да има сайт за аудио търговия е добра и аз я подкрепям.

Според мен категориите са твърде много и някои от тях се застъпват, което би затруднило търсенето.
    Въпреки това има липсващи раздели - например няма "Мрежови плейъри". Аз бих ги поставил вместо "Транспорт" в "Дигитални източници", a транспортите да отидат CD плеъйри.

Отделен раздел "Хорни" също идва в повече и много хора ще се объркат. Аз лично не мога да направя ясна разлика между "Букшелф" и "Мини".

Например DIY Speakers с подкатегории Tweeters / Midbass speakers / Bass speakers / Crossovers / Box /
    DIY Speakers аз лично разбирам като тонколони, които някой си е направил сам, а не като високоговорители-компоненти.
    Според мен в "Услуги и Ремонти може да се добави "Високоговорители".

Цитат Публикувано от rutcho Покажи мнения
    Според мен в "Услуги и Ремонти може да се добави "Високоговорители".
    А според мен трябва да се организира по друг начин.
    Трябва да има отделен раздел DIY компоненти. Вътре в него два подраздела, един за материали за тонколони, а в другия компоненти за другите типове електроника.
    Отделно двете секции за мини и макси системи да се обединят. Стига им един раздел и може да се назове нещо от порядъка на рак системи или цялостни системи.

Идеята е страхотна!
    Бих препоръчал:
    -ако може да се избегнат такива обяви с необходимите правила, бърза и безкомпромисна реакция за спазването им. Например: https://www.olx.bg/ad/prodovam-plazm...o-ID6vj1R.html
    -система за рейтинг, ама не такава дето с две мнения или само едно да изписва за потребителя 100%
    -изискване за подробна и точна информация. Например тази обява: https://bazar.bg/обява-17257698/тонк...ст-23262-88
    -изискване за снимки показващи работата на устройствата или пък клипове.
    -задължитело раздел за неработещи продукти

Още много може да се напише, но най-важното е да има ред и да не се допускат разни хулигани, а такива много бързо ще се навъдят ако им се позволи. А хубавият сайт ще заприлича на селски битак.
    Успех!

achodemo's Avatar
    Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    41
    Браво за труда и успех в начинанието, защото наистина има нужда от такъв магазин . Аз също препоръчвам да има рейтинг система и строги правила , които биха привлекли серизни продавачи и даващи някаква сигурност и удоволствие от пазаруването на купувачите .

Поздрави !

Подкрепям идеята , че за обява трябва да се плаща, но да не е за период от време. И да няма реклами. Може би и някаква версия за телефони може да се измисли по-нататък.
    Невъзможни неща няма, има недостиг на информация и липса на желание.

Свържи се за цена - премахнато.

Малко реорганизация в категориите, добавени DIY и Музика.

Моля не пишете за проблемите с работата на картата, ще бъдат оправени но програмистът е в отпуска до понеделник.

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    54
    Така е по-добре и по-пригледно.
    Категориите обаче нарастнаха с две.
    Предлагам тунерите да се обединят и да се преместят в "Аналогови източници"
    Ресивърите пък могат да отидат в "Усилватели".
    Така ще си останат 9 основни категории.
    Разделът "Музика" е отлично хрумване!

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени