Страница 11 от 11 ПърваПърва ... 7 8 9 10 11
Резултати 251 до 274 от 274

Тема: Модване на Респром ус221

Ditronix правилно е забелязъл, че преоръчвам Hitano.

В МТ1 http://mt1components.com/elektrolitn...ice&order=DESC

В Елимекс имат и Conis но са малко по-скъпи.http://www.elimex.bg/product/112584/...m-63v-k01.html

В базара се намират и втора употреба.

Някой съфорумец може да ти предложи нещо и на Л С.

С Елимекс не бързай! Попитай ги за Хитано.

Шунтирането: керамичбият кондензатор се свързва с елекролитния в паралел. Аз ползвам на 160-250волта, защото растоянието м/у изводите е по-голямо, а изводите дълги. Запоявам ги директно под електролитите.

Поздрави!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    Цитат Публикувано от nico Покажи мнения
    Комет продават само Fujicon. Мен не ме кефят!
    Може да си поръча от интернет нипон или нещо подобно. Аз му подадох тема, където има сайтове от съфорумници за кондензатори.
    KOMET НЕ продават само FUJICON! Още повече че през тях от FARNEL може да се поръча каквото ти дойде на ум! На поносими цени и с гарантирано качество. Просто човек трябва да влезе в сайта и да поразгледа. Между другото FUJICON са едни от най-добрите кондензатори, които могат да се намерят на пазара у нас! Това е доказано. Така че проблеми с кондензаторите не виждам.
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ, А КОЛКО СТРУВАШ!

Цитат Публикувано от ditronix Покажи мнения
    KOMET НЕ продават само FUJICON! Още повече че през тях от FARNEL може да се поръча каквото ти дойде на ум! На поносими цени и с гарантирано качество. Просто човек трябва да влезе в сайта и да поразгледа. Между другото FUJICON са едни от най-добрите кондензатори, които могат да се намерят на пазара у нас! Това е доказано. Така че проблеми с кондензаторите не виждам.
    Когато ми трябвaха кондензатори 6800uf 50v отидох в магазина им и ми показаха среден "пръст". В сайта им като написах 10 000uf 63v излизат само fujiconi, но явно съм се объркал.

Ментална възраст - 2г. pazuzu's Avatar
    Членува от
    Apr 2016
    Възраст
    45
    6800uf 50v отидох в магазина им и ми показаха среден "пръст".
    Това май е > не цивилизовано < поведение.
    Този магазин има шеф.

ruskow's Avatar
    Членува от
    Sep 2013
    Възраст
    23
    Цитат Публикувано от A.Y. Покажи мнения
    Ditronix правилно е забелязъл, че преоръчвам Hitano.

В МТ1 http://mt1components.com/elektrolitn...ice&order=DESC

В Елимекс имат и Conis но са малко по-скъпи.http://www.elimex.bg/product/112584/...m-63v-k01.html

В базара се намират и втора употреба.

Някой съфорумец може да ти предложи нещо и на Л С.

С Елимекс не бързай! Попитай ги за Хитано.

Шунтирането: керамичбият кондензатор се свързва с елекролитния в паралел. Аз ползвам на 160-250волта, защото растоянието м/у изводите е по-голямо, а изводите дълги. Запоявам ги директно под електролитите.

Поздрави!
    Много добро обяснение . Кратко точно ясно . Благодаря така го разбирам .

Любомир Стоев badwolf's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    ...Между другото FUJICON са едни от най-добрите кондензатори, които могат да се намерят на пазара у нас! Това е доказано....
    Доказано от кой? Защото аз имам обратните доказателства и мога да ги снимам ако ги намеря в купчината с бракуваните електролити. За около година в едно импулсно цъфнаха като рози отгоре, а български на тяхното място си работят безпроблемно вече 5-та година май. Според мен Хитано са една идея по-зле и от Фужиконите, те си "цъфтят" даже и без да ги монтираш, справка в темата за ментата а и в нета има достатъчно примери.
    На автора на темата бих препоръчал тези: http://www.elimex.bg/product/92052/c10000m-40vkea.html
    Много вероятно е да са по-качествени от новото производство, единствено ще имат нужда от третиране с малък ток преди да се ползват тъй като са стояли доста.
    Който не пие в кръчмата, пие в аптеката... Народна мъдрост

Само, че показания е на 50V. В случая, напрежението е малко отгоре. Да не вземе точно тех да купи и да има гърмежи.

ruskow's Avatar
    Членува от
    Sep 2013
    Възраст
    23
    Снощи беше пиянска вечер и усилвателя свири от към 21:30 до 5:30-6:00 усилен докрай през 2 броя български 15-ки и вентилатора беше включен . От време на време като се сетех проверявах как е и беше почти ледено студен което е доста добре . Усещам че тва ще е идеалния усилвател за купони.

ruskow's Avatar
    Членува от
    Sep 2013
    Възраст
    23
    утре кутията пристига купувам и кондензатори и там още работи дето ми трябват и го завършвам. вечерта ще кача снимки.

ruskow's Avatar
    Членува от
    Sep 2013
    Възраст
    23
    Много жалко,но кутията се оказа малка...

Не е малка, чети Наско и ще набуташ всичко!
    Успех
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    Когато ми трябвaха кондензатори 6800uf 50v отидох в магазина им и ми показаха среден "пръст". В сайта им като написах 10 000uf 63v излизат само fujiconi, но явно съм се объркал.
    Кажи в кой магазин ти показаха средния пръст моля те! Или така искаш образно да предадеш липсата точно на 6 800uF в магазина? Влез в сайта им, има бутон "ФАРНЕЛ", гледай и купувай каквото ти дойде на ум. Само че е солено! И аз да имам магазин, такива стоки ще ги доставям само по поръчка. Колкото до качеството на FUJICON нямам намерение да споря. Интересно ми е какви са тия български електролити, които ще се поберат на мястото на китайските в импулсните захранвания? То май и заводът в Кюстендил отдавна не работи....
    Русков, STK-тата си държат на купони, карал съм много такива с един мой усилвател, че го и пържех с колони 4 Ома

Кажи в кой магазин ти показаха средния пръст моля те! Или така искаш образно да предадеш липсата точно на 6 800uF в магазина? Влез в сайта им, има бутон "ФАРНЕЛ", гледай и купувай каквото ти дойде на ум. Само че е солено! И аз да имам магазин, такива стоки ще ги доставям само по поръчка.
    Защо се закачаш??? Не са на ниво тези. Солено ли? Няма проблем, но тогава защо да поръчвам от тях? Ще поръчам от нета директно. Да. Не ми харесват fujiconite. Не съм нито професионален електротехник, нито съм търговец, но съм ползвал такива кондензатори за поправка на два монитора и разни други неща. За мониторите в рамките на 6 месеца станаха от горе като 5.45. След смяна с дубилиер няма ядове вече втора година и даже ти пиша през същия монитор. Ако е оффтопик да отиде в кофата.

Защо се закачаш??? Не са на ниво тези. Солено ли? Няма проблем, но тогава защо да поръчвам от тях? Ще поръчам от нета директно. Да. Не ми харесват fujiconite. Не съм нито професионален електротехник, нито съм търговец, но съм ползвал такива кондензатори за поправка на два монитора и разни други неща. За мониторите в рамките на 6 месеца станаха от горе като 5.45. След смяна с дубилиер няма ядове вече втора година и даже ти пиша през същия монитор. Ако е оффтопик да отиде в кофата.
    Fujicon дали стават или не, не искам да споря.
    За Farnel: солената цена върви и с гаранция за качество и произход. Да наистина в ebay има много по-евтини варианти, но и шанса за ментета нараства!

За кондензатори има и в TME http://www.tme.eu/bg/details/hc1j109...in-85c/samwha/ могат да се поръчат от представители в БГ.

...............

За кутията: предполагам трафа идва висок. В такъв случай пробвай страничен монтаж. Иначе ще се наложи рязане на кутията.

Окончателният монтаж за мен е много бавен и трудоемък процес.

С малко креативност всичко е възможно!

П.п. ако е възможно малко повече снимков материал.

Поздрави!

Защо не дадеш всички размери на кутия и компоненти? Така шанса някой да успее да ти помогне да ги сместиш е много по-голям.

ruskow's Avatar
    Членува от
    Sep 2013
    Възраст
    23
    Кажи в кой магазин ти показаха средния пръст моля те! Или така искаш образно да предадеш липсата точно на 6 800uF в магазина? Влез в сайта им, има бутон "ФАРНЕЛ", гледай и купувай каквото ти дойде на ум. Само че е солено! И аз да имам магазин, такива стоки ще ги доставям само по поръчка. Колкото до качеството на FUJICON нямам намерение да споря. Интересно ми е какви са тия български електролити, които ще се поберат на мястото на китайските в импулсните захранвания? То май и заводът в Кюстендил отдавна не работи....
    Русков, STK-тата си държат на купони, карал съм много такива с един мой усилвател, че го и пържех с колони 4 Ома
    Може ли да свири усилен почти докрай с 4 омови колони казвай да пускам Амфитоните че отдавна ме чепърка да ги надъня яката

ruskow's Avatar
    Членува от
    Sep 2013
    Възраст
    23
    Fujicon дали стават или не, не искам да споря.
    За Farnel: солената цена върви и с гаранция за качество и произход. Да наистина в ebay има много по-евтини варианти, но и шанса за ментета нараства!

За кондензатори има и в TME http://www.tme.eu/bg/details/hc1j109...in-85c/samwha/ могат да се поръчат от представители в БГ.

...............

За кутията: предполагам трафа идва висок. В такъв случай пробвай страничен монтаж. Иначе ще се наложи рязане на кутията.

Окончателният монтаж за мен е много бавен и трудоемък процес.

С малко креативност всичко е възможно!

П.п. ако е възможно малко повече снимков материал.

Поздрави!
    Колега снимки ще кача довечера. Трафа не е прекалено висок а кутията не е достатъчно дълга и широка за трафа и охладителя на усилвателя пък да не говорим за платка с грец и филтрови и други екстри.....

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    Ами сложи ги тия АМФИТОНИ и карай полека-лека. На 50%, виж как се държат, после вдигни малко и така. STK 050 са 50W/8 Ома, карал съм ги часове с колони 4 Ома! Радиаторът се обдухваше с един български вентилатор 80 или 100 мм.- ползваха се по т.н. компютри на ИЗОТ. Лятото се затопляше малко, зиме оставаше студен. Е, да, моите STK-та си бяха оригинални, ама според мен това твоето щом още не си го опукал си е добро. Но според мен ако ще правиш усилвател за такива изцепки, хвани примерно една ЕКСЕЛА Про.

ruskow's Avatar
    Членува от
    Sep 2013
    Възраст
    23
    Ами сложи ги тия АМФИТОНИ и карай полека-лека. На 50%, виж как се държат, после вдигни малко и така. STK 050 са 50W/8 Ома, карал съм ги часове с колони 4 Ома! Радиаторът се обдухваше с един български вентилатор 80 или 100 мм.- ползваха се по т.н. компютри на ИЗОТ. Лятото се затопляше малко, зиме оставаше студен. Е, да, моите STK-та си бяха оригинални, ама според мен това твоето щом още не си го опукал си е добро. Но според мен ако ще правиш усилвател за такива изцепки, хвани примерно една ЕКСЕЛА Про.
    От къде да си е закупя тази ЕКСЕЛА слушал съм доста за тях.Иначе в момента с пуснат вентилатор може да си свири усилен докрай с дни без да има проблеми и постоянно е студен . П.С не съм го изключвал вече 5-ти ден постояннно си свири.

Нарадвай се на STK-то, и когато го изгориш, тогава Excelata. Намират се платки, но се изисква малко опит.

Платки питай Любчо: https://bgaudioclub.org/member.php?1730-Lyubcho_88

Или Радев: https://bgaudioclub.org/member.php?465-radev

Кит PRO Excela беше 75лв. за един канал. Трябва да се налепят.

Може и някой друг да има.

Преди Милен Петров продаваше налепени платки https://bgaudioclub.org/member.php?11009-milen-petrov

П.п. за кутията пробвай да завъртиш платката вертикално или изкарай радиатора отвън.

Винаги има как!

Поздрави!

ruskow's Avatar
    Членува от
    Sep 2013
    Възраст
    23
    Нарадвай се на STK-то, и когато го изгориш, тогава Excelata. Намират се платки, но се изисква малко опит.

Платки питай Любчо: https://bgaudioclub.org/member.php?1730-Lyubcho_88

Или Радев: https://bgaudioclub.org/member.php?465-radev

Кит PRO Excela беше 75лв. за един канал. Трябва да се налепят.

Може и някой друг да има.

Преди Милен Петров продаваше налепени платки https://bgaudioclub.org/member.php?11009-milen-petrov

П.п. за кутията пробвай да завъртиш платката вертикално или изкарай радиатора отвън.

Винаги има как!

Поздрави!
    За кутията най вероятно ще сложа платката от дясната страна ще махна капака и ще го заменя с охладител това е единствения начин да се побере.

Цитат Публикувано от ruskow Покажи мнения
    Усилвателя вече е с TDA2050 старите крайни ги изхвърлих захранващото си остана 2х18V 2 броя филтрови по 10000микрофарада разликата в звука (по слух) е огромна добавил съм и по големи радиатора за охлаждането смятам темата за приключена благодаря на всички за отговорите !
    п.с следва проект с респром студио 3 донесоха ми го в безобразно състояни тонкоректора и предусилвателя ги няма одеве му добавих няколко спойки и свирна (вързал съм сигнала директно към крайните) мисля да му слагам кит предусилвател с тонкоректор от елимекс за да добие вид а и да си изпълни мощността крайните транзистори са му KD503 очаквам още съвети идеи за модване на тази класика да не отварям нова тема
    Привет колега искам да модна ус221 с ТДА 2050 би ли споделил как става това.Благодаря

Цитат Публикувано от biskataaa Покажи мнения
    Привет колега искам да модна ус221 с ТДА 2050 би ли споделил как става това.Благодаря
    Привет!

Според мен най-добре махни всичко. Остави само трафа.

Имал съм проблеми с тонкоректора.
    Ето темата за TDA2050/LM1875 (аналози са).https://bgaudioclub.org/showthread.p...авършен

Платката може да стане доста компактна.

За филтриращи кондензатори-2х10 000uF ще стигнат.

Останалото е креативност и малко сръчност.
    В кутията има достатъчно място.

Поздрави!

ruskow's Avatar
    Членува от
    Sep 2013
    Възраст
    23
    Цитат Публикувано от biskataaa Покажи мнения
    Най-лесно като махнеш крайните и на тяхно място си сложиш готов кит иначе трябва да преправяш платките и е доста занимавка а резултата не си заслужава труда

Страница 11 от 11 ПърваПърва ... 7 8 9 10 11

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени