Страница 2 от 15 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 12 ... ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 370

Тема: Моят проект-Усилвател Excela

Направи една снимка на трафа. С омметр виж каде е най-голямото съпротивление-някаде 150-500ома.
    За ексеката е необходим траф със средна точка. Т.е. трябва да има две симетрични напрежения спрямо една точка.

Трафове втора употреба се намират на добри цени.
    За проба и аз мога да ти предоставя траф, но за сериозно аудио не става.

Търси нещо поне 300 - 400 вата.

Не веднъш е писанано, че един усилвател е добър, колкото е добро захранването!
    Наблегни на мощен траф и повече филтриращи кондензатори ( без значение дали ще са повече бройки с малак капацитет или обратното- малко, но с голям капацитет. Всичко е според възможностите.

Поздрави!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Дори 2х13.5 да е, няма да стане.
    За проект "две малки ексели" трафът трябва да е между 2х20 и 30V!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Ето няколко предложения от мен:
    На Ш-образните магнитопроводи им няма нищо, а са по-евтини от ториидалните.

Предложените трафчета са с оглед цена.
    Напреженията са подбрани, така че филтриращите кондензатори да са 63v.

http://www.skrap.org/products/view/7922

http://www.skrap.org/products/view/9094

http://www.skrap.org/products/view/9028

Поздрави!

Членува от
    Nov 2016
    Възраст
    20
    Мерси за съветите. Ще си поръчам един от тези и ще си закупя кондензатори. А кутия от какво става ,че аз ги гледах в Интернет обаче са към 40лв по-големите и ми се вижда много. От старите видеота дали ще стане? И също какви кабели и жакове трябва да си закупя? Аз имам от тези които са 2ните и се водят за аудио бяха по 2-3лв метъра.Иначе за трафчето мисля че е много малко аз просто исках да пусна да видя дали ще тръгнат платките ,но ще си закупя траф какъвто трябва. A.Y. следя тоята тема с интерес и усилвателя ти става много готин и ти пожелавам дълго да го слушаш.
    Поздрави!

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk
    Редактирано от K.Radev; 31 January 2017 в 08:34.
    Кристиян Радев-Кико

Кутията я съобрази с радиатора имай в предвид, че Екселата топли и трябва да е добре вентилирана.

Разходи се по битаците може да излезе нещо. Гледай да вземеш възможно най-тежкото. Така може да се сдобиеш и с траф и кондензатори.

Поразпитай съучениците за някой стар усилвател или касетен дек, залежаващи по таваните.
    Питай и по сервизите за електроника.
    .........

За сигнални кабели ползвам едни със силиконова обвивка, медни отвътре и с плътна ширмовка (не са от Елимекс). 2лв./м.

За всичко останало купувам медни проводници от местна железария.

Тук има доста неща на сносна цена.

Поинтересувай се къде и какви магазини за електроника има в Бургас.

Поздрави!

(когато влизаш от телефона най-отдолу има едно "Full Site" цъкаш на него и излиза пълната версия).

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Радев, ти като закупчик говориш, все едно че контейнери с трафове ще закупуваш.

Аз ти предлагам да си намериш кутия с широчина 43 см. В нея ще има много място. Няма да ти бръмчат стъпалата и ще се охлаждат добре. След една година ще ти дойде на ум да смениш усилвателя вътре или да добавиш нещо и няма да започваш пак от нулата.

Тъй като в момента нямаш нито трансформатор, нито кутия, можеш да потърсиш стар или повреден усилвател. Там трансформаторът и охладителите са монтирани надеждно, има входни и изходни терминали. Трансформатор отделно струва около 30 лева, а стар усилвател - 30-40. Остава да изринеш електрониката и да поместиш твоята. Ще спестиш пари и усилия. Отпред го оформяш с твой преден панел.

Много високи напрежения!!!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Членува от
    Nov 2016
    Възраст
    20
    Здравейте!Дойдоха ви днес всички елементи за платките и утре мисля да ги запоя. Да попитам за големите транзистори ,които са на радиаторите как да процедирам? Първо да ги запоя на платките и тогава на радиаторите или преди да съм ги запоил на платките да ги монтирам на радиаторите?
    Поздрави!
    Кристиян Радев-Кико

Първо на радиаторите!

Слагаш транзисторите на платката, без да ги запояваш, след което бележиш центровете на радиатора-пробиваш, навиваш резба и готово.

На транзисторите отвора е 3,5мм, центъра с 3,5мм, пробиваш радиатора с 2,5мм и навиваш резба М3.

Монтираш по един краен на рамо. Пускаш през лампа на първичната на трафа и настройваш тока на покой. Когато всичко е наред монтираш останалите транзистори и отново настройваш режимите.

Двата канала се настройват отделно.

Преди включване провери всички връзки и спойки!
    ........

Ще стане!

Поздрави!

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от A.Y. Покажи мнения
    Двата канала се настройват отделно.
    И се пускат отделно.

Членува от
    Nov 2016
    Възраст
    20
    Здравейте! Направих болтчетата. Да ви попитам между транзисторите и радиатора нужно ли е да слагам термопаста когато имам подложки?
    Кристиян Радев-Кико

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Да.

Членува от
    Nov 2016
    Възраст
    20
    Здравейте! Не съм писал скоро ,но все пак не съм се отказал просто покрай училището и не ми остава време.Платките са напълно налепени остана да си взема траф,кутия и кондензатори. Да ви попитам понеже гледам ,че се продават кутии от усилватели на който платката на предусилвателя стои тоест с корекциите. Мога ли да ползвам корекциите и да свържа към тях моите платки за крайно стъпало?И ако става има ли смисъл?
    Поздрави!
    Кристиян Радев-Кико

DIY Audio Lover Мариан Кирилов Тасков's Avatar
    Членува от
    Nov 2009
    Възраст
    26
    Здравей, при Бодан има много свестни кутии, даже на някой им седят трафовете.
    В повечето случай не е проблем да се свържат тонкорекциите към стъпалата който правиш. Ще искат донагаждане, но това трябва да се уточни като се види за какво иде реч. Даже доста колеги са го правили и смятам ще ти помогнат със съвети.

Гледай кутията да не ти е тясна, да се събере всичко и да работиш спокойно. Избирай по функционалност, не по красота. Поне според мен.

Поздрави!
    Мариан Крилов Тасков
    SONY CDP- XE210 + PCM2704 DIY Audio DAC => UHER Stereo Mix 500=> DIY "The Black Pearl" + DIY Excela Mono Block => Kenwood LS -65 + DIY JBL Sub.

Относно тонкотекциите: то за моженето може!

На първо време ти препоръчвам да послушаш 1-2 седмици без корекции, малко е странно, но щом свикнеш, няма връщане.

Може и да си направиш бутон "директ" т.е. да прескачаш тонкорекциите.

Експериментирай! Важното е на твб да ти харесва.
    Цецп (bodan) предлага цели усилватели, на цени за части. Имат траф и кондензатори и кутии. (Само идея).

П.п с Мариян сме писали рдновременно.

Поздрави!
    Редактирано от A.Y.; 28 March 2017 в 00:00.

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    39
    ...И си избирай някой усилвател с малко дупки по предния панел

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от K.Radev Покажи мнения
    Мога ли да ползвам корекциите и да свържа към тях моите платки за крайно стъпало?И ако става има ли смисъл?
    Можеш, но първо трябва да се запознаеш със сервизното описание на конкретния модел, после трябва да профилактираш превключватели и потенциометри, защото те са чест източник на дефекти. И най-вече е много добре да ги шунтираш с direct бутон.

Ако предния панел ти е много надупчен върху него можеш да сложиш нов по твой дизайн. Избягвай да го завиваш с болтове.

Членува от
    Nov 2016
    Възраст
    20
    Здравейте! Днеска има раздвижване по проекта взех си траф,кутия и кондензатори. Трафа е 2х29волта 300вата sony TA-F210. Сега следва да наместя всичко. И да попитам бихте ли ми дали идея за охлаждане. Мисля да сложа 2 вентилатора който да включвам чрез копче на предния панел.
    Поздрави!

Кристиян Радев-Кико

milen petrov's Avatar
    Членува от
    Oct 2013
    Възраст
    41
    Този траф не е повече от 180вата и ако радиаторите са поне 8см високи няма да има нужда от принудително охлаждане.
    При усилване над 2х50вата на 4 ома изходно трафа ще кляка и ще грее.
    Толкоз е сонито от което е трафа.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Изкарай радиаторите отстрани да се охлаждат сами.

DIY Audio Lover Мариан Кирилов Тасков's Avatar
    Членува от
    Nov 2009
    Възраст
    26
    Или на задния панел един до друг. Ще остане място и за терминалите. И кутията няма да стане по- широка. Другият вариант е да перфорираш дъното както и капака. Така пак ще осигуриш конвекция.
    Мариан Крилов Тасков
    SONY CDP- XE210 + PCM2704 DIY Audio DAC => UHER Stereo Mix 500=> DIY "The Black Pearl" + DIY Excela Mono Block => Kenwood LS -65 + DIY JBL Sub.

Членува от
    Nov 2016
    Възраст
    20
    Идеята за перфорация ми харесва ,но с какво да го перфорирам. Иначе предпочитам всичко да си е в кутията и да не изкарвам радиаторите одвън ,но ще помисля още кой ще е най-удачния вариант.
    Кристиян Радев-Кико

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    37

...

Цитат Публикувано от K.Radev Покажи мнения
    Идеята за перфорация ми харесва ,но с какво да го перфорирам. Иначе предпочитам всичко да си е в кутията и да не изкарвам радиаторите одвън ,но ще помисля още кой ще е най-удачния вариант.
    Принтираш си предварително нарисувано шаблонче с "центърчета", лепиш с тиксо за кутията, после с центъра точковаш, дупки ( най-добре с колонна бормашина ), после фаски с по-голямо свредло и си готов. Мога да пусна тук кутии правени от мен преди 10 и повече години за да придобиеш представа за какво говоря.

Членува от
    Nov 2016
    Възраст
    20
    Ами ако може пускай. Всякакви идеи ще са ми от полза☺малко по-късно ще пусна снимка как си го представям да си изкажете мнението дали е удачен вариант.

Кристиян Радев-Кико

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Най-добре се перфорира с лазер. Кръгли, квадратни, всякакви дупки.

Страница 2 от 15 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 12 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени