Страница 15 от 15 ПърваПърва ... 5 11 12 13 14 15
Резултати 351 до 362 от 362

Тема: Моят проект-Усилвател Excela

Членува от
    Nov 2016
    Възраст
    18
    На един лист си свалих измерванията между Б-Е и Б-К на двете платки.
    Имам разлика на транзистора Q9 при него на прехода Б-Е имам 570мВ ,а при другата 250мВ също и при Б-К имам 27,1В ,а пир работещата 28,5В.
    При Q10 също имам разлика Б-Е-567мВ при здравата 435мВ ,а Б-К-47,9В при здравата 54,4В.
    При другите транзистори Q5,Q4,Q2 при Б-Е няма разлика ,но при Б-К имам разлика от 3-4волта.
    На Биасния транзистор Б-Е-1В при работещата 6В ,Б-К-600мВ при работещата 22В.
    Редактирано от K.Radev; 15 July 2017 в 13:02.
    Кристиян Радев-Кико

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

milen petrov's Avatar
    Членува от
    Oct 2013
    Възраст
    39
    Виж офсета да не си поразиш колонките....
    Измерил си и се виждат проблемите,останалото е лесно.

Ако намалиш малко R16 от 1.5к на 1-1.2к дали няма да си дойдат нещата на място?

Поздрави!

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    62
    Цитат Публикувано от K.Radev Покажи мнения
    На един лист си свалих измерванията между Б-Е и Б-К на двете платки.
    Имам разлика на транзистора Q9 при него на прехода Б-Е имам 570мВ ,а при другата 250мВ също и при Б-К имам 27,1В ,а пир работещата 28,5В.
    При Q10 също имам разлика Б-Е-567мВ при здравата 435мВ ,а Б-К-47,9В при здравата 54,4В.
    При другите транзистори Q5,Q4,Q2 при Б-Е няма разлика ,но при Б-К имам разлика от 3-4волта.
    На Биасния транзистор Б-Е-1В при работещата 6В ,Б-К-600мВ при работещата 22В.
    Що ли си мисля, че мериш много странни стойности ? Напрежението Б-Е на всеки нормално работещ транзистор трябва да е към 550-600mV-какви са тези 6V на работещата и 1V на неработещата ? Или бъркаш изводите ? Слагай моля те и запетаи в изреченията си, защото не са много ясни!На Биасния транзистор Б-Е-1В, при работещата 6В ,Б-К-600мВ, при работещата 22В.Така ли трябва да се чете ?
    На Биасния транзистор Б-Е при работещата 0.6В ,Б-К-при работещата 2.2-2.6В.- ТАКА БИ ТРЯБВАЛО ДА БЪДЕ ! Всякакви други стойности са ненормални, или измерени погрешно, хайде да уточним нещата ! Биасния транзистор е Q6, все пак !
    Редактирано от rope; 15 July 2017 в 18:51.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    39
    Що ли си мисля, че момчето мери с уредче за 10лв. с изхабена батерия.
    The difference between genius and stupidity is that genius has its limits.

muggs's Avatar
    Членува от
    Feb 2015
    Възраст
    37
    @K.Radev
    На тази снимка U1.jpg си свалил тримера за офсета, той ли е прекъснал и с него ли се опитваш да настроиш тока на покой?
    Направи снимка на платката и маркирай всички изгорели елементи, който си подменил. С какво +-VDC захранваш платката?
    Според дадените напрежения от теб и двете платки са ти дефектни или не мериш там където трябва. На Q9 и Q10 между Б-К трябва да имаш положително или отрицателно напрежение с около 2 волта по-ниско от захранващото. Всички измервания се правят при замасен вход и отворен изход.

Членува от
    Nov 2016
    Възраст
    18
    Да уредчето ми е подарък и май е такова ,но за батерията не знам.
    Явно съм объркал изводите на Биасния транзистор.
    Значи прехода Б-Е нормално при транзисторите трябва да е 550-600мВ.
    Да Q6 е явно при измерването нещо съм объркал ,но толкова изписа.
    Възможно ли е тези тримери ,който вземам да са смотани. Сега погледнах на другия канал. Бях му настроил тока на покой даже го проверявах няколко пъти и проверих сега да сверя и никакъв го нямаше...И като се опитам да завъртя се получава все едно е завъртян на ляво до край и тока на покой се увеличава ще го сваля да го проверя.

На платката която изгора. При Q6 на прехода Б-Е-1волт ,Б-К-600мВолта.
    Измервам го точно както са изводите и е правилно.

Поздрави!
    Кристиян Радев-Кико

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    62
    На платката която изгора. При Q6 на прехода Б-Е-1волт ,Б-К-600мВолта.
    Не е нормално това, смени Q6 и пак премери ! Това е едната възможна причина, има още 2, но 1V Б-Е не е нормално.
    2.- неправилен , или неправилно монтиран транзистор-например вместо NPN си турил PNP, или си разменил база и емитер.
    Я дай добра снимка на Q6 и околните елементи. Как са напреженията на работещата платка.

Членува от
    Nov 2016
    Възраст
    18
    Ахх това недоглеждане....
    Реших да сваля Q6 да го проверя той е нов ,но все пак и какво да видя на белия печат KSE340 аз свалям KSE350...
    Утре ще ида да купя и ще проверя дали проблема е решен.

Поздрави!
    Кристиян Радев-Кико

Аааа ще се научиш! Ето точно затова е БЕЗЦЕННА занимавката с такива устройства и в никой случай не трябва да оставяш нещата с извинението - то си работи и така. Докато не ти се изясни и последното нещо трябва да дълбаеш, ако ще да поразиш целия усилвател, ако научиш нещо от това значи си е струвало!

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    62
    Цитат Публикувано от K.Radev Покажи мнения
    Ахх това недоглеждане....
    Реших да сваля Q6 да го проверя той е нов ,но все пак и какво да видя на белия печат KSE340 аз свалям KSE350...
    Утре ще ида да купя и ще проверя дали проблема е решен.

Поздрави!
    Утре е неделя, устискай до понеделник, с PNP няма да стане, явно съм познал, проблема е че в Комет 340 в магазина София нямат в момента, тури BF458 вместо него, или някой друг от всички NPN в корпус TO126, но изолирай от радиатора.
    Редактирано от rope; 15 July 2017 в 22:40.

Членува от
    Nov 2016
    Възраст
    18
    Днес си купих KSE340 сложих го и всичко си дойде на мястото.
    Даже настроих тока на покой и на 2те платки.
    Сега идва ред на защитата.Сложих и по-големи кондензатори С1 и С2 47мФ ,но отново при ниски нива на сигнала се включва.

Поздрави!
    Кристиян Радев-Кико

Страница 15 от 15 ПърваПърва ... 5 11 12 13 14 15

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени