Страница 3 от 7 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ПоследнаПоследна
Резултати 51 до 75 от 160

Тема: Как се слуша музика?

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Ако си спазил всичко гореспоменато - не!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Вярно е,че кабелите не се виждат и са извън полезрението. Все пак трябва малко и ред.
    А, че знам какви са, знам. Питам за, какви са ти ги продали?

Цитат Публикувано от Стефан Петров Покажи мнения
    Вярно е,че кабелите не се виждат и са извън полезрението. Все пак трябва малко и ред.
    А, че знам какви са, знам. Питам за, какви са ти ги продали?
    Честно казано не помня, защото съм го купувал този кабел преди 10 години от конрада(мисля за някакви колонки в колата), но така е останал в шкафа и скоро го намерих, а сега си вързах чрез него малките колонки към ресивъра. Главно за слушане от пц-то.

пп.картинката мен ме дразни и скоро ще го приведа в ред.

Понеже непрекъснато някой уж слуша музика и понеже музиката като такава е най-слабо спомената във форума, обяснявам бавничко "Какво означава да слушаш музика?"

Съгласен на 99%, само за алкохола против, дори и малки количества.
    Малко или много променя възприятията, и то в различна посока при различните индивиди.
    Слушането на музика е ритуал. Както храненето.
    Ама сомелиер от всеки не става.

Ама Вие се и храните? Така ли? Не Ви ли мързи?

търговец/аудиофил Димитър Димитров's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    Цитат Публикувано от mblaudio Покажи мнения
    Съгласен на 99%, само за алкохола против, дори и малки количества.
    Малко или много променя възприятията, и то в различна посока при различните индивиди...
    Малко като еквилайзер или dsp процесор ще дойде.

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    Аз да обясня за жиците- ония, с прозрачната изолация. Халаминени са, още повече че са купувани от КОНРАД! Чета от тук-от там тая тема и се чудя аз ли не съм луд или някой друг не е в час??? Как се слушала музиката? Ами с уши. Който ги има. Ако оглушеем, само до музика ще ни е. В една друга тема надълго и широко се разискват заплати, заетост, кой кого лъже и какви будали са ония, дето отиват да берат ягоди в Англия. Вместо да си седнат на креслото (специално, за слушане на музика), да дръпнат завесите, за да не ги притеснява, сакън, слънчев лъч някакъв, да се звукоизолират и да си слушат музика. И после да броят колко работещи колко пенсионери издържали. За неработните дума не става, за инвалидите по болест -хич, за братята и двуцифрената им челяд не смеем да си помислим. Пък аз бунака докато приключа с трудовата си дейност общо-взето слушах музика, докато пътувам с колата. Трайно изграден навик. А бе хайде, стига.... Няма смисъл.
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ, А КОЛКО СТРУВАШ!

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    И при мен в автомобила постоянно се слуша музика, но там системата не е аудиофилска, а и не мога да приложа правилата на Тарамбуки.

ПЛЮС 100! А после имат претенции, че чували кабели! Слушат се боклуци, ама а де! Кажи им го! Те са убедени, че са супер дупер кабели!

Понеже непрекъснато някой уж слуша музика и понеже музиката като такава е най-слабо спомената във форума, обяснявам бавничко "Какво означава да слушаш музика?"

Този раздел ми се струва най-подходящ

Музика се слуша така:

Подготвяш се за слушането психически, по начин, свързан с музиката, която ще слушаш.
    Пускаш предварително усилвателя да се подгрява. 1-2 часа е препоръчително, освен ако не е винаги включен, но поне половин час!!!
    Затъмняваш леко или повече помещението за слушане.
    Изключваш GSM-ите си или ги оставяш без звук, но в друга стая!!!
    Подготвяш 1-2 плочи или диска, които ще слушаш.
    В зависимост от астрономическото време, настроението, съседите и избраната музика нагласявате подходящо усилване и слагате всички дистанционни надалеч!
    Ако няма да си сам, се наприказвате предварително, за да можете да пазите мълчание по време на слушането.
    Трезвеност, но не пълна.
    Слушането трябва да е от 40 минути до не повече от 2 часа!

Желая Ви приятно и полезно слушане!

Въпреки раздела, при наличие на много и тъп спам е желателно темата да се заключи.
    В ритуала, описан от автора на темата няма нищо лошо, ритуалът по принцип предразполага към сакралност, задълбочаване в нещо със смисъл, не случайно религиите си служат с ритуали. Аз например, когато започнах да слушам музика сериозно, 14 - 15 годишен, слушах основно преди да заспя, лягах си дори лятото с кокошките, още докато приятелите ми играеха табла пред блока. Оставях най-съкровените неща за момента преди съня, а на следната сутрин се опитвах да си спомня кое е последното, което си спомням от албума. Обикновено си пусках концептуални албуми като Operation:Mindcrime или прогресивни вакханалии като Close to the Edge. Това ми остана навик до към края на 25-те ми години и възпита в мен навика да се усамотявам с музиката, която си е занимание самотно. Всъщност слушането на музика е доста антисоциална дейност, предразполага към уединение, самодостатъчност, самозабравяне.......не особено добри личностни характеристики от гледна точка на съвременния конформизъм.....Към автора на темата.... този ритуал само за музика ли се отнася или за всякаква форма на аранжирани звуци..защото какъв е смисълът да изпълниш всичко това, ако слушаш дует Ритон или цял живот Ейси Диси някой бе споменал, че слуашал Астонишинг на ДТ дълго време, защо бе джанъм си причиняваш това почти трагичен за тяхното ниво албум!

Абсолютно не!
    Изчакай следващата тема по въпроса
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Цитат Публикувано от Stavrogin Покажи мнения
    .Към автора на темата.... този ритуал само за музика ли се отнася или за всякаква форма на аранжирани звуци..защото какъв е смисълът да изпълниш всичко това, ако слушаш дует Ритон или цял живот Ейси Диси някой бе споменал, че слуашал Астонишинг на ДТ дълго време, защо бе джанъм си причиняваш това почти трагичен за тяхното ниво албум!
    Ми, Тарамбуката надали има предвид слушането на Ритон и чалга във всичките й разновидности ...
    Иначе споделям мнението ти, макар че е хубаво понякога човек да слуша музика и с любим човек. Жена ми отвреме на време сяда до мен и се кефи, но това не е много често...Понякога съм следен с неприрязън, като ме види със слушалки на главата
    Не знам, ама има нещо в това, че мъжете се задълбават повече в това занимание..може някой да отвори друга тема за WAF

Цитат Публикувано от Стефан Петров Покажи мнения
    Ама Вие се и храните? Така ли? Не Ви ли мързи?
    Тези рЕторични въпроси е препоръчително да ги отправяте към ближните си!
    Някой ви е ядосал, нещо ви убива или стиска? Не мога да разбера хапливостта ви?
    Сдържам се, макЪр че ми се иска да отговоря доста по-различно; нямам предупреждения до сега.

Тарамбуки, извинявай за спама, но в този случай, може да се каже - гледа, но не вижда; слуша, но не чува.

Цитат Публикувано от mblaudio Покажи мнения
    Тези рЕторични въпроси е препоръчително да ги отправяте към ближните си!
    Някой ви е ядосал, нещо ви убива или стиска? Не мога да разбера хапливостта ви?
    Сдържам се, макЪр че ми се иска да отговоря доста по-различно; нямам предупреждения до сега.

Тарамбуки, извинявай за спама, но в този случай, може да се каже - гледа, но не вижда; слуша, но не чува.
    Ти не му се връзвай, явно има чести забежки към парцуцата

Повечето от мъжките занимания (хобита) са егоистични,
    въпреки "нуждата" от споделяне и "одобряване" от ... някого.
    Колкото повече се задълбава човек, относно система и качество,
    толкова повече иска да остане насаме с любимите си интерпретатори.
    Тук пиша за целенасочено слушане на Музика *!
    (макар че темата е обща и се включва и фоновото слушане).
    Освен всичко, конкретни слушатели имат съвсем различни виждания,
    дори когато се слуша целенасочено : непременно искат да кажат веднага
    по време на слушането разни ... хм неща, което НИКАК не помага !
    Подобно като да ръкопляскаш по време на пиеса на Концерт,
    да не говоря за приказване, макар и за музиката .

* Този който няма време за това, нека си слуша фоново, като иска .

П.П. Предполагам, че МОЖЕ да се слуша и "Ритон и чалга" целенасочено,
    но ценностната система на този тип потребители е ... нека я нарека различна !

Не може Симоне, не може! Както и не може да се конструира ламбен усилвател, но това е друга тема...

Все пак се радвам, че стигнахте до едната основна теза.
    Ясно е, че не може да се забрани на човек да слуша фоново. Но то е съвсем друга работа.
    Преди около година имаше тема, който не го мързи да я намери, "...търся слушалки със силен бас!". Поредната.
    След като му обясниха на човека, че отворените по-малко изморяват, последва "ама в офиса ще ме чуват".
    Е, колко време ще ги слушаш - амиииии 7-8 часа!
    И вместо да се намерят поне няколко човека да го нахокат, а най-близкия до него да му отвърти два шамара, наште съфорумци взеха да му предлагат едни от други по-благи слушалки...
    Та!
    Няма как човек, набичил нещо там и боядисващ с латекс през една стая, да влиза тук да спори, и да се кара колко била широка сцената и той как я бил разширил с три пинги (нямал пари за повече)
    Няма как докато си набичил нещо в слушалките, на път от Черни връх към Мургашица, да си мислиш как ще влезеш във форума и ще им кажеш ти има ли значение кабела или няма, и ти къв скъп го вадиш!
    Няма как докато слушаш Цеца през три стаи, седнал в тоалетната и на 3 рикии, да твърдиш, че Пионер е по-добър От Сони и Аркам...
    И т.н., и т.н.
    Виждате и как накрая аналоги си призна, че не слуша музика, а разни звуци, изобщо сейбъл-мейбъл!

И накрая за всеобща радост се вижда, че все пак има и хора, наистина слушащи музика!
    Нямалибили време! Ако обичаш музиката, имаш и време. Както някои имат време за рикии
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    За това и ви казах...слушането (целенасочено, с откъсване на мисълта и съзнанието от всичко друго) е само за много богати хора!
    Богати са тези, които имат свободно време.
    Времето е най-ценният ни ресурс! Защото е единственият, който не може да възстановим!
    (туй даже го бях написал в подписа си през първите години на Форума...)
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    Нямам нищо против ритуалите, описани от Буки. Но това изобщо не е задължително. Ето, Бис го определи с две-три думи абсолютно точно. Не съм нито музиковед, нито музикален критик, нито композитор. За да слушам музиката ритуално. За мен музиката просто ми е спътник в ежедневието. Не че и аз в някои моменти не съм гасил лампите и не съм се тръшкал в креслото без да ангажирам съзнанието си с нещо друго. Имало е и такива моменти. Но при мен са били много малко.
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ, А КОЛКО СТРУВАШ!

Aleksam78's Avatar
    Членува от
    Sep 2016
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    За това и ви казах...слушането (целенасочено, с откъсване на мисълта и съзнанието от всичко друго) е само за много богати хора!
    Времето е най-ценният ни ресурс! Защото е единственият, който не може да възстановим!
    Ами тогава да не губим време в слушане на музика
    А и с това за богатите не съм съгласен.
    Те нямат повече от 24 ч. в денонощието.
    Всичко е въпрос на приоритети.
    "Sometimes less is more"

Aleksam78's Avatar
    Членува от
    Sep 2016
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    Ами тогава да не губим време в слушане на музика
    А и с това за богатите не съм съгласен.
    Те нямат повече от 24 ч. в денонощието.
    Да не говорим, че тези богати, които познавам са в непрестанна борба с времето.
    Всичко е въпрос на приоритети.
    Редактирано от Aleksam78; 18 January 2017 в 12:05.
    "Sometimes less is more"

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    16114685_637476463121961_6120674719967640163_n.jpg

Това девойче хич не слуша музика, както трябва! Не е приготвила 2-3 плочи, а е разхвърляла небрежно половината фонотека (поне). Като гледам слуша и моно. Дано поне е подгряла достатъчно усилвателя. Осветлението в стаята също е силно. Като я гледам... май приоритета и не е музиката.

п.п. Тарамбуки, сори за спама! С добри чувства е. Исках да поразведря обстановката.

Има жени, които много се възбуждат от музиката. Явно девойката е такъв вид меломанка...

Иначе по темата. Тарамбуки е описал същността на нещата. Свръхдетайлите на описанието не са съществени, при различните хора има вариации, но принципът е един: слушането на музика е сакрален акт. Ако има хора, не познали този сакрален акт, това си е техен проблем. Поне им остава утехата, че чуват посоката на кабела и да им пожелаем, щом няма сакрален, да има поне сексуален акт - с някоя меломанка като тази от снимката. Може пък нещо да прихванат от нея.
    Редактирано от max123; 18 January 2017 в 20:09.

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    54
    Цитат Публикувано от max123 Покажи мнения
    Може пък нещо да прихванат от нея.
    Дано поне да се лекува лесно.

Съжалявам, не се сдържах!

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    Цитат Публикувано от rutcho Покажи мнения
    Дано поне да се лекува лесно.

Съжалявам, не се сдържах!
    И аз си го помислих. Обаче се сдържах.

Приглушеното осветление намирам за особено желателно, защото стимулира релаксацията и производството на алфа мозъчни вълни, както и измества фокуса от зрителните стимули. Възприемчивостта за музиката се подобрява.

До момента никой не е споменал нищо за позицията на слушане.

Цитат Публикувано от Димитър Димитров Покажи мнения
    Половин час ,,подгряване" на усилвателя дори мисля, че е много. 15-20 минути за транзисторни усилватели е достатъчно.
    Съвсем рационално мислиш.
    Редактирано от Stone; 19 January 2017 в 03:36.

"Повечето хора по-скоро биха умрели, отколкото да помислят; всъщност, те го правят." — Бъртранд Ръсел

Страница 3 от 7 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени