Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 27

Тема: Нискочестотен 10'' с приемливи висок бас и ниски среди и още за 1000 лева чифт

Нискочестотен 10'' с приемливи висок бас и ниски среди и още за 1000 лева чифт

Нова година, нов старт на системата ми, време е за версия 2.0 .
    Тук ще се разисква третата стъпка (първа - дак, втора - амп за ниските) от развитието на системата ми. Моля за приятелско отношение и приемливи съвети. Какви са изискванията:
    - ОТ затворен обем - налични ot.jpg
    - бюджет до 1000 лева за чифт
    - ще "свирят" до 400Hz
    Какви са желанията:
    - бърз бас като Fostex FW-208N
    - ударен бас като audio technology Flexunits
    - и третото и най-важно да свирят много добре висок бас и ниски среди - или в цифри от 200 до 400Hz.
    Коментари, препоръки, вие сте.
    Срок - 12 месеца.
    Текущите ми Morel MW-1075 10" не ги коментираме, моля. Страхотни са, но не ми пасват на музикалния вкус.
    Редактирано от Любомир Костадинов; 11 January 2017 в 12:26.
    Система 1 2016
    Във форумните правила е време да се добави пети (закон на роботиката) параграф
    А вие синьо сирене ядете ли?..Щото ако го четете..

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

И аз дълго време търсех точно такива, но така и не намерих... Дано съществува такъв говорител и да се намери някой, който да каже кой е той.
    Има такива с хубав висок бас и ниска среда, но са по-малки от 10".
    За да разбереш какво е достатъчно, първо трябва да разбереш какво е повече от достатъчно

Цитат Публикувано от Хараланов Покажи мнения
    И аз дълго време търсех точно такива, но така и не намерих... Дано съществува такъв говорител и да се намери някой, който да каже кой е той.
    Има такива с хубав висок бас и ниска среда, но са по-малки от 10".
    Нещо на 80% или по-малко да отговаря на изискването?
    Система 1 2016

Цитат Публикувано от Любомир Костадинов Покажи мнения
    Нещо на 80% или по-малко да отговаря на изискването?
    Дори и на 60% не можах да намеря Има много добри 10", но добри само до максимум 140-150Hz, оттам нагоре почват мъките и непоносимото за моите уши оцветяване.
    За да разбереш какво е достатъчно, първо трябва да разбереш какво е повече от достатъчно

Защо до 400 хз...? Горните не свирят ли до към 100?

Любопитен Vankata_84's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    32
    Хараланов да каже ама търсената плътност няма ли да е по-лесна в диаполито?
    От кога дадени 10 000лв. за техника те правят аудио специалист???

Ще е

Цитат Публикувано от emosms Покажи мнения
    Защо до 400 хз...? Горните не свирят ли до към 100?
    свирят до 345 в това помещение..при по-добро - до 320..
    Система 1 2016

Това ми се струва пълен абсурд или някаква грешка.
    Колкото и да са подоразмерени кутиите, тр. да свирят линейно поне до 150хз (без да се отчитат разни модове на помещението).

Това ми се струва пълен абсурд или някаква грешка.
    Колкото и да са подоразмерени кутиите, тр. да свирят линейно поне до 150хз (без да се отчитат разни модове на помещението).
    Такъв е проекта. С кутията е отрязано на толкова.
    Система 1 2016

Не знам кой и как ви лъже, ама изкарай ги от кутията да видиш, че пак няма никой на 300херца , смисъл те ги има на хартия, ама тембрално ги нема .
    Перед снятием корпуса следует вынуть вилку из розетки сети питания!

Analogue Source - Telefunken s 500 hi fi, Studio Tonarm Ortofon AS 212
    DAC-Musical fidelity- Integrated Amplifiers:Tube amp AMC, Perreaux- speakers: Tannoy, Spendor BC 1
    Interconnect Cables: VDH - Speaker Cables - AudioQuest

Цитат Публикувано от desso Покажи мнения
    Не знам кой и как ви лъже, ама изкарай ги от кутията да видиш, че пак няма никой на 300херца , смисъл те ги има на хартия, ама тембрално ги нема .
    +1
    Тембрално ги няма, а енергийно още по-малко.

Дори и на 60% не можах да намеря Има много добри 10", но добри само до максимум 140-150Hz, оттам нагоре почват мъките и непоносимото за моите уши оцветяване.
    Така. Понеже оцветяването бива няколко вида, ако не те затруднява изброй твоите фаворити, подходящи за затворен обем, които са добри до максимум 140-150Hz, И после към всеки добави в какво се изразява оцветяването нагоре - до ниската среда включително. Току виж някой цвят се окаже любимия ми.
    Благодаря.
    Система 1 2016

Аз за широколентовите отгоре, 8'' говорех, да не е станало объркване:
    - http://www.parts-express.com/tang-ba...river--264-894

Та тези говорители, в кутия сигурно над 40 литра, като гледам на снимката, свирели до 300 херца ??????? !!!! ????????

Аз за широколентовите отгоре, 8'' говорех, да не е станало объркване:
    - http://www.parts-express.com/tang-ba...river--264-894

Та тези говорители, в кутия сигурно над 40 литра, като гледам на снимката, свирели до 300 херца ??????? !!!! ????????
    Да бе, Емо - до 345 в момента. Не е 40 литра, не помня колко е, може би 25. Така е проекта, така най-добре се получава. Ако можеше иначе, щеше да е направено .
    Система 1 2016

Да ти имам аз проблема - недостиг на 50-55 Херца? И то не отдолу!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    51
    Дано съществува такъв говорител и да се намери някой, който да каже кой е той.
    И аз търся.
    Ако намеря, задължително ще споделя.
    Иначе басовата секция на въпросната система беше обмислена за AE Dipole 10.
    http://aespeakers.com/shop/dipole/dipole10/#prettyPhoto
    Говорителчето си има всичко необходимо - underhung магнитна система с меден цилиндър по цялата CPN и подходящи параметри за едни 30Hz@-6dB във въпросния затворен обем.
    Мембраните, които ползват обаче, според мен са стандартни профи мембрани...

Ако може да попитам, какво им има на тангбанда от горната лента, защо не са пуснати да си свирят до по-ниско?
    Кутията ли тр. да се променя (неприятно) или какво?
    Още ми се губи.

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    51
    Кутията е направена по идейния проект на Supravox известан като Baffles CompensessR
    http://www.supravox.fr/kits/bafflescompenses.pdf
    Идеята е да се използвт предимствата на Оpen-Baffle - преди всичко липса на "кутиен звук" съчетани с относителна независимост по отношение отстояние от стените.
    Честотата на срез може да бъде избрана и по ниско. Всъщност оригиналната конструкция е създадена за работа без поддържащ НЧ говорител.
    Въпросната честота определих заради чувствителното нарастване на нелинейните изкривявания по-ниско от нея.

Morel имат едни 10' UW1058, които на хартия изглеждат доста добре но са по 440$, предполагам си ги гледал.
    Редактирано от liuboamzov; 12 January 2017 в 00:51.

Цитат Публикувано от rutcho Покажи мнения
    Кутията е направена по идейния проект на Supravox известан като Baffles CompensessR
    http://www.supravox.fr/kits/bafflescompenses.pdf
    Идеята е да се използвт предимствата на Оpen-Baffle - преди всичко липса на "кутиен звук" съчетани с относителна независимост по отношение отстояние от стените.
    Честотата на срез може да бъде избрана и по ниско. Всъщност оригиналната конструкция е създадена за работа без поддържащ НЧ говорител.
    Въпросната честота определих заради чувствителното нарастване на нелинейните изкривявания по-ниско от нея.
    Toва е нещо шашаво, отчасти open baffle, отчасти затворен обем с полупропусклива мембрана - апериодична конструкиця??
    Честотата отдолу е орязана с кросоувър предполагам, не вярвам конструкцията да предизвиква затихване.

Аз, с подхода "вземи отверката и клещите" първо бих ги запушил и махнал кросоувъра на горната лента .
    Манипулацията се надявам, че може да се направи лесно и няма да е необръщаема.

После да се види, в нормален затворен обем, със сублентите както са си, дали ще хареса на Любо повече. Поне за разнообразие за известно време.
    Малко с кросоувъра настройки, да се напаснат и ...

Чак след това да мисли дали да сменя суб драйверите.

А този горния морел UW1058, на картинката си изглежда като брутален суб драйвер.
    Графиката, верно че е с фина разделителна способност, но на 300хз има някаква въртележка.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Емо, отнесе се. Кросовера се ползва само за ниските, широколентовите са "отрязани" с кутията.
    Цитираният Морел не влиза в бюджета.
    Система 1 2016

Усложнява ти се задачата .
    Въобще ли не сте ги пробвали горните, в чист затворен обем?

А суба също ли е/(ще е) в затворен обем? Освен че искаш да свири до доста високо, ще трябва най-вероятно да е мега мощен.

ivos's Avatar
    Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    42
    ...Въобще ли не сте ги пробвали горните, в чист затворен обем?
    Според теб с какво, къде и колко чистия затворен обем ще бъде "по-добър" от една апериодична конструкция? В случая не говоря за "нещото" на Суправокс.

С качествата на самия си драйвер. Какъвто сложиш, така ще свири, макар и в "кутиен звук".

Eто някои предимства на апериодичните конструкции: http://diyaudioprojects.com/Technical/Aperiodic/

1. The purpose of an aperiodic design is to allow a smaller enclosure size than would normally be possible in a sealed box.
    2. If a driver is placed into a sealed box that is too small, the result will be a high Q, which will cause a peak in the lower frequency response and a high impedance peak.
    By allow air to leak from the enclosure, both the frequency response and impedance peaks are tamed. This results in clearer, better defined bass, with more amplifier power and control into the lower frequencies.
    - http://diyaudioprojects.com/Technica.../impedance.jpg

В случая имаме една не много малка кутия, и говорител, който не свири никакъв бас.. А дори и да свири, при наличието на суб лента, говорителя ще свири бас над резонансния си пик, така че единия от горните проблеми до голяма степен отпада .

Eй това си му дават:
    Thiele-Small Parameters
    Resonant Frequency (Fs)45 Hz

Optimum Cabinet Size (determined using BassBox 6 Pro High Fidelity suggestion)
    Sealed Volume1.04 ft.³ (~30L)
    Sealed F3 - 87 Hz

Като гледам, никой не предлага суб драйвер, който да свири до 400...

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени