Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 36

Тема: Малка ретро колекция

Малка ретро колекция

Здравейте. Да представя и моята малка система(засега)
    Прикачване 79763 Прикачване 79764 Прикачване 79765 Прикачване 79766 Прикачване 79767 Прикачване 79768 Прикачване 79769 Прикачване 79770 Прикачване 79771 Прикачване 79772 Прикачване 79773Прикачване 79774

Понеже съм на квартира в Лондон няма много шансове за акустична обработка или местене на колоните. Но... има някакви възможности все пак. Килим, пердета до земята, релефни тапети, на срещуполжната на пердетата стена мисля някакво текстилно пано да сложа.
    Звука засега ми харесва. Няма разбумтяване, ясни и детайлни среди и високи. Е, винаги има какво още но...едно по едно. Особено подмяна на техниката.
    А тя е: R2R AkaiGX630DB;TeacX10
    Усилвател Fisher Studio Standard CA890; Fisher Studio Standard CA 270- не е на снимката, няма място
    Касетни-2xAiwa AD-F660
    CD-Fisher Studio Standard AD 812- 16 bit-страхотен звук поне за моя вкус ама малко стерилен в сравнение с грамофона
    А само грамофона е нов-Project Essential-изцяло ръчен дори оборотите се сменят с прехвърляне на ремъка. Зхранването е извън грамофонното шаси. Доза и игличка Ortofon OM5E, мечтая си за OM2- и на тва ще му дойде времето- ама май мисля грамофона да сменя. Има и друг, няма място за него-Dual CS 505 Ortofon DN165E- неизползван през всичките тия години според първия му собственик.
    Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: DSC_2439.jpg
   Показано: 73
   Обем: 119.2 KB
   ID: 79776

RIAA-Project доста добричък за парите си.
    Букшeлф колони Infinity Modulus най доброто в системата ми- поне за мен. Kефи ме звука им.
    Subwoofer- Yamaha YST 300- мрънка си тихо долу не ми е чак толкоз нужен. Ползвам го смо когато съм "на фаза" Мислех че с тия малки колонки няма да ми стига бас.
    Слушалки Sennheiser HD 518
    И компито накрая-нов настолен Asus i7 ;саундкарта Xonar Essence STX. И дакчето забравих за него- картата по ме кефи.
    Интерконекти QED и един Van Damme Silver Plated OFC, колебая се кои да си избера за в бъдеще.
    До захранването още не съм стигнал, захранвам през разклонител Belkin Surge Master. А компа и монитора са отделно от "аудиото".
    Ми това е. Бих се радвал на съвети кое как да стане по добре, а също и предложения за по добри апарати, благодаря

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Не знам кво стана с тия снимки пускам пак

Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: DSC_2965.jpg
   Показано: 203
   Обем: 167.8 KB
   ID: 79777 Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: DSC_2895.jpg
   Показано: 183
   Обем: 124.9 KB
   ID: 79778 Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: DSC_2916.jpg
   Показано: 176
   Обем: 168.0 KB
   ID: 79779 Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: DSC_2919.jpg
   Показано: 170
   Обем: 84.2 KB
   ID: 79780Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: DSC_2920.jpg
   Показано: 169
   Обем: 68.4 KB
   ID: 79781 Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: DSC_3026.jpg
   Показано: 150
   Обем: 77.7 KB
   ID: 79782 Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: DSC_2984.jpg
   Показано: 147
   Обем: 100.5 KB
   ID: 79783 Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: DSC_2988.jpg
   Показано: 140
   Обем: 79.3 KB
   ID: 79784 Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: DSC_3018.jpg
   Показано: 146
   Обем: 104.8 KB
   ID: 79785 Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: DSC_3048.jpg
   Показано: 156
   Обем: 108.5 KB
   ID: 79786 Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: DSC_3060.jpg
   Показано: 143
   Обем: 119.4 KB
   ID: 79787 Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: DSC_3052.jpg
   Показано: 180
   Обем: 105.0 KB
   ID: 79788

Готино. Дековете ме радват. "дай единия насам" за какво са ти два еднакви

Този дунапрен под грамофона, след слухови проби ли си го сложил,
    или ... за да "поглъща вибрации" (щото е мек материал) ?
    Ако питаш мен, няма място там, а и където и да е било под техника !

Специално за касетните..това е една носталгия. Преди повече от 20 години работих по дискотеките с такъв. Девет години и не мръдна- само глави смених. Представи си къде й е душата на тая механика. Два мотора, два вала"micro grain dual capstan" и две тонролки. Работи и с метал ленти. Dolby HXpro. Регулируем bias. ADMS система за размагнитване на главите при старт. И звука е супер- можеш да разбереш превключвайки м/у източника и записаното на лентата и то на скундата. Най здравата машина която съм виждал в живота си.

Цитат Публикувано от simon Покажи мнения
    Този дунапрен под грамофона, след слухови проби ли си го сложил,
    или ... за да "поглъща вибрации" (щото е мек материал) ?
    Ако питаш мен, няма място там, а и където и да е било под техника !
    Да за да поглъща вибрации. Забелязах че без него е по зле. Като почукам върху дървенията отива право в игличката. С дунапрена почти не се отразява. Но ако знаеш подобър начин дай предложение, благодаря.
    А защо изобщо дунапрена няма място под техника. ЦД-то пък губи ума и дума като усиля яко-от суба се стряска.

Ами погледни първата си снимка:
    "Кутията" = "етажерка" = "рак" , не е мястото където да стои грамофон,
    а още повече под(във) него да "думка" суба, когато търсиш качествено звучене !
    Грамофона най-добре "звучи" когато е на твърд плот, конзолно закачен на стената.
    (това че моят е на "рак", а не на стена, е поради липса на удобна стена , но и "рака" ми е друг )

Въпросът е, когато правиш слухов тест с една и съща Музика със и без дунапрен
    (спазвайки "хигиена" - т.е. да не почукваш докато слушаш , но и на ниско ниво
    заради СЕГАШНАТА ти конструкция ), дали ти харесва повече със или без ?
    Или което е по-важно, смяташ ли че с дунапрен е по-близо до твоята "вярност" на звучене ?

Цитат Публикувано от gergik Покажи мнения
    Бих се радвал на съвети кое как да стане по добре, а също и предложения за по добри апарати, благодаря
    Почваш да четеш тук:
    http://tnt-audio.com/guide/

Прочиташ го, осмисляш го, и започваш.

Живееш в меката на аудио техниката. Възползвай се!

Членува от
    Jan 2009
    Възраст
    38
    Цитат Публикувано от nikiangel Покажи мнения
    Живееш в меката на аудио техниката. Възползвай се!
    А къде е твърдата на аудио техниката?
    PC/Marantz - Marantzи - ATC SCM11
    PC - iFi micro iDAC2 - iFi micro iCAN SE - Sony MDR-Z7
    LG V10 - Beyerdynamic T51p

Цитат Публикувано от Vanquished Покажи мнения
    Това не се учи в основното образование. Трябва си посещение на библиотеката.
    Редактирано от nikiangel; 9 January 2017 в 12:08.

Трябва си посещение на библиотеката.
    Там ли те научиха да пишеш имената на градовете с малка буква?
    А тоя "мъдрец", дето го препоръчваш, ето я първа и достатъчна простотия за AltF4:
    "Speakers don't normally deteriorate with age, in fact most improve as they loosen up."
    Май едни и същи книги сте чели.
    "And whosoever was not found written in the book of life was cast into the lake of fire."
    Hail SATAN

Членува от
    Jan 2009
    Възраст
    38
    Това не се учи в основното образование. Трябва си посещение на библиотеката.
    Вече ти го казаха, странно е да го говориш за образование, след като си сгрешил

Цитат Публикувано от bobocamaro Покажи мнения
    Там ли те научиха да пишеш имената на градовете с малка буква?
    Нещо си объркал кръжоците братчед. По литературно творчество е 3 сървъра у лево.
    Колкото до това какво са ме научили в библиотеката, бих ти обяснил но ще ми свирят нарушение.

Вече ти го казаха, странно е да го говориш за образование, след като си сгрешил
    Малко не ви е в пей грейда да ми давате наклон на кабела на кой град с каква буква да изпиша името.
    За кръжоците обясних по горе, та да не се повтарям просто си го прочети.
    Колкото до спама с който започна в темата на човека,
    хубаво е да му се извиниш.

Членува от
    Jan 2009
    Възраст
    38
    Типичен Ганьо си, какво да говори човек с такива.

Защо пак се карате?
    Герджика е вече трети случай във форума. Предните два - отиваш в Германия и почваш да събираш Ямахи. После мъчиш да ги изтъргуваш тук с печалба...
    Е, поне Герджика не продава нищо, но да отидеш във Велика Британия и да почнеш да събираш джапански пръчки...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Господа(и дами) не се карайте. Герджика чете всеки ден тоя форум а и други. Герджика трудно се доверява и решава кво да си купи. Герджика събира мнения, не се сърди на никой за негативен коментар. Да насъбрал съм джапански пръчки. Едно че е някаква носталгия а другото-еее научи се първо да караш москвич пък после скачай на порше. Всичко в живота е стълба- трабва да минеш стъпалата. Всички ние изкачваме стъпала, не скачаме направо на втория етаж.
    Тъй....за грамофона ще мислим ама нямам много варианти. И какво става когато по стената се предават вибрации. Да, имам в предвид стабилна тухлена стена ама си мисля че и там налазват вибрации. Аз все си мисля че суба не му е мястото там, макар че като местих тук-там отдолу под рака най ми хареса. А етажерката си направих от опаковка-сандък от камина. Не че е голяма работа ама шарката ми хареса. А за формата- ми стаята не позволява. Тополов шперплат. И само е шлайфано с шкурка, не е и боядисвано. Нали тука във форума толкова се отричат стъклените масички;полираните повърхности че отразявали звук. Пък половината снимки-със стъклени масички. А модела е тъй наречения "индастриъл"- тук са луднали по него. Ако можете да видите офисите на шефа( мъж с наколкостотин милиона)-сякаш демолишън бригадата току що си е отишла.
    А колкото до съветите- полезни са ми и затова съм в тоя форум, чакам още мнения.

Не им се ядосвай! Колекцията ти ми хареса! Щом, като така грамофона работи правилно и не прави проблеми, кво ти дреме, че някои бил написал нещо? Винаги ще има такива. Яд ме е, че темата малко се оспами от някои хора. Примерно от 9 пост до 16!
    Успех!
    Редактирано от Стефан Петров; 9 January 2017 в 21:21.

На стената е най-евтино при равен резултат с рак
    Само че остават вълните, предавани по въздуха...

Колкото до носталгията, защо не си в Коми?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Цитат Публикувано от Стефан Петров Покажи мнения
    Не им се ядосвай! Колекцията ти ми хареса! Щом, като така грамофона работи правилно и не прави проблеми, кво ти дреме, че някои бил написал нещо? Винаги ще има такива. Яд ме е, че темата малко се оспами от някои хора. Примерно от 9 пост до 16!
    Успех!
    Благодаря. Ми аз си следвам моя път.Чета много но накрая аз решавам кво ще е.Не се доверявам сляпо на първия срещнат "капацитет", а търся и други мнения. А за грамофома-всъщност аз го пробвах със спряна плоча- на празното в среадата на плочата спуснах игличката. Усилването беше като за 10-20 вата. И тогава взех да почуквам леко тук и там че да разбера има ли ефект тоя дунапрен-ми има и то голям.
    Иначе като слушам музика изобщо нямам проблеми че някой ще затръшне вратата. Само дето мисълта че "може би" прихваща вибрации ме дразни.

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    51
    Поздравления за правилния подход (стъпка по стъпка)!
    Колонките са симпатични. Не си показал върху какво са стъпили.
    Според мен към момента правилната стъпка е един по-добър усилвател...

Цитат Публикувано от rutcho Покажи мнения
    Поздравления за правилния подход (стъпка по стъпка)!
    Колонките са симпатични. Не си показал върху какво са стъпили.
    Според мен към момента правилната стъпка е един по-добър усилвател...

Благодаря. Специално пък твоите мнения ги чета най най внимателно. Да,усилвателя ще се сменява. Просто проучвам. Искам усилвател-два моноблока А клас, не ме интерисува как ще грее, колко ще харчи. Тонколоните са стъпили на един сравнително корав дунапрен и са наклонени-насочени надолу-да сочат "слушателското място". И суба е така. Дали съм прав-ми затва съм тук-да науча.
    А някои други пишат -чети- ми чета. А като бях тийнейджър(преди 30 год.) купувах си едни книжки. Верно някои доста наивни ама още стоят в Бащината ми къща далеееече далече в България. Като например:
    Григори Костандиев-Да послушаме музика
    Б Оризов- Хай фи касетни декове
    Джон Гарднър- Звукозаписът като творческо занимание
    М Люцканов- Физиологична акустика
    Ц Джуджев-Музикална акустика. И още някои други- Димитър Рачев, Атанас Шишков..........и още няколко подобни дузини

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    51
    Тонколоните са стъпили на един сравнително корав дунапрен и са наклонени-насочени надолу-да сочат "слушателското място". И суба е така. Дали съм прав-ми затва съм тук-да науча.
    Относно дунапрена за подложка, при озвучителните тела обяснението не е сложно.
    За да създава звуково налягане, мембраната на високоговорителя извършва възвратно-постъпатено движение спрямо неподвижна опора, каквато се явява кутията на озвучителното тяло.
    Ако искаме да излъчва само мембраната, въпросната кутия трябва да има маса, значително по-голяма от тази на мембраната + присъединения към нея въздух. Трябва да отбележим, че дори и нищожни вибрации на кутията спрямо тези на мембраната са чуваеми, поради значително по-голямата сумарна площ на стените на първата и поради характера на излъчвания от стените звук - изкривявания от всякакъв вид.
    Затова озвучителното тяло се нуждае от стабилна основа, но от друга страна не бива да предава вибрации към пода (или етажерката в твоя случай).
    Стандартно решение на проблема са спайковете, които, от една страна осигуряват отличен механичен контакт с пода, а от друга, поради малката площ на куплиране, предават минимални вибрации към него. Специално за малки озвучителни тела като твоите добра практика е освен това да им се добави маса - тежък предмет върху тях.
    Ако озвучителното тяло е стъпило върху дунапрен, проблемът с предаване на вибрации към основата е решен, но даваме на кутията голяма свобода да излъчва такива. Затова аз не бих препоръчал такова решение.
    След повторен преглед на снимките открих къде са тонколонките.
    Ако не могат да стъпят на пода, бих препоръчал качествни стенни конзоли (Konig&Meyer, Gravity), поръчват се от Thomann.
    Какво е наложило да бъдат разположени толкова високо?
    Няма ли начин да слязат едно ниво надолу (там, където в момента има магнетофонни ленти)?

Благодаря. Е е тва е проблема на тесните английски къщи. Едната колона може да слезе на местото на ролките ама ако сваля и другата на това ниво тя ще пречи на вратата да се отваря. Освен това съм и под наем, не мога да правя всевъзможни конструктивни промени по имота. Схванах идеята ти- конзолата не трябва да вибрира.За целта й трябва маса;тежина и да е "бетонирана ", демек здраво закрепена към стената за да не вибрира. Имам възможност да направя нови "конзоли" от МДФ с дебелина до 40мм; шперплат че дори и мрамор, материала не ми е проблем. И спайкове мога да си изработя каквито си искам. В случая мисля си шперплата добре ли е?. М/у другото тук във форума съм чел че се подлага дунапрен под колони. Евентуално мога и да ги потърся тия фабрични конзоли.

Благодаря. Е е тва е проблема на тесните английски къщи. Едната колона може да слезе на местото на ролките ама ако сваля и другата на това ниво тя ще пречи на вратата да се отваря. Освен това съм и под наем, не мога да правя всевъзможни конструктивни промени по имота. Схванах идеята ти- конзолата не трябва да вибрира.За целта й трябва маса;тежина и да е "бетонирана ", демек здраво закрепена към стената за да не вибрира. Имам възможност да направя нови "конзоли" от МДФ с дебелина до 40мм; шперплат че дори и мрамор, материала не ми е проблем. И спайкове мога да си изработя каквито си искам. В случая мисля си шперплата добре ли е?. М/у другото тук във форума съм чел че се подлага дунапрен под колони. Евентуално мога и да ги потърся тия фабрични конзоли.
    Голема мизерия си е в тия къщи, верно. А как си с банята? Има ли смесител
    Сложи всичко на земята и ще чуеш истинския звук на системата си ОТ -тата на стойки.

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени