Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 43

Тема: Избор на усилвател

Избор на усилвател

Здравейте. Вчера ми се повреди ресивъра (Sony STR-DE675). Включва се, но мига "Protection". Не ми се занимава да го оправям и реших да си купя нов, обаче на мен и един усилвател ще ми върши работа и реших да погледна какво има в "продавалника".

От следните модели, кой е най-добре ако се търси най-вече качество на звука:

Onkyo A-8870 Integra
    Arcam Alpha 8R
    Arcam avr250 - това е ресивър, но няма лошо ако качеството на звука е същото като на усилвателите от същата марка.
    Cambridge Audio Azur 740A
    NAD 3020

А от новите ресивъри. които се продават в Технополис например, има ли нещо до 2000лв, което ще се има качество на звука като на по-горе посочените усилватели?

Колоните ми са Sony SSMF600H. Оригинално бяха големи боклуци, но им смених компонентите вътре и говорителите за средни и високи честоти и сега са ОК.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Търсенето приключи. Купих Arcam AVR350.

Все пак някой има ли идея дали горепосоченото Onkyo ще има по-хубав звук? Не ми е проблем да взема и едно такова или някой по-горен модел.
    Редактирано от Alexx; 6 January 2017 в 10:45.

Добър избор - слушай с кеф.

Ако колоните ти позволяват, може да ги слушаш на biamping за още повече POWER (и не само) - дори и през пасивните филтри, ще имаш подобрение - може да е малко, но е безплатно! Ако не позволяват, ъпгрейда може и да е лесен, щом си ги човъркал, ще се справиш

A тъй като спомена 2000 лв (две хиляди лева) - не знам какво си правил на сонитата, ама с остатъка от парите може да ги замениш за КЛАСНИ КЛАСНИ колони и да си ъпгрейднеш звука много - запазвайки аркама
    Редактирано от mrusnailiika; 6 January 2017 в 19:01.

Благодаря. Като дойде ресивъра (от Англия), ще видя как е и може да взема и едни по-хубави колони.

Членува от
    Feb 2013
    Възраст
    38
    Този ресивър е предназначен за многоканално аудио.
    В стерео режим ще е пълна пародия.Всъщност зависи какви претенции имаш към качеството.
    Както виждаш има и хора,които си мислят,че става..
    Ако държиш да слушаш стерео ще ти трябва качествен усилвател.
    Ресивъра е за многоканално 7.1 и гледане на филми!
    Аз на моя ресивър,не зависимо,че е доста класи над този,пак ползвам пре-аут на фронтовете през крайно стъпало,за по високо качество на фронталните колони,
    камо ли да слушам музика!
    За тези пари по-добре да беше взел Cambridge 740A или NAD C355BEE

Въй маняк, страшно лице си.

Аз не съм аудиофил и ще съм доволен ако свири по-добре от старото ми Sony. Според ревюта, които четох, този Arcam е по-добър от ресивърите от ES серията на Sony, така че би трябвало да остана доволен.

Членува от
    Feb 2013
    Възраст
    38
    Не е нужно да четеш ревюта,за очевадни неща.
    Ти разполагаш с едно от най-смотаните изделия на марката,нормално е аркама да свирне по-добре.
    А дали ще надсвири ES на Сони нямам представа,а и не ми е нужно да знам.Защото както писах по горе,това са устройства за кино.
    Материал в тях има много,но все тази,направени са за многоканално аудио и видео.Ползваш потенциала на машината максимум на 30%,останалото за какво ти е?
    В същото време даваш същите пари за ресивър,който не може да догони качеството на усилвател и на половина!
    Представи си, да ти е нужна кола всеки ден да пътуваш сам без багаж Варна-София и да си купиш камион,а не лимузина!
    Той камиона е по-скъп,по тежък има климатик вдига 120,ама какво ме топли мен тази работа...
    С две думи и в двата случая-грешно изхарчени пари!

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    35
    Цитат Публикувано от Alexx Покажи мнения
    Аз не съм аудиофил и ще съм доволен ако свири по-добре от старото ми Sony. Според ревюта, които четох, този Arcam е по-добър от ресивърите от ES серията на Sony, така че би трябвало да остана доволен.
    Щом не си аудиофил и качеството те удоволетворява , значи си направил правилен избор.
    Удобството и практичността които би ти дал ресивъра са несравними с усилвател. Щото ако вземеш стерео усилвател , трябва да взимаш и дак и кабели и т.н А в аудиото всичко е много относително. Например , преди време имах над 325,сравнявах го с нисък клас ресивър денон не хванах голяма разлика. После пък купих уж супер усилвател Роксан , който пък беше за мен по-зле от нада. Сега слушам евтино JVC и съм най довелен като звук. Тъй че вярвай на собствените си уши и щом си доволен не разбърквай помията.
    Редактирано от iwoto; 10 January 2017 в 09:05.

Англичанина нещо се мотае. Преди 2 дена каза, че чакал куриер да дойде да вземе ресивъра. Може и да го е пратил вече. Та докато чакам, взех един NAD 3020 от тук. Не очаквам качество, защото предимно слушам музика от YouTube (най-вече rare synthpop, new wave & rock от 80'те години), но за сега не съм много сигурен дали свири по-добре от старото ми Sony. Басите са по-силни, но средните и високите са по-слаби, а аз най-се кефя на средните. Уж е само 2 х 20W на 8 ома, но е по-мощен от Сонито. Има някакъв проблем с входа "Phono". Пращи и не свири добре. Другите входове са ОК. Ползвам го на "Tape" в момента.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    39
    Уж е само 2 х 20W на 8 ома, но е по-мощен от Сонито.

И как го разбра това, като гледам надали си го мерил с осцилоскоп или поне пик-детектор.....
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Членува от
    Sep 2008
    Възраст
    48
    ...."Има някакъв проблем с входа "Phono". Пращи и не свири добре"...

Това е вход за грамофон с ММ доза
    Редактирано от bradata; 13 January 2017 в 12:19.
    Transport-ASUS G551JK+M2Tech HiFace Two, DAC - Wadia 521, Amplifier - Primaluna ProLouge Four ( KT88 ) , Speakers - WILSON AUDIO Sophia , Cable - Transparent MusicWave Super & Transparent MusicLink Super MM

Май и озвучителните телца трябва да сменяш ! Щом Нада не свири по добре от сонито ?

Значи е нормално на Phono да пращи и т.н. От къде да знам аз ... Реших да пробвам Phono, понеже бях чел, че това е най-качественият му вход.

Всичко е наред. Трябва му време да загрее за да свирне както трябва. Сега слушам един албум на A Flock of Seagulls и звука е меко казано перфектен. Средните и високите дойдоха и са с една идея по-добре от на Сони-то. Басите са много по-добре. Единственият проблем е, че не мога всеки път да го чакам да загрява.

За мощността - с въртока завъртян на 11 часа свири по-силно от Сони-то уселено наполовина.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    39
    За мощността - с въртока завъртян на 11 часа свири по-силно от Сони-то уселено наполовина.
    Ами да и това няма нищо общо с мощността и на двата
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Цитат Публикувано от machinow Покажи мнения
    Ами да и това няма нищо общо с мощността и на двата
    Може. Както и да е. Мощността му е предостатъчна и никога няма да ми се наложи да го усиля повече от половината.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    39
    Да, но не защото е достатъчна, а защото той наполовината вече клипва достатъчно добре и "нагоре" ще е напълно неслушаем
    Редактирано от machinow; 13 January 2017 в 14:18.

Ако го усиля повече от половината, ще ме изгонят от блока. През повечето време ще го слушам усилен на около 9 часа.

Дали има начин да се направи нещо, че да не му трябва време за загряване и това да не се отрази на качеството на звука? Примерно да се смени някой елемент? Аз от електроника не разбирам, но съм добър с поялника.

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    35
    Не го изключвай.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    За да се нормализира работата на тази стара машина са необходими доста наблюдения и измервания. Не е само до поялник.

Цитат Публикувано от iwoto Покажи мнения
    Не го изключвай.
    Това е добра идея. Все пак се надявам Arcam-a да свири още по-добре и тогава NAD-a въобще няма да ми трябва.

Много си нетърпелив и прибързваш с покупките ? Дано ти хареса ресивера, но се съмнявам !

Като пристигне ресивъра, ще пиша как е, ако някой го интересува. Дори и да свири малко по-лошо от NAD-a, ще си оставя ресивъра заради дистанционното.

NAD-a е почти без пари (малко над 200лв), така че не ме бърка да го задържа и него.

Цитат Публикувано от gggng Покажи мнения
    Много си нетърпелив и прибързваш с покупките ? Дано ти хареса ресивера, но се съмнявам !
    И аз си мисля същото. Дано не съм прав.
    NAD 3020-безбройни модификации и вариации. Този, който имам аз, Тайвански, но с визията на оригиналния, свири много приятно, за моите ушички.
    До толкова приятно, че го закачих на Epos M22, за сметка на Creek и Cambridge audio. Не претендирам за меродавност. Честно казано, NAD 3020 & Epos M22 ми харесва повече от Creek 4330MKII & Leema Xone. Звукът е по-детайлен, без да му липсва нищо. В никакъв случай не плюя Leema. Удивителни колони, за размерите си, май нямат аналог. Всичко е прекрасно, докато не се чуе 1 сек преди Epos.
    Експериментите ще продължат, само малко да се стопли, че в събота не можах да запаля

sandy's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    36
    NAD-a е почти без пари (малко над 200лв), така че не ме бърка да го задържа и него.

За тоя дърт и сериозно амортизиран модел са и прекалено много!
    Друг е въпроса, ако се търси с колекционерска цел от някой фен на марката.
    За тези пари се намират и купуват моделите на Nad вече с дистанционно управление, модели около 2000-та година....
    Лозев: "Хай-Енд-а е система от предразсъдъци, право-пропорционална на егото и обратно-пропорционална на познанията на човек,
    който желае с притежание на техника,да запълни емоционален дефицит в битието си !"

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени