Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 43 от 43

Тема: Избор на усилвател

Живко Стоянов Juviander's Avatar
    Членува от
    Oct 2008
    Възраст
    37
    Аз пък съм сигурен, че Arcama-а ще ти хареса. Имам AVR300, който е доста сходен модел. Освен че има доста качествено звучене, има и ред глезотийки, като например възможност за Bi-Amping ( ползвам го, но честно да си призная не съм правил сравнение дали има подобрение спрямо конвенционалното свързване ). Има и Direct режим, в който според производителя освен че се заобикаля предусилвателната част, се изключва и захранването към нея.
    Абе, с две думи, заслужават си тези ресийвъри на Arcam да се чуят.
    Да се има предвид, че моделите AVR200 и надолу са по-слаба ракия. Ако някой им се точи, да търси поне AVR250.
    Sent from my ТА-4100

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Arcam-a пристигна. Втора ръка е, но е като нов, без следи от употреба. Много тежък - към 16кг. Закачих го през AUX. MODE го дадох на Stereo. Още не му разбирам много, но на първо слушане свири по-добре от Сони-то и долу-горе като NAD-a, само дето басите са малко по-слаби. Като за малко над 500лв (с доставката) съм доволен.

Честито!
    Сега го разсвирвай
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

От няколко дена го слушам вече и звука му е почти 1:1 с този на Sony-то. Басите са малко по-силни, но пък средните са малко по-слабо изразени. Но може и аз да не съм го настроил добре. Той има хиляда настройки. Обаче NAD-а определено свири по-добре. Като загреее след половин час слушане, звука му е направо вълшебен. Май не трябваше да се занимавам с глупости, а да взема един по-нов NAD (с дистанционно) или отделни предусилвател и крайно стъпало на NAD, но не е късно.

Тези дни като ми остане време ще пробвам "bi-amping", но първо трябва да преработя тонколоните, че фабрично имат само една двойка входове. По чуждите форуми чета, че разликата била огромна - https://www.avforums.com/threads/any...-sound.315149/

Както и да въртиш и да я сучеш, няма да свирне като усилвателя ти nad ! Ако взимаш стъпало на над ще ти трябва и качествен пред, на над или друг, щото с тоя от ресивера пак няма да стане ! Избърза, нищо, всичко е поправимо макар и по трудният начин !

Членува от
    Feb 2013
    Възраст
    38
    Не бе пич...Трябва да вземеш ресивър поне от 3 хилки,че да свирне като усилвател за 500лв.
    и пак не е сигурно.Камо ли тези пръчки...
    Опитах се да ти обесня приятелски по рано в темата,за какво са ресивърите..,но...
    Нито усилвадтеля е цвете за мирисане,нито ресивъра е нещо особено.
    Продавай ги и двете и си вземи един продукт,но да си струва.

Ето снимка на платката в колоните. Тези платки аз съм ги слагал. Взех ги от един магазин, монтирах ги, и колоните свирнаха много по-добре. Оригинално имаха само някакви кондензатори.

От къде точно да изкарам двете двойки входове (за ниски и високи)?
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от Alexx; 25 January 2017 в 14:45.

Членува от
    Oct 2008
    Възраст
    37
    От там, от където общият входен сигнал се разделя на 2 - едната част отива към филтъра за високочестотния високоговорител, а другата към филтъра за нискочестотния високоговорител. Самата обща част преди разклонението трябва да се елиминира, т.е. да се прекъснат пистите.
    Щом задаваш подобен въпрос, по-добре потърси някой, който е наясно какво трябва да се направи, да ти го свърже. В противен случай рискуваш да си прецакаш високочестотните ( по-лекия вариант ) или усилвателя ( по-тегавия ).
    Sent from my ТА-4100

Цитат Публикувано от Juviander Покажи мнения
    От там, от където общият входен сигнал се разделя на 2 - едната част отива към филтъра за високочестотния високоговорител, а другата към филтъра за нискочестотния високоговорител. Самата обща част преди разклонението трябва да се елиминира, т.е. да се прекъснат пистите.
    Щом задаваш подобен въпрос, по-добре потърси някой, който е наясно какво трябва да се направи, да ти го свърже. В противен случай рискуваш да си прецакаш високочестотните ( по-лекия вариант ) или усилвателя ( по-тегавия ).
    Кросовъра (или както там и е името на платката) е 3-лентов. Средните и високите не вземат сигнал от едно място. Като изкарам платката, предполагам, че ще ми стане ясно какво трябва да направя.

В крайна сметка може да взема едни нови колони.

Ти твоят AVR300 биампнал ли си го?

Любомир Стоев badwolf's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    40
    Този начин на свързване се нарича Bi-Wiring, а не Bi-Amping!
    Bi-Amping е когато имаш отделни крайни стъпала (усилватели) за всеки високоговорител в ОТ - НЧ, СЧ, ВЧ и активен филтър преди тях. В този случай нямаш пасивен филтър в ОТ какъвто имаш в случая а всеки ВГ е свързан към негов си усилвател. По-просто не мога да го обясня, предполагам си ме разбрал.
    Филтрите, които имаш не са предвидени за Bi-Wiring, без рязане на пътеки или цялостното им преправяне няма да стане.

Конкретно този ресивър има възможност за bi-amping, без да се използва допълнителен усилвател. Басите се свързват към канали 1 и 2 (front left и front right), а средните и ниските - към канали 6 и 7 (които нормално се използват за задните surround колони).

Като изкарам платката трябва да прекъсна някои пътечки, така че басите да са на един вход, а средните и високите да вземат сигнал от другият вход и двата входа да не са свързани помежду си.
    Редактирано от Alexx; 25 January 2017 в 19:38.

Членува от
    Oct 2008
    Възраст
    37
    Цитат Публикувано от Alexx Покажи мнения
    Ти твоят AVR300 биампнал ли си го?
    Да.

Цитат Публикувано от badwolf Покажи мнения
    Този начин на свързване се нарича Bi-Wiring, а не Bi-Amping!
    Bi-Amping е когато имаш отделни крайни стъпала (усилватели) за всеки високоговорител в ОТ - НЧ, СЧ, ВЧ и активен филтър преди тях.
    Жив би-ампиг си е. Сигнала на канала се подава на две отделни стъпала в ресийвъра. От там всяко стъпало подава еднакъв сигнал към съответната лента на колоната - едното към високочестотната секция, другото към нискочестотната. Филтрацията на съответната лента се извършва от пасивния филтър на съответната секция.
    Би-уайъринг е подаване на сигнала от едно стъпало на усилвателя едновременно към двете секции на ОТ, но по отделни кабели. Пак си е "замостване" на двете секции, но моста е при изхода на усилвателя, вместо на входните терминали на ОТ.
    Sent from my ТА-4100

Членува от
    Oct 2008
    Възраст
    37
    Конкретно този ресивър има възможност за bi-amping, без да се използва допълнителен усилвател. Басите се свързват към канали 1 и 2 (front left и front right), а средните и ниските - към канали 6 и 7 (които нормално се използват за задните surround колони).

Като изкарам платката трябва да прекъсна някои пътечки, така че басите да са на един вход, а средните и високите да вземат сигнал от другият вход и двата входа да не са свързани помежду си.
    Опитай поне да нарисуваш схемата на филтъра и я качи тук. Това е единствения шанс да получиш някакви смислени указания от тук нататък във темата. А най-доброто решение съм го написал по-горе, в пост №33, абзац втори, изречение първо.
    Sent from my ТА-4100

А според мен нищо не пипай!
    Събирай пари за проект, или за фабрични истински...

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Членува от
    Oct 2008
    Възраст
    37
    Аз в цялата тема не разбрах какъв е източника на сигнал...носители...формати.. .? А колоните наистина изглеждат малко посредствени, но не съм ги чувал и се въздържам от коментари. Но имай предвид, че причината за твоята неудовлетвореност от звука може да се окаже и в тях. Поставянето на някакъв филтър в някакви колони си е жива стрелба в тъмното. Какво се е получило като резултат - един Господ знае. Ти си усетил някакво подобрение все пак...
    Ако не си го прочел на някое от стотиците места във форума, на които е писано, правилният подход при добавяне/замяна на филтър е да се измерят най-напред параметрите на високоговорителите и след това да се направи/модифицира филтър според конкретните параметри.
    Така че Tarambuki може и да се окаже прав за подхода.
    Sent from my ТА-4100

Любомир Стоев badwolf's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    40

В такъв случай се извинявам за поучителния пост, явно аз съм недоразбралия.

Не че не съм неудовлетворен от звука на ресивъра. Ама щом в чуждите форуми пишат, че с би-ампинг звука му се подобрява много, защо да не го пробвам. Почти безплатно е.

Аз пари имам за нови хубави колони, но първо ще видя как ще свирнат моите с би-ампинг, че не ми се харчи излишно. В момента ги слушам с NAD-a и свирят идеално по моите разбирания.

Уикенда ще сваля платките и ще ги преправя и ще видим какво ще стане.

Затова се започва със стари хубави!!!

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени