Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 52

Тема: Лампово усилвателче "Миньончо"

насочен електрон Eltehno's Avatar
    Членува от
    May 2009
    Възраст
    41

Лампово усилвателче "Миньончо"

Усилвателчето е продължение на серията ми "Мини амп". Този реших да е лампов, а не да има лампи само за украса. Всички материали и компоненти са събрани от "под масата", демек такива които ги подритвах насам-натам. Силно ниско-бюджетно творение.
    Набор трафове от радио Акорд, платка за ПП пак от някакво радио, меджик окото и то. Платката е преправена за два канала СЕ. Лампите са 6П14П и 6Н3П. Крайните са в триоден режим. Диодно изправяне на анодното напрежение, трафа не позволява ползването на кенотрон.
    Филтъра е CRCRC, очаквах да има малко брум, но за мое учудване, няма и грам такъв. Не е ползван дросел поради липса на място за такъв.
    В крайна сметка се получи едно много симпатично и сладко мини стъпалце.

20161217_225446.jpg 20161217_225455.jpg 20161217_225506.jpg 20161217_231155.jpg

Остана да му сложа гумените крачета, ... тези дни ...
    Моите творения http://eltehnoaudiodiy.blogspot.com/

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Биваше:
    - да подравниш кондензаторите отгоре. Тези по принцип са си грозни - можеше да вкараш съвременни под капака. Щеше да се изчисти визията.
    - да направиш извода за корпуса от шайбата на кондензатора скрит, с малък отвор под периферията и.
    - да избегнеш главите на болтовете върху повърхността. Тя е ефектна когато е гладка.
    - да откъснеш онова ухо, дето стърчи от капака за дуплексна касета. После шкурка и евентуално кит. Така и така си го боядисал.
    - да намажеш дъските с някакво масло. Казвам някакво, защото с всякакво щеше да е по-добре, вкл. и с олио.

Генерално по дизайна: Като смесиш много цветове, материали и форми става тюрлю-гювеч.
    Голо дърво, стъкло, алуминий, кафява ламарина - добре е поне едно да отпадне, примерно алуминият.
    Подравнявай елементите по мислени линии - вляво или вдясно, или търси симетрия. Този конкретно усилвател лесно се подрежда симетрично.
    При подредбата се ръководи от това какво се вижда отгоре, а не как ти е удобно отдолу. След като го затвориш как изглежда под капака и теб вече няма да те интересува.

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Биваше:
    - да подравниш кондензаторите отгоре. Тези по принцип са си грозни - можеше да вкараш съвременни под капака. Щеше да се изчисти визията.
    - да направиш извода за корпуса от шайбата на кондензатора скрит, с малък отвор под периферията и.
    - да избегнеш главите на болтовете върху повърхността. Тя е ефектна когато е гладка.
    - да откъснеш онова ухо, дето стърчи от капака за дуплексна касета. После шкурка и евентуално кит. Така и така си го боядисал.
    - да намажеш дъските с някакво масло. Казвам някакво, защото с всякакво щеше да е по-добре, вкл. и с олио.

Генерално по дизайна: Като смесиш много цветове, материали и форми става тюрлю-гювеч.
    Голо дърво, стъкло, алуминий, кафява ламарина - добре е поне едно да отпадне, примерно алуминият.
    Подравнявай елементите по мислени линии - вляво или вдясно, или търси симетрия. Този конкретно усилвател лесно се подрежда симетрично.
    При подредбата се ръководи от това какво се вижда отгоре, а не как ти е удобно отдолу. След като го затвориш как изглежда под капака и теб вече няма да те интересува.

Много си е добре Миньончо!
    Дървото е голо за момента. И аз съм гол през лятото.
    Байц и лак.
    Алюмина - черен мат, примерно Ден Бравен...

А ушото му е чара,
    твърдо да не се бара!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Членува от
    May 2009
    Възраст
    41
    Дървото е масив, дъб, лакирано е с безцветен лак.
    Алумина(кондерите) си е баш на мястото, връзва се с врътката и ринга около индикатора.
    Ушото е нарочно оставено, мислех да слагам там една сувенирна играчка миньон.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Е как ще се връзва матов алуминий с огледална повърхност, да предположим никел? Ако едното е основно, а другото акцент - може, ама и двата материала да са акценти бие на кич.

Членува от
    May 2009
    Възраст
    41
    Е то пък ако бяха черен мат, всичко щеше да му е "бир на таман".
    Това, че на теб не ти харесва е друга бира.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Веднъж попита за някакви насоки в дизайна, та затова го коментирам. Това, че на мен не ми харесва, не е никакъв проблем. Проблем е ако си го показал на обществото и не вадиш поука от коментарите.

Членува от
    May 2009
    Възраст
    41
    Добре.
    Макар, една птичка , пролет да не прави.
    Имам заготовки за още една бройка. Ще видим тогава каква песен ще измислите.
    Може би няма да Ви харесат крачетата, щото са гумени. Примерно.

В тези разцветки, въобще не ми харесва. Не се връзват и с дървото.
    А крачетата не пречи, че са гумени.
    И на колите, крачетата са гумени, ама си ги харесват такива и не ги сменяват с други.

Добре е дизайна бре, нищо му няма на дизайна.

Само 2 бележки:
    -На металната кутия на трафовете, това ухо. що не го рязна с дремела?
    -Дървените ъгли на страниците можеше да ги заоблиш както са заоблени ъглите на трафо кутията и страниците да ги байцнеш в нещо по-тъмно, че да тичат на кафявото.

Иначе е супер.

ПП. Окото ако си го връзвал по схемата с детекторен диод реакциите ще са му малко неадекватни. Има една схема с 1 транзистор и се представя впечатляващо.
    Редактирано от pichaga933; 4 January 2017 в 21:59.

Членува от
    May 2009
    Възраст
    41
    Бре , на един му хареса.
    Не може да бъде.
    И стига с това кафяво. Не е кафяво, боята е 3в1,там ръждопреобразувател,грунд и цвят, води се цвят меден. Има някакви частици в нея, изглежда като металик. Е , на снимките не се вижда така, ама кво да направя сега. Не съм професионален снимач.

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    62
    Готино, ама само на усилвател не прилича. Може би "Сбирщайнчо" по му пасва като име !

fancooler's Avatar
    Членува от
    Aug 2014
    Възраст
    37
    Намирам го за доста симпатично! Предвид елементите как е на звук?

Членува от
    Aug 2011
    Възраст
    58

....

Цитат Публикувано от rope Покажи мнения
    Готино, ама само на усилвател не прилича. Може би "Сбирщайнчо" по му пасва като име !
    rope , не намирам че иронията която демонстрираш е много уместна! Миньончо или " Сбирщайнчо " както ти го наричаш, колкото и неглиже да изглежда си е усилвател , и си прилича точно на усилвател. Колегата Eltehno го е написал още в първият си пост , използвани са части " от под масата ". Никъде не е написано че е амп от висок клас и покрива някакви високи показатели. Въпреки , че нищо чудно няма да е , ако се окаже че усилвателчето свири доста прилично.

Членува от
    May 2009
    Възраст
    41
    А аз бих казал, че свири не доста, а много, много прилично.

Градски, открай време ти следя активността. Искрено се кефя на проектите ти. Възхищавам ти се за това, че правиш от нищо нещо! Това контрастира с голяма част от потребителите на форума, които правят (в т.ч. и аз понякога) от нещо нищо Включвам се в темата, не за да ти давам акъл (понеже аз съм юзър а очевидно ти си криейтър = творец), а само да те окуража.

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    62
    Цитат Публикувано от Gosho mraka Покажи мнения
    rope , не намирам че иронията която демонстрираш е много уместна! Миньончо или " Сбирщайнчо " както ти го наричаш, колкото и неглиже да изглежда си е усилвател , и си прилича точно на усилвател. Колегата Eltehno го е написал още в първият си пост , използвани са части " от под масата ". Никъде не е написано че е амп от висок клас и покрива някакви високи показатели. Въпреки , че нищо чудно няма да е , ако се окаже че усилвателчето свири доста прилично.
    Гошо, темата е в рубриката "фото галерия" , следователно се предполага някакъв изглед. А иначе за свиренето-"Що е Маке- все е юнак и Що е лампа-все арно свири", нал тъй ?

Meн пък ми харесва, средна хубост, но напълно приемлива.
    А да ви е яд сега!
    Майтапя се...
    Блог: http://rabin9.blogspot.bg

Цитат от страницата: "Споделете тази страница Разкажете на всички." tiny.cc/mkc1ay
    превод bit.ly/2kLVdly

Да се потретя:
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Много си е добре Миньончо!

А ушото му е чара,
    твърдо да не се бара!
    А и слага в джоба си оторения проект...

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Да се потретя:

А и слага в джоба си оторения проект...
    Даже искам да го купя! А оторения проект май умря!
    Каква му е цената?

Справки по много широко оторения проект - 2020-а, ако сме живи де

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Оптимист

Много навременен и на място въпрос!
    Респект на всички дето се сетиха!
    Не успях да си отида и да си взема боклуците. 25 кинта струва захр. траф от Симфония. Изходници всякакви бих симулирал, но и те не са по-скъпи на свободния пазар.
    Имам предвид скрапа, който имам. Десетина изходни от радиа и ТВ, и печес захранващи.
    Кво да ви кажа - евала, за уместния бъзик!
    И на мен ми е терсене, че ще чакам до Април.
    Припиках да ми дойдат платките, и после кво...
    Пишете критики в темата ми, ще се радвам, и ще отговоря.
    Новата година ми струваше около 1300 лева, ако е до въпрос на имане.
    Въпросът е принципен.
    Ако има кой да ми даде временно захранващ от Симфония и къв да е изходник - продължавам, със снимки и документация.
    Мислех все пак да го подвържа без траф на 220 волта, 6,3 волта имам, ще трябва да смятам режими, но в момента ми е яко натоварено.
    Схемата на Симфонийката ми е готова сметната.
    Това засега.

Честно, благодаря, че се сетихте, колкото и да не ви се вярва - не се бъзикам!
    За много години!
    Редактирано от Rabin; 5 January 2017 в 22:04.
    Блог: http://rabin9.blogspot.bg

Цитат от страницата: "Споделете тази страница Разкажете на всички." tiny.cc/mkc1ay
    превод bit.ly/2kLVdly

Членува от
    May 2009
    Възраст
    41
    https://www.facebook.com/lusi.blazev/videos/1326461004082440/

Всичко що е ламба, свири арно ... ахъ.

Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема