Резултати 1 до 14 от 14

Тема: Visaton Fiesta 25

Членува от
    May 2011
    Възраст
    29

Visaton Fiesta 25

Здравейте решил съм да си правя нов чифт ОТ за системата.Гледам предимно филми но слушам и музика понякога.Решил съм ОТ да бъдат със 2х10" баси,съответно от готовите проекти това http://www.visaton.de/en/bauvorschla...a25/index.html ми хвана окото,някакви мнения и препоръки.Става ли,нестава ли,защо не става и т.н.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Любопитен Vankata_84's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    32
    Как така реши 2х10"?

Какво го изисква? Тоя проект на Визатон като повечето техни има определена идея. В случая мисля че тая колона е направена за "купони", и озвучаване там където се търси сила, мощ, и тн. Тя няма да свири леко, нежно, меко, с много детайл, и нисък бас. Тук звука ще е по-скоро агресивен. Ти това ли търсиш?

Сподели колко и за какво можеш да приготвиш, или направо целия потенциал за начинанието!
    Вкъщи: Denon poa2200, hk 980, DIY: visaton ke25sc, SB17NRXC35-8, SB34NRX75-6
    Колата: pioneer x580bt 3-way NW, sony xm-d1000p5, jbl p1020, OEM Infinity
    Други: str-de425, klipsch tangent t10, kenwood r-se7(x2), RFT B7186, DIY Visaton SUB W-20.39

Членува от
    May 2011
    Възраст
    29
    Ориентирах се към 2х10 защото се случва да закупонясваме понякога и тогава определено ми липсва сила,мощност в запас никога не е излишна.Сега съм с Hivi research Duo 5 swans за фронтални,но определено ми идват слабички,дори в кино режим,отдолу ги подпирам със съб T30.60,като той ми е пре достатъчен.Искам големи" фронтални ОТ,разбира се съм отворен и за други предложения или изменения по тези които съм избрал.Бюджет на първо време мога да извадя 1000лв за драйверите и да дам поръчка за телата.Мога да разтегля напред финансите и като продам HiVi-тата но все пак неискам да излизам от границите на разумното.Предпочитам кита да е до към 1200-1300лв,за да мога да се постарая със кутиите.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Не си ли мислил за профи комплект?

Членува от
    May 2011
    Възраст
    29
    За профи не,мислех си за Cerwin vega.Но все пак предпочитам аз да си направя нещо истинско.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Ok, направи си профи колони.

Едно предложение и от мен - купонясвайте играейки на шах, или поне бридж!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

chenka's Avatar
    Членува от
    Sep 2008
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от sas_88 Покажи мнения
    Ориентирах се към 2х10 защото се случва да закупонясваме понякога и тогава определено ми липсва сила,мощност в запас никога не е излишна.Сега съм с Hivi research Duo 5 swans за фронтални,но определено ми идват слабички,дори в кино режим,отдолу ги подпирам със съб T30.60,като той ми е пре достатъчен.Искам големи" фронтални ОТ,разбира се съм отворен и за други предложения или изменения по тези които съм избрал.Бюджет на първо време мога да извадя 1000лв за драйверите и да дам поръчка за телата.Мога да разтегля напред финансите и като продам HiVi-тата но все пак неискам да излизам от границите на разумното.Предпочитам кита да е до към 1200-1300лв,за да мога да се постарая със кутиите.
    Този кит на Visaton ще ти струва минимум около 3100- 3200 лева, т.е. надхвърля бюджета ти почти тройно.

Членува от
    May 2011
    Възраст
    29
    Смятах го и не излизаше повече от 1300лв кита.Без филтрите но тях не смятам да са оттам.Несъм каза ,че точно този кит ще правя просто исках хората които се занимават с това да предложат замяна на средите и воските с нещо друго.Или друг сходен проект.
    Редактирано от sas_88; 5 January 2017 в 20:10.

chenka's Avatar
    Членува от
    Sep 2008
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от sas_88 Покажи мнения
    Смятах го и не излизаше повече от 1300лв кита.Без филтрите но тях не смятам да са оттам.Несъм каза ,че точно този кит ще правя просто исках хората които се занимават с това да предложат замяна на средите и воските с нещо друго.Или друг сходен проект.
    Така е,аз съм в грешка,за което се извинявам.В сайта на VISATON няма цена за този кит, и се заблудих с цената на следващия комплект в списъка.

Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    34
    За така ориентиран проект по добре профи .Подобни високочестотни са АРТ 150 на еминенс среди примерно Алфа 6,8 на същата марка и някой 12,15 инчов и резултата ще е по добър или с други драйвери а инак ако промениш насочеността не ти трябват две 10-ки на мен 8-ци са ми пре достатачно.
    По добре силно и качествено отколкото слабо и некачествено.

Любопитен Vankata_84's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    32
    Два коаксиални БМС 15” и едни филтри и ще си имаш нещо много добро. Кутията тие тотал под 75 литра и си в играта.
    Вкъщи: Denon poa2200, hk 980, DIY: visaton ke25sc, SB17NRXC35-8, SB34NRX75-6
    Колата: pioneer x580bt 3-way NW, sony xm-d1000p5, jbl p1020, OEM Infinity
    Други: str-de425, klipsch tangent t10, kenwood r-se7(x2), RFT B7186, DIY Visaton SUB W-20.39

Членува от
    May 2011
    Възраст
    29
    Цитат Публикувано от niki5 Покажи мнения
    За така ориентиран проект по добре профи .Подобни високочестотни са АРТ 150 на еминенс среди примерно Алфа 6,8 на същата марка и някой 12,15 инчов и резултата ще е по добър или с други драйвери а инак ако промениш насочеността не ти трябват две 10-ки на мен 8-ци са ми пре достатачно.
    Конкретно предложение?

Членува от
    May 2011
    Възраст
    29
    Аз все пак несъм се отказал и полеко пазарувам,днес взех високите и се надявам другия месец да взема и средите,и до два месеца да взема басите и да започвам кутиите.Хорните изглеждат внушително,поне за мен.......
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени