Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 35 от 35

Тема: съраунд 15.1+ реалистично 3д озвучаване

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Сега, ако искаш някои идеи, кое и как да реализираш бързо и гъвкаво, при това относително близко с твоята концепция, можеш и кар-аудио усилватели да ползваш (примерно,4бр. 4 канални), които работят на 12 волта и ще ти е много по-лесно със слънчевите батерии...
    Има и 8 канални решения на усилватели.

Избери си някое, което да те устройва като цена и възможности и да коментираме плюсовете и минусите в твоят случай, по-конкретно.
    https://www.google.bg/webhp?sourceid...el%20amplifier
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    От посочените линкове в алиекспрес само онзи в клас Д има шанс да свърши работа за конкретното приложение.
    Благодаря L.K. много полезен съвет. намерих го същия за 14$.

Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    Сега, ако искаш някои идеи, кое и как да реализираш бързо и гъвкаво, при това относително близко с твоята концепция, можеш и кар-аудио усилватели да ползваш (примерно,4бр. 4 канални), които работят на 12 волта и ще ти е много по-лесно със слънчевите батерии...
    Има и 8 канални решения на усилватели.

Избери си някое, което да те устройва като цена и възможности и да коментираме плюсовете и минусите в твоят случай, по-конкретно.
    https://www.google.bg/webhp?sourceid...el%20amplifier
    Благодаря ти за предложението. Но ние тези солари ги използваме за осветление и други по важни нужди. Имаме си 220v с които е желателно за захраним звука, затова се отказах от car amp. Или ще продължа да събирам още няколко стари многоканални усилвателя или ще поръчвам за 200$ 16 платки от китайците или ще се надявам в ebay да изскочи нещо добро. Ето примерно като това http://www.ebay.co.uk/itm/2822941880...%3AMEBIDX%3AIT

направо е перфектно и е без пари.. но е чак в щатите и доставката му е недопустимо скъпа.. Ако такова нещо се появи в ЕС ще го взема

Още една идея . За озвучителни тела може да ползваш рупорни високоговорители . Те имат висока чувствителност и с доста по-ниска мощност ( 10 и повече пъти ) може да се докара същото налягане като от нормални ОТ и другият момент ще е много добрата им локализация дори в кънтящо помещение - това ще е от ключово значение за проекта и ще спести от звукообработка . При тях има компромис с качеството , но не мисля че ще е фатално ...
    Който иска да направи нещо намира начин , който не иска - намира причини !

Не, не можещ! Нито с релета, нито с джуджета или на търкалета

Събра ли 8 хапаратурки, та да пробваш на масата в къщи? С цел да не се излагаш после?
    Или да не те бият после, дето си изхарчил едни пари?
    А да не би целта да е "...да изхарчим едни пари, че комисионни има!"? Както със санирането?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Не, не можещ! Нито с релета, нито с джуджета или на търкалета

Събра ли 8 хапаратурки, та да пробваш на масата в къщи? С цел да не се излагаш после?
    Или да не те бият после, дето си изхарчил едни пари?
    А да не би целта да е "...да изхарчим едни пари, че комисионни има!"? Както със санирането?
    ))) Не съм ги събрал още. Явно приятелю при теб преобладава чувството за хумор такъв един леко песимистичен сякаш . Аз пък не се отказвам лесно, все се намират хора които казват това не можеш онова не можеш и накрая сам си доказвам,че всичко може . Такъв въпрос мога или не мога въобще не поставям . Че може, то може, въпросът е как.
    Ако не стане от първия път ще стане от някой следващ, опира до търпение и устременост.
    Няма такива неща като комисионни, излишни са подобни предположения

Рупорни високоговорители- ами имам няколко такива, но са малко . Повечето са ми от домашно кино, но понеже 144 са доста на брой затова ще се наложи да използвам и такива от коли.. три-дву-лентови... Хубавото е,че те ще са вградени в обшивката, която е горе долу с размерите на врата на кола и стават като големи триъгълни дървени кутии(пълни със слама).

Чудя се въобще дали има някой във форума, който да има опит в озвучаването на полусферични помещения. Вероятността е свръх малка . А формата оказва огромно значение. Вече многократно се удивлявам как сферата външно абсорбира звука а вътрешно се движи по много интересен и различен начин.
    Та като го направя ( не ако а като )) ) сте добре дошли да чуете как е станало а не дали е станало )). Не изключвам възможността,че може да мина през някой неуспешен опит преди да стане )) затова и пиша тук, за да ми спестите неуспешните опити ))

Е, това с релетата е глупост. Ясно е, че нищо няма да се получи. Ама, това със Збиротока от автомобилни 2-3 лентови и всякакви други, там.... ме разби тотално!
    Тц, тц тц, леле. А иначе 16 канален звук......

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Това и е хубавото на теорията, че ти спестява някои стъпки встрани от избраната посока.

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Това и е хубавото на теорията, че ти спестява някои стъпки встрани от избраната посока.
    .
    Истина

Очевадно и моето е истина!
    Ами усвои там едни парици, другото няма значение...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени