Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 2 3 4 5 6
Резултати 126 до 142 от 142

Тема: TDA2050/TDA2051, LM1875 или LM3886 два канала. Моно с кросовър

Венцислав Симонов Simonov's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    35
    Леко отклонение. Китайска изненада:

IMGP8203.jpg

На мене ми мязат на ментета. Въперки че продавачът ги рекламираше като оригинални и на картинката изглеждаха различно

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    63
    Ako са от AliExpress отваряш диспут като изтъкваш че на снимката чиповете са били различни от тези, които си получил. Може да настояваш за пълен или частичен рефънд поради тази причина. Все пак ще бъде коректно да изтестваш единият чип. Хубавото вече е, че можеш да предявиш претенции и след като си дал оценка за сделката- след получаване на стоката. Бях си поръчал един кит от ония стабилизатори- 0-30V/2mA-3A. Първо поръчах два, харесаха ми и поръчах един и за сина ми. Да има на работа едно захранване за тестове. Дойде китчето, наситих платката, пускам тока- няма никой. С две думи- обърнати наопаки посоките на всички диоди! Без големите в изправителя, останалите- на 180 градуса. Както и да е, оправих нещата, всичко си тръгна, но направих снимки на сбърканата платка и на една от нормалните, описах случая и заявих претенция за половината сума поради неточно описание на продукта. Без никакви въпроси ми възстановиха заявената сума.
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ,А КОЛКО СТРУВАШ!

Членува от
    Feb 2012
    Възраст
    60

TDA2050/TDA2051, LM1875 или LM3886 два канала. Моно с кросовър

<<<Леко отклонение. Китайска изненада:

IMGP8203.jpg

На мене ми мязат на ментета. Въперки че продавачът ги рекламираше като оригинални и на картинката изглеждаха различно
    >>>

От наличните, които имам и горната картинка има разлика в разположението на надписите и маркировката.Но може и да работят.Неведоми са пътищата китайски!
    Редактирано от Bis; 24 March 2017 в 08:38.
    E-mail:stesys@abv.bg
    tel./fax:0359 2 8664724
    mob:0887 519959
    http://stesys.eu/

Членува от
    Nov 2008
    Възраст
    45
    Един руснак, е направил видео в ютуб и обясняваше как ги тества. Вдига захранващото напрежение на максимум, по документация и ментетата гърмят, според ментето, дупката е различна и кристала е различен. Беше изгърмял и една оригинална за да се види разликата.
    "Истинската свобода е липсата на страх"

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    35
    Цитат Публикувано от ditronix Покажи мнения
    Ako са от AliExpress отваряш диспут като изтъкваш че на снимката чиповете са били различни от тези, които си получил. Може да настояваш за пълен или частичен рефънд поради тази причина. Все пак ще бъде коректно да изтестваш единият чип. Хубавото вече е, че можеш да предявиш претенции и след като си дал оценка за сделката- след получаване на стоката. Бях си поръчал един кит от ония стабилизатори- 0-30V/2mA-3A. Първо поръчах два, харесаха ми и поръчах един и за сина ми. Да има на работа едно захранване за тестове. Дойде китчето, наситих платката, пускам тока- няма никой. С две думи- обърнати наопаки посоките на всички диоди! Без големите в изправителя, останалите- на 180 градуса. Както и да е, оправих нещата, всичко си тръгна, но направих снимки на сбърканата платка и на една от нормалните, описах случая и заявих претенция за половината сума поради неточно описание на продукта. Без никакви въпроси ми възстановиха заявената сума.
    То е ясно, че ще си искам парите. Пуснах снимката за да видят хората и да не се лъжат. Въпреки че търговецът се кълне, че са оригинални, тия са напълно различни от снимките, които са пуснали в Али-то.

Освен ако не са някакви old stock от времето, когато още имаше National Semi... Всички нови чипове са с лазерно гравирани надписи.

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    63
    Ами има и има. Китовете, за които споменах работят с китайския чарколяк. Товарих ги стабилизаторите- няма проблеми. Само електролитните кондензатори съм сменил с FUJICON. А съм вкарвал диоди и транзистори когато тук всичко беше изкупено, например имам едни 1N4148 които прекъсват ако през тях минат 15-20mA ток. IRF4905, които загряват до 60 градуса в постановка, в която оригиналните държат около 30 градуса температура. Иначе, вече съм писал няколко пъти, вкарал съм поне 500 процесора 12F683- никакъв проблем с нито един от тях! А вероятно са и много повече. Зумери 12 мм., пасивни- предпоследната поръчка беше 200 броя, дойдоха, от тях поне 30-40 броя изобщо не тръгнаха, имаше такива, които се разпаднаха в ръцете ми и за капак накрая се оказа, че на 70% поне маркировката на капачето е една, отдолу на платката- обратна. Слагам го зумера на платката-едва се чува. Другия работи. Третия се дере като гарга. Принудих се да ги тествам всичките и да ги маркирам аз, за да знам къде е +, де -, кой от всичките в крайна сметка работи. Това е. Търсим винаги евтиното, но май трябва по-добре да преценяваме нещата....
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ,А КОЛКО СТРУВАШ!

душичка златна Lyubcho_88's Avatar
    Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    28
    LM3886 2.jpg LM3886.jpg
    Втората е моя, тествал съм я и е оригинала.
    Редактирано от Lyubcho_88; 24 March 2017 в 13:42.

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    53
    Малко корекция, че не вижда добре.
    LM3886.jpg

ivos's Avatar
    Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    43
    Ето и моите LM3886 - картинка 8 от 18 (нещо не ми се получава импортването, намерете я поста):

https://bgaudioclub.org/showthread.p...l=1#post213063

Също са с бял печат, а не лазерно гравирани. Със сигурност са оригинални, защото ги поръчах като 5 броя безплатни мостри от Нешънал.

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    35
    Възможно ли е да са минали на лазерно гравиране след като ги купиха TI? Това ми дава надежда, че тия чипове може и да са оригинални.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    48
    Тука едни в изолиран корпус...
    LM3886.jpg
    Ще потърся и в металния.
    Истината е една, и тя е, че ... няма една истина!

Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.

Членува от
    Nov 2008
    Възраст
    45
    Тези, ще са от най оригинаните - произведени в Япония.

The device code should be the National Semi logo followed by 6 digits: die factory code (1 letter); assembly factory code (1 letter); date code (2 digits); die run code (2 letters).
    eg: PM41AV means the silicone wafer was made in China in a batch designated 'AV', the body in Malaysia in 2004. JM88AP means the wafer was made in Japan in a batch designated 'AP' and the body in Malaysia in 2008.
    "Истинската свобода е липсата на страх"

Ментална възраст - 2г. pazuzu's Avatar
    Членува от
    Apr 2016
    Възраст
    43
    Цитат Публикувано от Simonov Покажи мнения
    Леко отклонение. Китайска изненада:

IMGP8203.jpg

Не разбирам кое тук е ментето.
    Всичко си е наред няма менте.
    Това си е по добрия вариант за мен,
    Работя с точно същите и си покриват всичко.
    Споко > пробвай ще се убедиш че не са ментета.
    ......................................................................................

Вожда Бромдън win95's Avatar
    Членува от
    Jun 2011
    Възраст
    22
    Ако на някой са му останали две излишни голи платки за LM3886,съм готов да му ги взема.

Любопитен Vankata_84's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    32
    Пиши телефон утре да ти се обадя да се разберем до петък да ти ги дам. При мен концепцията и времето не позволяват да има проект
    Вкъщи: Denon poa2200, hk 980, DIY: visaton ke25sc, SB17NRXC35-8, SB34NRX75-6
    Колата: pioneer x580bt 3-way NW, sony xm-d1000p5, jbl p1020, OEM Infinity
    Други: str-de425, klipsch tangent t10, kenwood r-se7(x2), RFT B7186, DIY Visaton SUB W-20.39

Вожда Бромдън win95's Avatar
    Членува от
    Jun 2011
    Възраст
    22
    Коя е актуалната схема,по която са проектирани платките?Предполагам тази от пост #36?

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    35

Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 2 3 4 5 6

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •