Резултати 1 до 24 от 24

Тема: По-нисък клас Kef Cresta 2, звучат по-добрe от MS Mezzo 2 захранвани от Sony TA-F319R

Членува от
    Jan 2009
    Възраст
    34

По-нисък клас Kef Cresta 2, звучат по-добрe от MS Mezzo 2 захранвани от Sony TA-F319R

Защо колони, които са по нисък клас Kef Cresta 2 звучат с по-добри и ясни среди и високи , отколкото MS Mezzo 2, вързани към стар стерео усилвател Sony TA-F319R ?
    Моето обяснение е, че усилвателя изкарва по-голям процент от възможностите на Kef Cresta 2, а при MS Mezzo 2 се усеща по-дълбокия бас, но част от средите не се чуват добре.
    Благодаря за коментарите предварително!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    53
    Това е относително мнение. След, като няма бас, за какво са ми среди и високи? Така са проектирани, за определен тип музика.
    А и защо я вкара темата в този раздел? Самото заглавие, означава друго, поне според мен. Не сте от вчера във форума.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Спрямо кого е по-висок класът на Mordaunt-Short Mezzo 2? С тези класове можеш да боравиш само в рамките на една продуктова линия. Отидеш ли при друг производител сравняваш само там. Иначе стават грешки.

Членува от
    Jan 2009
    Възраст
    34
    Съжелявам, че не съм подбрал правилно раздела. Моля да бъда извинен, но не съм влизал отдавна. Може би въпросът ми трябваше да бъде формолиран по друг начин: Показателни ли са резултатите за оценка на различни ОТ ако се тестват на един и същи усилвател ? Или резултатите биха показали напасването на комбинация ОТ-усилвател, а не обективна оценка на озвучителните тела ?
    Благодаря,
    поздрави!

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Всеки резултат от оценка е меродавен за условията, в които е получен. Тъй като условията не са стандартизирани резултатите не могат да бъдат сравнявани, съпоставими.

Обективната оценка означава ОТ да бъде измерено (не чуто) в акустично неутрална стая и включен в еталонен усилвател с известни параметри.

Членува от
    Jan 2009
    Възраст
    34
    Благодаря за мнението. Продавам си всичката аудио техника и се настройвам да изграждам стерео система с общ бюджет около 3500. Като мисля първо да взема усилвател с дак и с него да обикалям (пренасяйки го) и да търся подходящи ОТ с които да си партнира в изграждането на максимално добра звукова картина. Слушам рок и метъл, стаята ми е 18 кв.м. а сигнала е flac формат. Би ми било полезно ако прочета препоръки за добро съчетание марка, модел на усилватели с ОТ.
    Благодаря,
    поздрави!

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    По-добре започни с хубави ОТ. Усилвателят е по-лесен и гъвкав елемент.

Любопитен Vankata_84's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    32
    Такива теми са обречени в тоя форум с което аз не съм съвсем съгласен! Ето опит да събера полезна информация на едно място https://bgaudioclub.org/showthread.p...B0%D0%BB%D0%B8

А не съм съгласен защото нито дадените пари, нито знанията променят ясно ЧУВАЕМИ факти! Също писането на много сложни твърдения технически, философски, не променят нещата един да е прав и да го налага на всички! Освен това бих казал че измерването е нещо прекрасно, но все още технологията не позволява измерване на някой интересни явления в аудиото. Та докато не може абсолютно всичко да бъде измерено закона на ЗЛАТНАТА СРЕДА ще важи с пълна сила. На разбираем език субективна оценка + малко физика с "щипка" измерване = на неочаквано добър резултат! А това че форума е съсипан от теми в който разлики от усилвател до усилвател, и от кабел до кабел са описани като по-големи от да кажем 6"бас спрямо 12"-ка въобще не искам и да го коментирам. Това просто на разбираем език са глупости.
    Редактирано от Vankata_84; 24 December 2016 в 13:19.
    Вкъщи: Denon poa2200, hk 980, DIY: visaton ke25sc, SB17NRXC35-8, SB34NRX75-6
    Колата: pioneer x580bt 3-way NW, sony xm-d1000p5, jbl p1020, OEM Infinity
    Други: str-de425, klipsch tangent t10, kenwood r-se7(x2), RFT B7186, DIY Visaton SUB W-20.39

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Ето една тема https://bgaudioclub.org/showthread.p...409#post513409, в която на разбираем за масата език са писани глупости, но иначе носи фундаментален смисъл за влиянието на вида и характера на обратната връзка върху звука, в частност взаимодействието с различни видове ОТ. Там се борави и с някои трудни за измерване величини, които никой производител не публикува. Наско има желанието, възможността и смелостта да покаже истинските параметри на своите усилватели, както и начините за манипулирането им. Вярно, не е за всеки тази материя, но това не означава, че трябва да пренебрегваме това познание.

Цитат Публикувано от NervA Покажи мнения
    Защо колони, които са по нисък клас Kef Cresta 2 звучат с по-добри и ясни среди и високи , отколкото MS Mezzo 2
    Ако ви погна всичките с една коледна точилка, ще ви дам аз едни класове Много бързо ще се отзомбирате Това в кръга на шегата (ама не съвсем).
    Тези Kef-чета имат по-ясни среди, просто защото имат по-ясни среди. Виждал ли си колко некадърно са проектирани мидбасите на въпросното Mezzo? Звуковата бобина предава вибрациите към тонално импотентна мембрана индиректно чрез пластмасова вложка. Откъде да дойде тая добра и ясна среда?
    Точно това Mezzo го продавах едно време на всеки, който разбера, че си е стъпил на ушите и свири точно така, както е проектирано.
    За да разбереш какво е достатъчно, първо трябва да разбереш какво е повече от достатъчно

Членува от
    Jan 2009
    Възраст
    34
    Благодаря на всички за коментарите, със сигурност ще са ми полезни. Относно кое първо да купя ОТ или усилвател, избирам да е усилвател, защото имам в момента колони на които да слушам (1) , а нямам стерео усилвател (2). Най-вече ще мога да обикалям с усилвателя по магазините и частните домове и да пробвам ОТ които се продават, колоните не мога да ги нося.

1 - MS / mezzo2 , MA / Silver RS1
    2 - ресивър Marantz SR3001

Когато се сдобия с усилвател за около 1000-1400 лв, ще започне и търсенето на ОТ.
    Поздрави.

Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    32
    Не е сигурно че и усилвател за цитираната сума ще можеш

Продавай каквото не ти трябва, и пази само неща които биха ти вършили работа.

Не искам да ти съсипя темата искам да питам...Какво сега е измерването за по-ясни, и по-не ясни среди? Или сега пак говорим за субективна оценка от автора, което понеже е субективно няма никаква тежест?

Дори без поста на Хараланов пак тия колонки няма да ги погледна! Аз по принцип и два чифта няма да погледна, но имах предвид че така хванати на слух са гола вода е ясно че говорим за евтиняк. Щеше да е интересно и обяснение за това как им трябва нещо британско над 8кг за да им чуем потенциала
    Редактирано от Vankata_84; 24 December 2016 в 19:42.
    Други: str-de425, klipsch tangent t10, kenwood r-se7(x2), RFT B7186, DIY Visaton SUB W-20.39

Членува от
    Jan 2009
    Възраст
    34
    Принципно съм си харесал ProAc Studio 118, като цена , която бих могъл да си позволя (след определено време), но по-лесно ще е да се тества и слуша пренасяйи усилвателя. Да, искам ясни и отчетливи високи, среди и баса да бъде на ниво.
    Поздрави.

Ако твърдиш че е супер важно напасването на усилвател и колони (синергия, бла бла), помисли и за активни колони

Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    32
    Дори в активните ми се струва че има смешни изпълнения. Там също бюджет е орязал крайния продукт.

Според мен:
    -правени колони
    -хубав усилвател(каквото и да значи това).

ПроАк, ок! Четох много за тях без да ме интересуват от мненията на Минимал. Гледах из нета снимки, и тн. Е ако ще се дават повече от 2000лв+ за колони че и около тази сума, и така, и така няма да се прави 3 лентова колона. Така, и така няма да се прави сериозна колона с голям бас и яка кутия...Каква е причината да не си вземеш най-висок клас Сканспиик, Сиис, Сб акустик, и да си направиш сериозна колона за по-нормален бюджет? После ще е интересно как ще я определяте "брайт" ли е А като се говори за хубави среди, пак ли аз съм тъп че не разбирам как става това без отделен средно честотен говорител?

Ресивър спрямо усилвател било много различно, пък 2-лентова колона(ползваща ниско честотен за среди) спрямо 3 лентова не било важно?!?!
    Редактирано от Vankata_84; 24 December 2016 в 20:59.

Цитат Публикувано от Vankata_84 Покажи мнения
    А като се говори за хубави среди, пак ли аз съм тъп че не разбирам как става това без отделен средно честотен говорител?
    Не се хаби, няма да бъдеш разбран.
    За да разбереш какво е достатъчно, първо трябва да разбереш какво е повече от достатъчно

Цитат Публикувано от Vankata_84 Покажи мнения
    Дори в активните ми се струва че има смешни изпълнения. Там също бюджет е орязал крайния продукт.
    Моля за *конкретика* за смешни активни колони в ценови клас 2500-3000 лева.

Членува от
    Jan 2009
    Възраст
    34
    Честито Рождество Христово!
    Хараланов, благодаря за коментарите макар и отнесени с неуважителна критика "Не се хаби, няма да бъдеш разбран.". Всеки е компетентен в дадена област (моята е Dot Net Technologies, C#), затова влизам в този форум, за да потърся мнения и съвети. Наясно съм, че ProAc studio 118 нямат мембрана за среди. За това не съм обявил, че съм се спрял на определени ОТ. Ще обикалям и слушам различни ОТ с усилвателя който избера (Marantz PM7005 или NAD C356 BEE (dac-a може да е отделно)).
    Благодаря,
    поздрави!

Щом не се засягаш от критика и си отворен към идеи, значи вече може да си говорим. С бюджетът, който си заделил, можеш да си купиш сериозни говорители, които за да ги имаш в готов продукт, трябва да дадеш едни 20+ хилядарки. Например това http://www.scan-speak.dk/datasheet/pdf/12mu-8731t00.pdf като средночестотен, в комбинация с 20см мидбас и 2,5см високочестотен. Ще ти разработим проект (нали затова е форума - да се помага) и като направиш кутиите (не се налага да разбираш от аудио, само трябват две сръчни ръце и да следваш чертежите), ще прескоча до Варна да ти настроя филтрите (разбира се безплатно).

Явно по Коледа стават чудеса

Колега, възползвай се от това, че Хараланов се е размекнал празнично и приеми предложението му. Аз на твое място бих го направил. Идеята е добра.

поздрави и
    весела Коледа
    Музиката е много повече от звук.

"Здравите хора не страдат от Хай-енд".
    Минимал

"Извинете, звукът в главата ми пречи ли ви?"
    колегата Багер

Членува от
    Jan 2009
    Възраст
    34
    Благодаря за предложението Хараланов. Това си е предизвикателство да си направя ОТ, след като нямам никакъв опит . Когато се сдобия с усилвател(надявам се до месец) и посъбера пари за ОТ(надявам се до два, максимум три месеца), вероятно ще последвам съвета ти. Когато дойде времето за ОТ ще създам заглавие във форума на тази тема
    Поздрави на всички!
    Редактирано от NervA; 25 December 2016 в 12:14.

Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    34
    Цитат Публикувано от Хараланов Покажи мнения
    ...С бюджетът, който си заделил, можеш да си купиш сериозни говорители, които за да ги имаш в готов продукт, трябва да дадеш едни 20+ хилядарки. Например това http://www.scan-speak.dk/datasheet/pdf/12mu-8731t00.pdf като средночестотен...
    Хараланов, преди време, ако не се лъжа, беше оплюл илюминаторите, че звучат като говорители с метални мембрани. Да разбираме ли, че си си променил мнението за тях? Смяташ ли, че са по-добри от аналогичните Revelator среди? Или от други сериозни средночестотни на Seas или Satori примерно?

Казаното беше в контекста на високочестотен от Илюминатор серията. Не можах да повярвам как текстилен купол издава звук като лош метален.
    Средночестотните не съм ги слушал, но имат всички предпоставки да са много по-добри от Ревелатор серията, защото са с ниска бобина, имаща правилен за този диапазон диаметър. Един съфорумник наскоро си купи такива, пратих му Sonido SFR175A за да сравни, и каза, че Илюминаторите са по-добри. А му вярвам на преценката, защото не е от тези, които са си стъпили на ушите.

Цитат Публикувано от NervA Покажи мнения
    Благодаря за предложението Хараланов. Това си е предизвикателство да си направя ОТ, след като нямам никакъв опит . Когато се сдобия с усилвател(надявам се до месец) и посъбера пари за ОТ(надявам се до два, максимум три месеца), вероятно ще последвам съвета ти. Когато дойде времето за ОТ ще създам заглавие във форума на тази тема
    Поздрави на всички!
    Една подкрепа и от мен, за DIY - ОТ. Аз самият до скоро бягах (като дявола от тамян), при мисълта за направата на такива, но взех, че рискувах. И не сбърках, разбира се, с огромната помощ на колегата Хараланов, тъй като и на мен ОТ не са ми силна страна. В момента слушам илюминаторите (средно и високочестотен) - в активна система и на мен лично ми надминаха очакванията. Високочестотния е "beryllium dome tweeter", не съм слушал текстилния, но тоя май си заслужава парите. Е, не съм ги сравнявал с ревелатори, но сравнени със средите и високите от купешките колони, които имам (от подписа ми) са в порядъци по-добри.
    Проекта е на половина завършен, защото предстои да интегрирам настоящите ВГ с бас и мид-бас, пак на ScanSpeak, но нещата за момента са по-вече от обещаващи и мотивиращи.
    Така, че успех, колега, важното е да не се страхуваш, като има желание и помощ от приятел, нещата се случват
    PC->Xmos USB to I2S->Dual Mono AK4495S DAC->DIY 3-way active crossover(discrete op amps)->DIY QUAD 909 x 3->ScanSpeak: 26W/8861T00 Woofer->18WU/8741T00 MidWoofer-Illuminator Range->12MU/8731T00 Mid Range->D3004/664000 BerylliumTweeter-Illuminator Range

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени