Резултати 1 до 10 от 10

Тема: Bluetooth Portable Speaker MK1

душичка златна Lyubcho_88's Avatar
    Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    28

Bluetooth Portable Speaker MK1

Завърших първия прототип след доста време research и опити и тестове. Накратко с какво имам да се похваля.

1. Изцяло портативна bluetooth стерео колонка, която се връзва със смартфона ви, лаптоп, таблет и изобщо всичко, което може да плейва и праща музика по Bluetooth протокол (2.1).
    2. Говорителчета 2бр. Visaton FR7 4ома с чувствителност 86dB (1W/1m). http://www.visaton.com/en/industrie/...and/fr7_4.html
    3. Усилвателен модул на базата на PAM8403 3W + 3W https://www.aliexpress.com/item/5pcs...5-49214a707129
    4. Bluetooth приемник на базата на RDA5851 https://www.aliexpress.com/item/Port...608.0.0.iYB6k5
    5. Две батерии 3.7V 18650 2200mAh SAMSUNG с общ капацитет 4400mAh http://www.tme.eu/bg/details/accu-18...icr-18650-22f/
    6. Powerbank кутия за двете батерии с контролер с изход на 5V и отдаван максимален ток до около 1.3А

Колонката може да се зарежда от зарядно за смартфон/таблет, както и от лаптоп и изобщо всичко, което има USB 5V/500mA. До момента все още я тествам и съм слушал на нея на нормални нива (на максимум си е бая джангър) 2-3часа не съм успял да разредя батерията и на половина. Има оставен индикатор на дъното, които свети в синьо когато е вклюена и в червено за зареждане.
    Дървената конструкция вътре е разделена на 2 като говорителчетата са в собствен затворен обем около 1L. Ползвал съм HDF 6mm. Вътре има и вата, текстилна по задната и малко от страничната части на обема.
    Декоративните страници са от 22мм дърво, като предстои да ги лакирам с безцветен лак или да ги намажа с масло за да изпъкнат жилите.

Малко снимки
    0 IMG_6227_front.jpg IMG_6207.jpg IMG_6208.jpg IMG_6209.jpg IMG_6210.jpg IMG_6211.jpg IMG_6213.jpg IMG_6214.jpg IMG_6213.jpg IMG_6215.jpg IMG_6216.jpg IMG_6218.jpg IMG_6220.jpg

Видео

Целта ми беше да я изработя от материали, които всеки може да намери по магазините за да е повтаряема на 100%.
    На някой ако му е интересно мога да предоставя чертежи и каквато е необходимо друга информация по проекта.

Весели празници.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

achodemo's Avatar
    Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    38
    Браво . Много добра изработка . Интересно е колко време ще издържа с този капацитет на батериите ?

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    35
    Браво, Любо. Ще е интересно да покажеш и как е под дунапрена , а и как е захванат той.
    Редактирано от iwoto; 23 December 2016 в 13:31.

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    43
    Евала ! Замислям се .
    Защото бивам тормозен от големият с това
    WP_002126.jpg
    Гюрултията е ужасна , независимо от размера.
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Добра изработка. Като за първи опит даже отлично. С тези си размери и оформлание няма да е много портабелно, но пък лесно се вписва в интериора.

Препоръки:
    Страничните дъски са доста дебели. 15-16мм ще е по-елегантно. Ако е с лъскав кант - и по-малко.
    Кръглата дупка отстрани е доста груба. Впечатлението идва от дълбочината и острия ръб. Дълбочината се преодолява с по-тънък материал и вкопаване на панелчето отзад. Ръбът се минава с фреза с R и водещ лагер.
    Като записваш звук спирай околната музика, че става какафония.

Радо, и аз имам едно Х мини. Предимството му е там, където няма друго устройство за звуковъзпроизвеждане.

Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    28
    Не бих променил нищо по дизайна и именно заради това съм го изпълнил така.
    Всъщност ти си запознат, но другите може и да не знаят. Вдъхновението ми идва от този клип

Бих загладил леко само ъглите на страниците колкото да хвана заоблянето на звукопропускливия плат.

Не съм правил снимки от процеса на работа, не и подробни. Това което е различно спрямо клипа на човека е в говорителите. Нямам пасивни мембрани, и говорителчетата са други. Тези, които той е препоръчал не ми харесаха как свирят. Пробвах ги и тях разбира се, след което поръчах FR7. Нямаше ги във steady-group и трябваше да чакам доставка. Но имаше защо, т.к. свирят много добре.
    Отвора за зареждане и On/Off е по-малък, че големия не ми харесваше как седи. Може би гумени крачета ще са добро решение на долната част, залепени за страниците.
    нямам контроли за Vol+/Vol-/mute защото не са ми необходими.
    Bluetooth приемника не е много добро постижение, но става като за готово решение.

Ето една снимка от процеса на работа
    2016-12-21 13.26.13.jpg

Много добре се е получило. Идея като за следващ проект: https://www.youtube.com/watch?v=lIrP0DijfaI

Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    28
    Нов проект от SoundBlab

okito's Avatar
    Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    25
    Изкефих с@ много. Има ли как да сравниш колонката с "конкурентни марки" в технополис примерно ? Интересно ми е до колко стотин лева ги бие

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Тези от няколко стотин са по-добри, а тази от видеото не е евтина, дори само по себестойност. Важното е да има удоволетворение от изработката.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени