Резултати 1 до 21 от 21

Тема: Khozmo галети

Khozmo галети

Здравейте, реших че имам нужда от моторизирана галета. Доста търсих и това ми се видя едно от най-добре изглеждащите решения. Някой чувал ли ги е, и бихте ли предложили и други варианти.

http://khozmo.com/stereo_selector.html

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Според мен за тези пари по-добро няма

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    38
    аз имам спомени, че съм ги чувал 1-2 пъти. Въпреки че изглеждат много правилно като концепция, на мен хич не ми харесаха на звук. Естествено може нещо да не е било наред при мен, но соц галета с евтини резистори и моето активно рагулиране с CMOS ключове ми харесват доста повече .......
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Нали тук, в форума, се предлагат висококачествени DIY галети от Момчил Дамянов, а може и от други.

Съвсем друг е въпроса, че през почти 2017, всички DIY автори трябваше окончателно да са разбрали, че поне минимум от 20 години няма пред, интегриран усилвател и изобщо всякакви аудио компоненти с регулиране на усилването, които да нямат дистационни управления. Дистанционното е абсолютно задължителен елемент и опция, и всеки компонент без такова е отживелица и почти неизползваем във време, когато всичко безжично се управлява от смартфон. В тази посока има изключително изоставане при DIY тук.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    55
    Цитат Публикувано от machinow Покажи мнения
    аз имам спомени, че съм ги чувал 1-2 пъти. Въпреки че изглеждат много правилно като концепция, на мен хич не ми харесаха на звук.
    Интересно, но и на мен

Все пак те имат различни концепции и резистори и едва ли може да се обобщава за всички модели. Не ми харесва, че не се виждат контактните повърхности, а от опит знам, че всичко със сребро става черно след година в софийски въздух. Всъщност не знам от каква сплав са контактите.

Да, аз също предпочитам твоята платка с cmos ключетата.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    55
    Цитат Публикувано от minimal Покажи мнения
    В тази посока има изключително изоставане при DIY тук.

Нямам нищо с дистанционно освен телевизора. Всъщност имам един предусилвател, но никога не му ползвам дистанционното - дразни ме страшно.

Най-хубавите галети - Shallco са изключително трудни за механизиране. Charles Hansen се справя с една велосипедна верига и як мотор, а на мен ми е по-лесно да стана

Цитат Публикувано от analogsa Покажи мнения
    Нямам нищо с дистанционно освен телевизора. Всъщност имам един предусилвател, но никога не му ползвам дистанционното - дразни ме страшно.

Най-хубавите галети - Shallco са изключително трудни за механизиране. Charles Hansen се справя с една велосипедна верига и як мотор, а на мен ми е по-лесно да стана

clamp's Avatar
    Членува от
    Mar 2009
    Възраст
    50
    ...философията на удобството, наистина ще погуби света, а аудиото е твърде незначителна
    част от ежедневието по важност, за да се коментира въобще.

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    40
    Дистанционното е абсолютно задължителен елемент и опция, и всеки компонент без такова е отживелица
    +1
    Въпрос на приоритети.
    Редактирано от ДРГеоргиев; 5 December 2016 в 14:26.

Нямам нищо с дистанционно освен телевизора.
    +1 като не гледам и телевизия, бутам камъка преди да се просна.
    Имам Goldpoint 24 скован с някакви си резистори и резултантно 100к. Самичък свири много ламбено, но на square на осцилоскоп е трагичен.
    Мисля да го скова с тези и да му подпра изходите с тези, вързани с Кu=1 и хранени с шунтов. Очаквам вертикален, разкошен square бидейки глух.
    "And whosoever was not found written in the book of life was cast into the lake of fire."
    Hail SATAN

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    55
    Цитат Публикувано от bobocamaro Покажи мнения
    Имам Goldpoint 24 скован с някакви си резистори и резултантно 100к. Самичък свири много ламбено, но на square на осцилоскоп е трагичен.
    Мисля да го скова с тези и да му подпра изходите с тези, вързани с Кu=1 и хранени с шунтов. Очаквам вертикален, разкошен square бидейки глух.

Дали правоъгълника не е лош поради голямата стойност? Всъщност за какво са ти 100к? И 10к са много ако ме питаш, макар и да ползвам горе долу толкова. ОУ задължително инвертиращ, но на това място ще е проблем.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    55
    Цитат Публикувано от clamp Покажи мнения
    ...философията на удобството, наистина ще погуби света

Ако си грамофонаджия, ставането за усилване е най-малкото неудобство

Само нещо да уточня, изхода на дака е 2V RMS 10 ома, а входа на усилвателя е 19кОма. 10К галета ли да взема?

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    38
    10К или по-малко, ако има, напр. 5К, 2К ... под 1К не падай все пак ....
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

10К е минимума за почти всички "фабрични" галети, които гледам. Благодаря Ви за отговорите.

Нали тук, в форума, се предлагат висококачествени DIY галети от Момчил Дамянов, а може и от други.

Съвсем друг е въпроса, че през почти 2017, всички DIY автори трябваше окончателно да са разбрали, че поне минимум от 20 години няма пред, интегриран усилвател и изобщо всякакви аудио компоненти с регулиране на усилването, които да нямат дистационни управления. Дистанционното е абсолютно задължителен елемент и опция, и всеки компонент без такова е отживелица и почти неизползваем във време, когато всичко безжично се управлява от смартфон. В тази посока има изключително изоставане при DIY тук.
    Това е, защото си хаудиофил от 6-7 месеца и не си меломан!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

ivos's Avatar
    Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    42
    Най-хубавите галети - Shallco са изключително трудни за механизиране.
    http://shallco.com/open-frame-rotary-switches/

Това ключове за котлони на готварска печка ли са?

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    55

Проблемът е в много стегнатите пластини, които разграничават позициите, т.е. щракат. В Ayre ги разглобяват, отслабват пружините, полират контактите и сглобяват отново. Само не знам дали и каква смазка слагат за да не сулфидира среброто.

4 яки мотора въртят веригите.

DSC_1464.jpg

Дали правоъгълника не е лош поради голямата стойност?
    Точно така.
    Всъщност за какво са ти 100к?
    Така готово налепена я откраднах от "заспал" колега. С 20к най-ми хареса, за ОУ-то си абсолютно прав също.
    "And whosoever was not found written in the book of life was cast into the lake of fire."
    Hail SATAN

clamp's Avatar
    Членува от
    Mar 2009
    Възраст
    50
    Ако си грамофонаджия, ставането за усилване е най-малкото неудобство
    ...признавам, че не съм сигурен какво имаш предвид, с оглед на това, което съм написал
    Редактирано от clamp; 5 December 2016 в 19:37.

Членува от
    May 2011
    Възраст
    40
    Имам налично и излишно Р2Р атенюатор с дистанционно, може да измислим нещо за слушане. Повече инфо на линка - http://www.vicol-audio.ro/volume-controller.php
    Слуша мексиканец с антенка и девойка с китара

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени